• Efes Pilsen
    6.4k
    Ja se nadam da oni razmatraju to ozbiljno jer se s istokom moze pocet. Mene malo strah da bi u tom slucaju imali jos goreg Frankenstaina.
  • xavier
    11k
    Znači ima zemljište na Sveticama gdje možeš napraviti stadion i preseliti kad bude gotov, možeš ga raditi na postojećem mjestu u etapama. Možeš ga čak izgraditi unutar postojećih tribina :rofl:

    Nije mi jasno kako netko može misliti da je izgradnja stadiona na drugoj lokaciji korak prema novom Maksimiru...
  • serbus
    3.2k


    Slažem se, onog trenutka kad Dinamo preseli sa Maksimira je kraj Dinama na Maksimiru.

    Vjerojatno su već spremni negdje papiri za elitne vile sa bazenima... I jedan veliki spar ili lidl...
  • superhik
    9.7k
    Koliko sam ja shvatio, na Sveticama se ne može graditi ništa zato što je Kaptol zatražio povrat zemljišta od Grada
  • db-izbjeglica
    11.8k
    Koliko ja znam, kaptol ne bi radio nikakve probleme ako će se tamo raditi stadion...
  • Ludovic IX
    5k
    Od početka rekonstrukcije Maksimira je prošlo 24 godine, od dolaska mamica u klub kao kapa skoro isto godina. Nismo niti jedno niti drugo riješili u toliko godina. Valjda budemo u sljedećih 24 godine.
  • Mali dioničar
    13.4k
    Koliko sam ja shvatio, na Sveticama se ne može graditi ništa zato što je Kaptol zatražio povrat zemljišta od Gradasuperhik

    :rofl:

    gr8r9uvu0fik7b8o.jpeg
  • superhik
    9.7k
    Ne želim da ispadne da branim privremeni stadion u Sv. Nedelji, ali pokušavam to sagledati iz više kuteva.

    Ovo "Kaptol sigurno ne bi radio probleme oko Svetica" mi jako zvuči na ono što smo svi mislili da kad odu Mamić i Bandić da će se stadion sutra krenuti graditi.
    Previše je tu interesnih i zakonskih sfera da se samo tako mahne rukom i kaže kopajte sutra na Sveticama.

    Da se razumijemo, ja sam prvi koji bi i novi stadion i kampus želio vidjeti na Sveticama i Maksimiru.
  • Mali dioničar
    13.4k
    Ja bih stadion na Sveticama/Maksimiru i zbog povijesnih razloga i zbog lokacije.

    Uopće nisam pobornik stadiona van gradova. Recimo Allianz Arena Munchen. Sve je ok kad ideš na stadion, podzemnom si za čas tamo. Ajmo reći da pola ljudi na stadion dolazi podzemnom. Tih 30-40.000 ljudi se rasporedi i dolazi na stadion u roku od dva-tri sata prije utakmice i nema gužve. Na stadion vozi jedna linija podzemne. Kad sa stadiona krene taj isti broj ljudi nakon utakmice na tu stanicu ne gine ti 30 minuta čekanja samo za ulazak u U-bahn.

    Na naš stadion se može autom, vlakom, tramvajima sa Maksimirske, tramvajima s Bornogaja i pješice. Ja sam doma na Britancu i nije baš da idem pješice ako ne moram, ali doma sam za 45 minuta do sat vremena ne pretjerano brzog hoda.

    Ajde neka mi neki prometni stručnjak objasni da nasereš stadion u Svetu Nedjelju ili na Žitnjak da se ne bi stvarao prometni čep za vrijeme utakmica. I ponavljam - koliko uopće ljudi može pješice doći na stadion u tom slučaju?
  • Draž
    1k
    Kad sa stadiona krene taj isti broj ljudi nakon utakmice na tu stanicu ne gine ti 30 minuta čekanja samo za ulazak u U-bahnMali dioničar

    Bil sam nekoliko puta na Allianz areni (i CL i BL tekme) i U-bahn je dolazio tako brzo tj.jedan za drugim da nitko nije nimalo čekao. Da, bila je hrpa ljudi i velika gužva, ali čekanja nema. Hodaš u gužvi i jednostavno ulaziš u vlak. Kad se napuni, odmah dolazi drugi.
  • db-izbjeglica
    11.8k
    Ma maksimir je super lokacija i čuda se tamo mogu napraviti uz malo pameti i volje.

    Međutim "grad" mora pokazati da ima volju konačno riješiti taj problem, bez grada dinamo ne može ništa. Mislim, može...al od kud lova za stadion i još lova za zemljište od 70 000 kvadrata. Čak i da se nađe neko po normalnoj cijeni, na dobroj lokaciji... Opet grad treba blagosloviti... Jer stadion nije garaža i vjerojatno bi trebalo mijenjati gup, prilagoditi infrastrukturu i slično...
  • Neutralna zona
    33
    Nisam siguran da ima 3 prstena, ali i da ima, zar je bitno? Više sam htio istaknuti broj mjesta, prateće sadržaje i ostanak u Maksimiru. Ova jalovost politike je i više nego degutantna. Niti imaju novaca za novi stadion, niti održavaju gradsku imovinu kako se spada i još traže razloge zašto ne dati koncesiju na zemljište Dinamu...
  • Mladen
    24
    I Dinamo i Tomašević su se izjasnili da u obzir dolazi samo Maksimir.
    Tomašević je to prije mjesec dana opet izjavio na skupštini grada, ali i to da posao gradnje nije rezerviran za Dinamo, nego će se bilo tko moći prijaviti na međunarodni natječaj.
    Možda je priča sa Sv. Nedeljom vrsta pritiska da Dinamo ipak dobije neku vrstu prednosti, s obzirom na tradiciju i popularnost kluba.
    Antolić je jednom izjavio da ako ne uspije dogovor s gradom, da imaju varijante B, C itd. Sv. Nedelja je možda jedna od njih.
  • SAS1987
    13k
    Nije da ga zazivam (sve je treba srusiti i napraviti novi) al prije par tjedana sam naisao na jedan projekt Kincla iz cca 2008-2014 (mozda za euro?) rekonstrukcije stadiona pa djelim ovdje ak nekoga zanima.

    Prema renderima bi zapad i sjever dolje bili spusteni do terena (koji bi vjerovatno trebao biti ukopan?). Istocni dio sjevera bi prema renderu trebao biti srusen jer bi se povezao sa novim istokom i jugom na dva kata. Negdje sam nasao da bi kapacitet trebao biti 30k ali meni to izgleda barem 40k - 45k.

    wixij5ofzpzoue2v.png
    mw7tccddlh8dr78r.jpg
    mlufmbvhfucjudx7.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.