• Bosna86
    11.6k
    Sto sam ja točno triput napisao na taj način … Ali onda to možeš koristiti i kao argument da to nije ipak svetinja i da ljudima nije stalo do toga i da idu na utakmice zbog grupe… Ne da mi se vise pisati, nadam se da će se pojaviti netko s boljim argumentom od to je sad svetinja i bok i on je veći dinamovac od tebe…
  • TresnjevkaZG
    674
    Ne vidim problem sto od 2000 clanova dode i glasa 30/50 ili 100, clanova....evo Tundra ti je dobro napisao, zar neko nekome brani da izade sa svojim programom za predsjenika ili upravu FD? Slazem se da bi bilo idealnije da se prijavi 2, 3 cak i 5 ljudi za funkcije u klubu, ali nazalost nema toliko ljudi spremnih na tu "funkciju", "zrtvu". ko se prijavi i ko je spreman i misli da moze voditi klub ti su se prijavili, nit je Matija sam sebe postavio i izabrao, nego su ga odabrali CLANOVI KLUBA, dal ih je bilo na izborima 2 ili 2000, to je sasvim neka druga tema. Znaci ljudi u FD su izabrani legalnim putem, tocno onakvim kakvim zelimo da jednog dana biramo u GNK. Cuj, nema problema, ocito da ti imas problema sa tim, cim potenciras i omalozavas nesto sta je napravljeno i izabrano tocno onako sta mi zelimo i sanjamo da jednog dana bude sa GNKom
  • Gelipter
    3.5k
    Nije loše da se jednom možda iznesu stavovi glede Fustal Dinama i KK Dinama i to različiti. Moje je mišljenje da je istina negdje između. Forsiranjem da KK Dinamo treba biti istovjetan NKDZ-u samo u drugom sportu mislim da samo može biti kontraproduktivno. Kao pozitivna priča koja se može zavrtiti i donijeti lijepe stvari svakako. Ja također ne bih pod istu ravan stavljao FD i KKDZ. Ta su dva kluba ipak nastala u različitim okolnostima, prvenstveno po grupu. Futsal Dinamo je osim određene uloge "inkubatora" BBB-a bio i pokazatelj kako stvari mogu funkcionirati u odnosu između uprave i navijača i u NKDZ. Osnutak Futsal Dinama je u tom bio po meni od velike važnosti. Priča s Fustal Dinamom je krenula možemo reći prirodno i velik ju je dio navijača prihvatio, posebno na početku. Na Futsalu se moglo osjetiti zajedništvo, uključenost navijača, pozitiva, humana komponenta, purgerski, urbani štih itd. Velik dio toga je FD i dalje očuvao. Moje je mišljenje da se unatoč mnogim otežavajućim faktorima FD već sad donekle profilirao i kao klub je zaživio. Kaj se KKDZ tiče, možda ni ne treba forsirati neku masovnost pod svaku cijenu, a pogotovo ne ići u smjeru nekakvog antagonizma prema Ciboni kakva god ona trenutno bila. Zasad to nisam ni primijetio iako su mnogi tu tezu pokušali provući. Kaj se mene tiče, Svetinja je samo jedna i to je NKDZ. Futsal Dinamo mi je također tijekom godina postao vrlo drag, a KK Dinamo se tek treba pokazati i profilirati. Slažem se da ime Dinamo samo po sebi ne može biti dovoljno da bi se i KK označavalo "svetinjom" . Takvom vrstom "profanizacije" onda i Svetinja u obliku NK Dinama prestaje imati svoju punu težinu.
  • Dino
    2.2k
    Jel ima onda smisla demokratizirat “velki” Dinamo ak ce isto doc nekolicina ljudi na glasanje i birat ce medusobno sami sebe?

