• De Oliveira
    895
    Tesko izborena pobjeda u Kastelima. Bravo decki.
  • Miro93
    2.7k
    Odgođena utakmica protiv Samobora zbog korone kod njih
  • flexXy
    1.9k
    Info ak kupujete danas u Petrovicevom muzeju: ponesite tocan iznos, ekipa nema za vratit :lol:
  • Pop corn
    4.8k
    Info ak kupujete danas u Petrovicevom muzeju: ponesite tocan iznos, ekipa nema za vratit :lol:flexXy

    moja greška što im nisam ostavio polog :shade:
  • Pop corn
    4.8k
    Odgođena utakmica protiv Samobora zbog korone kod njihMiro93

    šteta, igrači su se baš nabrijali razbiti ih uoči Cibone i pozvati ekipu
  • Blue 67
    212
    Zna li tko kolika je cijena ulaznice veceras?
  • Pop corn
    4.8k
    Zna li tko kolika je cijena ulaznice veceras?Blue 67

    30 kuna
  • Pop corn
    4.8k
    Napisao sam već nekidan da je KK Dinamo pobijedio i prije nego je utakmica počela unatoč svemu. Unatoč onih minus 20 na semaforu na kraju, ovo je dugoročna pobjeda kluba. Koji da ne nosi ime koje nosi ne bi imao iza sebe jednu takvu grupu kao što su Bad Blue Boysi, a onda i Dinamovce kojih je bilo pumo po plavoj tribini u utorak.

    Najava dolaska navijača realno je olakšala dolazak ljudi iz Cibone na Rudeš u prostorije KK Dinama na zajedničku press konferenciju. Primjerice par utakmica prije na Ciboninu presicu protiv Budućnosti je došlo 0 (slovima nula) novinara. Pokazalo se i da nema tu zle krvi, da nitko ne ide protiv, već za svoje.

    Jednostavno, da nema navijača ne bi se pričalo o ovoj utakmici, ne bi na dan tekme na radijima se govorilo o tome, u novinama izlazili tekstovi preko cijele stranice. A sport se igra zbog navijača.

    Košarka je eto opet bila in i u to u momentu kada je najtrofejniji klub na konopcima, kada se izvlače nevjerojatni kosturi iz ormara, igračima plaće opet kasne i sl.

    O KK Dinamu se sada pročulo do kraja, pokazalo se da klub koji je do jučer bio kvartovski može organizirati ovakvu utakmicu, da ima igrače koji su karakterni, da ima navijače koji stvarno mogu nositi momčad, da sinergija postoji. Prodalo se ulaznica, popile sve pive, prodalo majici, učlanilo u klub.

    Ovo je bio test klubu i iz HKS-a, na kraju krajeva poslan je i povjerenik saveza za sigurnost. Važno je bilo pokazati da se može klub nositi sa svakim izazovom Premijer lige.

    A ako hoće KK Dinamo u nju onda već danas je "medeni mjesec" gotov. Slijedi ono pravo.

    U siječnju odmah čeka tri prava derbija. Prvo se ide u Jazine u Zadar (druga momčad KK Zadra). Nakon toga Bosco u Trnskom (koji je neki dan jedini dobio Hermes Analiticu u prvom djelu prvenstva), te onda derbi sa tom istom Hermes Analiticom (u prvom djelu su oni pod krinkom Covida i prevelikih troškova zatvorili dvoranu jer su se bojali dolaska Boysa).

    Obzirom da je sustav prvenstva sjeban do bola, ove tri utakmice i tri pobjede značile bi da smo korak bliže Premijer ligi. Naime, prvenstvo se dijeli nakon drugog kruga na Ligu za prvaka i Ligu za bedaka i prenose se svi bodovi. Onda se igra Liga za prvaka dvokruzno i prvi i drugi tada igraju Play off na dvije dobivene za ulazak u Premijer ligu.

    Jednostavnije je igrati Premijer ligu, nego ući u nju. U prilog tome govori i činjenica da je KK Kaštela (kojeg smo mi prije sedam dana tamo dobili tricom na kraju, a u prvoj tekmi 15 razlike doma) danas pobijedila KK Srkljevo (Rijeka) 79 - 70. A to Skrljevo je stabilno šesto u Premijer ligi (imaju 6-6 score).

    Obzirom da protiv Kaštela u prvom kolu i Cibone u utorak su igrači pokazali da su stvarno 20 posto bolji uz pjesmu, ne treba govoriti koliko će im podrška biti važna protiv Bosca i Hermes Analitike.

