• Eduardo
    16.8k
    Novu sezonu utakmicom Superkupa 9. srpnja u Zagrebu otvorit će Dinamo i Hajduk. Dinamo je naravno osvojio naslov prvaka, dok je Hrvatski kup otišao u ruke Hajduka.

    Bit će to tek drugi Superkup između dva najveća rivala još od 2013. godine, sedmi ukupno. Trenutni omjer je 3:3, dok je Dinamo trenutni rekorder sa šest trofeja u ovom natjecanju, Hajduk ima pet, a jednom je osvojila Rijeka.

    Dinamo je do sada odigrao 12 utakmica u Superkupu uz omjer od 7 pobjeda, 3 neriješena ishoda i 2 poraza uz gol razliku 20:13. S druge strane Hajduk je odigrao 10 susreta i pobijedio u njih 3, dok je 4 puta odigrao neriješeno te je još 3 puta teren napustio poražen uz ukupnu gol razliku 9:11.

    MEĐUSOBNI SUPERKUP SUSRETI;
    • 1993. | Hajduk vs Croatia | 4:4 i 0:0 (Hajduk osvojio na pravilo gola u gostima)
    • 1994. | Hajduk vs Croatia | 1:0 i 0:1 (4:3 - 11m)
    • 2003. | Dinamo vs Hajduk | 4:1
    • 2004. | Hajduk vs Dinamo | 1:0
    • 2010. | Dinamo vs Hajduk | 1:0
    • 2013. | Dinamo vs Hajduk | 1:1 (4:2 - 11m)

    * najbolji strijelac u međusobnim susretima je Ivica Mornar sa 3 postignuta pogotka.

    OSTALI SUSRETI DINAMA U SUPERKUPU;
    • 2002. | Dinamo vs Zagreb | 3:2
    • 2006. | Dinamo vs Rijeka | 4:1
    • 2014. | Rijeka vs Dinamo | 2:1
    • 2019. | Dinamo vs Rijeka | 1:0

    OSTALI SUSRETI HAJDUKA U SUPERKUPU;
    • 1992. | Hajduk vs Inker Zaprešić | 0:0 (3:1 - 11m)
    • 2005. | Hajduk vs Rijeka | 1:0

    STRIJELCI DINAMA;
    • x3 Eduardo da Silva
    • x2 Goran Vlaović
    • x2 Igor Cvitanović
    • x2 Dario Zahora
    • x1 Amer Gojak
    • x1 Leonardo Sigali
    • x1 Igor Bišćan
    • x1 Duje Čop
    • x1 Luka Modrić
    • x1 Etto
    • x1 Goce Sedloski
    • x1 Ante Tomić
    • x1 Silvio Marić
    • x1 Vladimir Petrović
    • x1 Josip Gašpar

    STRIJELCI HAJDUKA;
    • x3 Ivica Mornar
    • x1 Mijo Caktaš
    • x1 Niko Kranjčar
    • x1 Dragan Blatnjak
    • x1 Tomislav Rukavina
    • x1 Dean Računica
    • x1 Nenad Pralija

    Pristup tom natjecanju kod nas je dosad bio krajnje neozbiljan, sportski i ekonomski loš. Ako su prvak i osvajač Rabuzinova Sunca različiti klubovi igrao bi se, no ukoliko imamo vlasnika dvostruke krune jednostavno nije postojao. Čak i kad su predispozicije bile ispunjene događalo se da Superkup ostane neodigran. Tako je recimo višekratno odgađani Superkup iz 2020. ''otišao'' – u zastaru, te nije nikada odigran, a nažalost nije prvi. Naime, nikada nisu odigrane utakmice Superkupa: 1999. (Dinamo – Osijek), 2000. (Hajduk – Dinamo) i 2001. (Dinamo – Hajduk). Razlog je uvijek isti: klubovi se nisu uspjeli dogovoriti oko termina odigravanja utakmice.

    No, s pravim poslovnim pristupom Superkup bi mogao biti vrhunski proizvod hrvatskog nogometa na kojem bi klubovi dodatno zaradili. Sada u propozicijama stoji da Superkup igraju prvak i pobjednik Kupa tjedan dan prije starta nove sezone. U državama gdje je to natjecanje izbrendirano, igra se obvezno svake godine, ukoliko postoji nositelj dvostruke krune šansu dobije drugi na tablici ili finalist Kupa. Potencijal postoji, preostaje nam pričekati da vidimo što nam nosi budućnost...

    Posljednji Superkup odigran je 2019. kada je Dinamo pogotkom Gojaka s 1:0 pobijedio Rijeku.

    Utakmica je proglašena utakmicom visokog sigurnosnog rizika te je već u službenim prostorijama Ravnateljstva policije održan radni sastanak na temu pripreme i provedbe osiguranja predstojeće utakmice.