    Edit: Zasto onda zagovarate demokratizaciju Dinama ak ne podrzavate nesto sto je zdravo i transparentno?
  • bluepower86
    822
    FD i KKDZ su ispravna i pozitivna prica koliko god to neki od vas htjeli osporit.Vise emocija bude na njihovim utakmicama,tocnije na FD nego na Maksimiru osim na europskim naravno…A vama ostalim “navijacima,simpatizerima”nikako ugodit,uvijek neke zamjerke pronalazite kao i isprike dijela Dinamove publike kiša je,sunce je,vjetar,magla i ostale isprike,ako to volis i zelis onda si na utakmici ako ne nisi.
  • Pop corn
    5.2k
    Jel ima onda smisla demokratizirat “velki” Dinamo ak ce isto doc nekolicina ljudi na glasanje i birat ce medusobno sami sebe?Dino

    Koji kurac?! Suzdržavam se ista tu komentirati da ne ispadnem grub, ali ovo pročitati? 330 milijuna razloga ima za demokratizaciju kluba. Razmisli koja.



    A ove napise o KKDZ neću ni komentirati do Božića iduće godine jer nema smisla. Radije se primiti posla i graditi to.
    Svojim omalozavanjem i lamentiranjem neki ovdje vrijeđaju ljude koji u svoje radno i slobodno vrijeme rade za KKDZ i FD kao obični volonteri iz ljubavi za neku ideju.
    Srećom iz godine u godinu u FD ih je sve više, a tako će valjda i u KKDZ ako se nastavi.
  • Pop corn
    5.2k
    Ne vidim problem sto od 2000 clanova dode i glasa 30/50 ili 100, clanova....evo Tundra ti je dobro napisao, zar neko nekome brani da izade sa svojim programom za predsjenika ili upravu FD? Slazem se da bi bilo idealnije da se prijavi 2, 3 cak i 5 ljudi za funkcije u klubu, ali nazalost nema toliko ljudi spremnih na tu "funkciju", "zrtvu". ko se prijavi i ko je spreman i misli da moze voditi klub ti su se prijavili, nit je Matija sam sebe postavio i izabrao, nego su ga odabrali CLANOVI KLUBA, dal ih je bilo na izborima 2 ili 2000, to je sasvim neka druga tema. Znaci ljudi u FD su izabrani legalnim putem, tocno onakvim kakvim zelimo da jednog dana biramo u GNK. Cuj, nema problema, ocito da ti imas problema sa tim, cim potenciras i omalozavas nesto sta je napravljeno i izabrano tocno onako sta mi zelimo i sanjamo da jednog dana bude sa GNKomTresnjevkaZG

    Samo ću nadodati: Na zadnjoj Skupštini smo imali ono preglasavanje o trajanju mandata novom vodstvu kluba. Nitko se nije kacio poslije s onim koji je glasao drugačije. Naprotiv, baš je bio dobar osjećaj da ne mislimo isto, ali smo to tamo rekli i prihvatili volju većine. I krenuli dalje.

    I to je već početak i korak naprijed.

    Kamo sreće da tako bude i oko ekipe koja će voditi FD pa i tu bude interakcije, a da ne govorimo u NKDZ.
  • Dino
    2.2k
    Koji kurac?! Suzdržavam se ista tu komentirati da ne ispadnem grub, ali ovo pročitati? 330 milijuna razloga ima za demokratizaciju kluba. Razmisli koja.Pop corn

    Bez brige stari, ja sam za demokratizaciju u potpunosti.

    Ovo je bio odgovor, odnosno vise pitanje vezano za Bosnin post o tom kak dolazi “sacica” ljudi na glasanje i biraju se medusobno.

    Ono kaj ocu rec je da mi nije normalno ne podrzavat FD i KKDZ ak zagovaramo i zelimo klub koji pripada navijacima i govorit kak su to farse o lijepoj prici.
  • Građanski1911
    327


    Futsal je u periodu od 2014 - 2017 sačuvao barem dio mladih Dinamovaca koji bi zbog znamo već koga tada postali navijači Liverpoola, Barce, Reala, Bayerna i ostalih euro-klubova, kao i većina klinaca tog mračnog doba...
  • Građanski1911
    327
    GNK Ima 10.000+ članova, u skupštini smije sjediti 80 skupštinara, ostalih 9.920+ nemaju nikakva prava (čak ni boju dresa ne smiju izabrati).