    Uostalom, vidjelo se u utorak (i to je ta dugoročna pobjeda) koliko igrači drže do navijača, čulo se što je Anzulovic (dečko koji je prošao crne liste, odbio par ponuda Premijer ligasa da dođe u KK Dinamo) obećao poslije utakmice (da će ostaviti zadnji atom snage da osvoje ligu).

    Naravno da neće biti smak svijeta i kraj kluba ne uđe li se u ligu iduće sezone, ali kad nosiš ime Dinamo to ti je uvijek imperativ.

    Na kraju utakmica Dinama i Cibone je pokazatelj što bi bilo kada bi Dinamo uspio ući u najviši rang. Košarka bi opet bila zanimljiva. Ne bi tu bilo samo utakmica sa Cibonom, već i sa Osijekom (gdje bi i tamo imali podršku naših Slavonaca), Cedevitom, naravno i Šibenikom, Zadrom, Alkarom koje prate navijači.

    Ne bi više bilo 25 ljudi u dvorani ko danas na spomenutoj utakmici Kaštela i Skljeva, već puno više. Jebiga, znamo koliko ove dolje pokreće mržnja prema Dinamu pa bi se i o tome dalo.

    Samim time da bi bila dobra posjeta i zanimanje za košarkaške utakmice Dinama, pa i TV prijenosi utakmica privuklo bi lakše i sponzore (a neki su protiv Cibone vidjeli potencijale kluba i lakše će se dogovoriti sada s njima što je još jedna pobjeda).

    Sve ovo pokazuje da je KK Dinamo na dobrom putu, da je utakmica sa Cibonom bila nagrada koja se dobro iskoristila (pa i na kraju igrači se nisu predavali) i da se polako, ali sigurno može ići dalje, korak po korak u jednoj zdravoj priči.

    Već nakon Božića čeka nas trening utakmica s KK Goricom koja je pri vrhu Premijer lige i onda ove prave tri tekme u siječnju.
  • Bosna86
    11.5k
    Opet se pišu patetični tekstovi i bajke o događajima koje posjećuje 200 ljudi… Ako ćemo smatrati uspjehom to sto je došlo 200 ljudi, umjesto 50 kao inače, onda to za mene nije Dinamo
  • Pop corn
    4.8k
    Opet se pišu patetični tekstovi i bajke o događajima koje posjećuje 200 ljudi… Ako ćemo smatrati uspjehom to sto je došlo 200 ljudi, umjesto 50 kao inače, onda to za mene nije DinamoBosna86

    Kojih 200? O čemu ti baljezgas preko Bare?
  • Tundra
    511
    Ovo je tek početak dobre priče o KK Dinamu. Izuzev nekoliko padobranaca na žutom sektoru gotovo svi u dvorani navijali su za Dinamo, a ne samo Boysi i to je naša najveća pobjeda. Kaj točno za tebe znači Dinamo? :brow:
  • Keyser Soze
    8k
    Izuzev nekoliko padobranacaTundra86

    Ja sam bio na žutom, nisam za nikog navijao nego samo htio pogledat dobru košarku jer sam veliki zaljubljenik u taj sport. Ti ljudi koji su na žutom bili su Cibonini navijači godinama i uopće nije čudno da ih Dinamo ne privlači. Isto tako mislim da na plavom sektoru nisu svi navijali za Dinamo nego te jednostavno ponese navijanje Boysa, pa tako i mene u par navrata.
  • Bosna86
    11.5k
    termini zdrava priča i slične stvari, su samo sinonimi za amaterizam… Te price o broju djece, interesu 7 novinara umjesto 2 i slično su uspjeh u nekom selu kada profesor tjelesnog da guzice pa okupi djecu na nekom sportu… Kad spomeneš Dinamo, zna se sta je to

    Ja ni protiv KK ni protiv FD nemam ništa, ali treba biti objektivan i reci kako stvari stoje… Oni su zanimacija grupi da se ubije vikend i to je vise manje to… Podloga za isfurati neke ideje, nove pjesme i slično… Uopće se ne referiram ni na FD ni na KK, već na tu neku patetiku i predstavljanje ta dva kluba kao nešto wow… Još treba lupetati fraze borba protiv zla, sport kakav je nekad bio i slične gluposti za pranje mozga pa da propucam na živce
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.