    Eto, do utakmice slobodno raspravljajte ne samo o Dinamu i Hajduku već i o povijesti te budućnosti i potencijalu hrvatskog nogometnog Superkupa.

    Koristim priliku da ovim putem pokudim Dinamo i HNS na čijim stranicama nema nikakvih izvještaja s utakmica Superkupa. Doduše, HNS ima samo datume i rezultate dok Dinamo na službenom webu u kategoriji Utakmice niti nema Superkup.

    Šta je toliko teško staviti izvještaje u obliku sastava momčadi i strijelce?
    1. Tko će osvojiti Superkup? (86 votes)
        Dinamo
        100%
        Hajduk
          0%
    2. Idete li na utakmicu? (86 votes)
        Da
        79%
        Ne
        21%
    3. Treba li se Superkup igrati svake godine? (86 votes)
        Da
        73%
        Ne
        27%
  • seljak86
    2.2k
    E, bilo bi bajkovito im razoriti euforiju odma u početku. 4:0 za Dinamo.
  • serbus
    3.2k
    Nisam za supekup ako klub osvoji dvostruku krunu automatski mi za tu sezonu nema nekakav doživljaj igrati protiv tima koji nije uzeo nijednu kantu. To mi je kao da igram poker sa nekim tko nema kaj uložit... Supekup pisat za nagradu osvajaču dvostruke krune...
  • db-izbjeglica
    11.8k
    meni je superkup bez boje, okusa i mirisa...ja bi eventualno napravio da u prvom kolu nove sezone, u nekakvom posebnom terminu, igraju prvak i osvajač kupa, ako je isti klub osvojio dvostruku krunu, onda prvak i drugoplasirani u ligi. na takav način odmah na startu imaš povećane tenzije i zanimanje.

    normalno, to ne znači da u ovom superkupu magarad ne treba natamburati svom dostupnom silom.
  • dinamo u srcu
    897
    Moja prognoza za superkup je rasprodan sjever dolje i zapad dolje. Mislim da je to realno moguće jer nas i dalje nekako drži pozitivivna atmosfera od prošle sezone. Ovih par pojačanja je veliki plus i vjerujem da će prodaja godišnjih biti odličan, a ako ih dobijemo a ne sumnjam da nećemo, da bi brojka godišnjih mogla i do 10 000 za sezonu.
  • NitkoBitan
    10.6k
    da bi brojka godišnjih mogla i do 10 000 za sezonu.dinamo u srcu

    To nije teoretski moguce. Ako se ne varam klub je do sada imao praksu pustati za godisnje 1/3 svake tribine.
  • Eduardo
    16.8k
    Što mislite o tome da se Superkup igra van Hrvatske, npr. Njemačka (München)? Da se na taj način iskoristi to brojno iseljeništvo.

    Mislim da bi zanimanje navijača bilo brutalno, sponzorima vjerojatno puno zanimljivije i privlačnije nego da se igra u Hrvatskoj, cijena ulaznica neka prosječna cijena u Njemačkoj...

    Bilo bi tu prostora za dobru zaradu, a samim time i pristojan nagradni fond za sudionike.
  • marcio amoroso
    31.4k

    Odlična ideja, ali mislim da bi osiguranje utakmice bilo problematično.
  • deda
    26.3k
    Za početak u Mostaru :wink:
  • ZGBhoy
    1.7k
    Stuttgart / Frankfurt / München - Nemres pogrijesit
  • Eduardo
    16.8k
    to je ideja Dražena Antolića koji je pisao o tome u SN.

    Riješilo bi se osiguranje, ali dao si odmah glavni argument zašto ne. Kao da si tajni agent HNS-a :sweat:

    Zamisli Dinamo i Hajduk u Münchenu. Atrakcija i promocija samo takva.
  • Infinity
    14.9k
    Nakon sto su turci napravili haos u Stuttgartu, mislim da svabe vise nikada nece dozvoliti da im doslje igraju derbi na njihovom tlu.
  • NORTE
    8.4k
    Još jedan razlog zašto sam protiv takve ideje je što se time neprvaku daje veća šansa za osvajanje trofeja.
    Konkretno, dinamo za superkup ionako daje osvajaču kupa preko 10% ulaznica, a trenutno pun jug čini čak 16% kapaciteta!
  • seljak86
    2.2k
    Sve najgore. To je mod€rni nogom€t.
  • deda
    26.3k
    Ma sam Superkup je izmišljotina modernog nogometa
  • Eduardo
    16.8k
    Još jedan razlog zašto sam protiv takve ideje je što se time neprvaku daje veća šansa za osvajanje trofeja.NORTE

    Moram priznati da mi je ovo banalan razlog. Koji su drugi?

    Sve najgore. To je mod€rni nogom€t.seljak86

    Sva sreća pa Dinamo trenutno ne prati trendove mod€rnog nogom€ta i začahuren je u kapsuli nogometnog romantizma i ljubavi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.