    Futsal Dinamo ima 2.000 članova, svi punoljetni imaju pravo glasati i biti birani. Ako na skupštinu dođe 5, 50 ili 200 članova, to je odraz demokratske volje članova
  • Građanski1911
    327


    Ako su ljudima koji dolaze na FD i KK Dinamo ti klubovi svetinja (ili barem jedan od njih je), tko si ti da im kažeš da to nije tak?

    Ako tim ljudima FD ili KK Dinamo predstavljaju Dinamo kakav oni žele, zašto ti imaš potrebu njima objašnjavati da to nije tak, da postoji samo jedan Dinamo? Za tebe možda da, za njih ne.

    Ono što sam primijetio jest da ti klubovi isključivo rade na promociji dinamovštine i guraju ljubav prema Dinamu, a nisam nigdje vidio da se recimo petljaju u 'unutarpolitičke' probleme GNK Dinama. Imaju svoje klubove, guraju svoju priču, posluju transparentno i potiču dinamovštinu.

    Ponekad je emocija koja se veže uz te klubove dosta velika, veća nego uz GNK Dinamo, a za to nisu krivi ti ljudi (pa da im je potrebno čitati 'bukvicu').

    Isto kao što Boysi i Dinamovci nisu krivi jer je Cibona u Zagrebu gost protiv zagrebačkog kluba. Za to je kriva Cibona i sve što se uz taj klub vezalo posljednjih godina.
  • Ali
    1.9k
    Samo kratko, podrska razmisljanju @Bosna86.

    Prvenstveno jer je najveca dobit demokracije, pa i ovog foruma da se ljudi ne boje reci svoje vidjenje i misljenje.

    Koristiti izraz "svetinja" sam tak dovodi do potpune oprecnosti znacenja.

    Posebno FD , a i KKDZ su dobra prica i entuzijazam jedne manje skupinje ljudi. Ali za postat svezinja treba vremena. A posebno jer je to bio jucer KK Rudes.. Dakle prednost je ta da se moze popuniti vrijeme kada je pauza tekmi velikog nogometa jer su oba ova sporta pretezno dvoranska i dobrim dijelom u zimskom periodu. A iznad svega mogu sluziti kao "pilot projekt" za primjenu demokratizacije na NKDZ...

    I za kraj, kad vec koristimo ovo crkveno nazivlje (a to je ipak malo starija i brojnija organizacija ;) ), i tamo se tek nakon zivota ceka prvo na status "blazeni", pa opet nakon nekog vremena kada se svi sloze se moze dobiti "svet"...
  • marcio amoroso
    32.5k
    Kao prvo i osnovno morate shvatiti da postoje i drugačija mišljenja. Upravo to je demokracija.
    Valjda je to ono za šta se zalažete ili zalažemo.

    E pa ne možete onda dečka vrijeđati i pričati o nekom baljezganju jer ima drugačije mišljenje.
    To je za mene ona stvar, a ne demokracija.

    A pričati o tome tko je koliki Dinamovac i tko koliko radi za grupu na forumu gdje uopće ne poznajete ljude je još jadnije.
  • badjibadara
    1.7k
    ?
    Pa tu ste demokratski izbrisali čovjeka koji je naveo razloge zašto je Šerif bolji od Dinama.
  • marcio amoroso
    32.5k

    Koga smo izbrisali? I tko kaže da zona širi demokraciju. Od prvog dana smo rekli da nema vrijeđanja Dinamovih igrača, da nema mamicevaca i da nema nekih tovara ili navijača drugih klubova. Šta tu nije jasno?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.