• NitkoBitan
    12k
    I govorilo se dosta o navijačkom ID-u.xavier

    Zar nije navijacki ID (ili nesto tome slicno) uveden u Italiji ne bas na radost ultras skupina (neki i dalje bojkotiraju to). Puno je tu nepoznanica, nadam se da nece taj ID biti koristen u represivne svrhe ili bit otezavajuci faktor kod obicne kupnje ulaznica.
  • xavier
    11.1k
    Zar nije navijacki ID (ili nesto tome slicno) uveden u Italiji ne bas na radost ultras skupina (neki i dalje bojkotiraju to). Puno je tu nepoznanica, nadam se da nece taj ID biti koristen u represivne svrhe ili bit otezavajuci faktor kod obicne kupnje ulaznica.NitkoBitan

    Rekao sam "navijački ID" iz razloga što se taj izraz koristio prije na temi. Ne znam što on implicira u Italiji.

    U osnovi govorim o tome da se vlasniku godišnje, koji ionako skenira ulaznicu svaki put na ulazu, bilježi svaki dolazak na stadion i sukladno tome dobije popust iduće sezone.
  • superSantos
    2.6k
    Zar nije navijacki ID (ili nesto tome slicno) uveden u Italiji ne bas na radost ultras skupina (neki i dalje bojkotiraju to).NitkoBitan

    tessera del tifoso je uvedena poslije slučaja kad je umro pandur Raciti na Siciliji i tesseru sluzbeno izdaje FIGC (talijanski nogometni savez). bila je jedno vrijeme povezana cak uz sky italia jer su oni prenosili ligu, ne znam kako je sad jer su neki klubovi uveli svoje kartice koje zaobilaze tesseru (npr Roma away card, ali to je isti kurac realno - tko god ima sudsku zabranu nema sanse nabaviti kartu na svoje ime)
  • NitkoBitan
    12k
    Ja sam pobornik godisnje iskljucivo za hnl, ali nije dovoljno nagraditi redovite na HNLu iskljucivo pravom prvokupa. Zasto bi netko tko redovno prati Dinamo i placa godisnju platio istu cijenu ulaznice za europsku utakmicu kao i netko tko 2-3 puta godisnje ode na utakmicu? Uostalom ako se zadrzi dosadasnji sistem prvokupa za clanove ne vidim neku posebnu premiju u pravu prvokupa za godisnjake.
  • xavier
    11.1k


    Pa biti će europske ulaznice i jeftinije za godišnjake u tom slučaju. To je jasna stvar.
  • The Undertaker
    4k
    Što klub želi postići godišnjim samo za HNL? U čemu je kvaka (u odnosu na varijantu godišnje za HNL i godišnje za sve)?
  • xavier
    11.1k


    Ne mogu to nikako shvatiti iskreno. Ljudima kao smeta što dobar dio kupuje te godišnje te onda ne dolazi na HNL. No nije da će ovo riješiti taj problem. Opet će isto ljudi dolaziti na HNL samo što sad neće ni kupiti godišnje ulaznice.

    Meni je daleko najveći benefit godišnje što sam miran i ne trebam uopće razmišljati kad točno kreće prodaja za koju utakmicu te hoće li pasti server ili ću u tom trenutku imati drugih obveza. Spreman sam za to i platiti malo više ako treba.

    Druga bi stvar bila da je stadion redovito pun pa netko zbog toga ne može na utakmicu.
  • Efes Pilsen
    6.8k
    Pa vjerojatno zbog cijene.. 3 utakmice LP za sjever su bile sve skupa 60 eura dok je godisnja bila 93 eura. Kad pridodas recimo pretkola od 60kn (8 eur) dolazis do 24 eura.. sto znaci da si godisnjom platio samo europske :grin: HNL ti je dzabe.
    Mogu pricat samo o primjerima koje znam, a ti imaju 100% samo za ligaske utakmice i skuplje su od nasih proslosezonskih, cak negdje ni kup nije ukljucen. Meni je jasno da klub zeli zaradit na LP i sasvim mi je ok prednost kupnje za godisnjake / clanove u odnosu na ostatak.
  • Mrvica
    3.2k
    Ne znam iskreno, kao što kolega xavier kaže najveći benefit je taj što ne trebaš gubit živce proživljavajući to padanje servera jer svi znamo kakva je navala kad su europske utakmice u igri. Po meni je najbolje da bude i HNL i europa na godišnjoj, pa makar bila malo skuplja..
  • The Undertaker
    4k
    Ako klub želi zaraditi neka povisi cijenu godišnje koja uključuje Europu. Samo, relativno mali broj godišnjih u odnosu na kapacitet govori da cijena godišnjih nije mala i da se tu neće puno zaraditi.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Broj godišnjih u odnosu na kapacitet stadiona jest mali samo što je na većini utakmica ukupna posjeta MANJA od broja prodanih godišnjih iliti sezonskih.

    Tako da teza o preskupim godišnjim pada u vodu na neki način i to govori samo da velika većina ljudi godišnje uzima skoro isključivo zbog Europe.
    Što nigdje nije poanta postojanja takve karte. Da pogoduje derbi navijačima i onima koji dolaze samo na velike utakmice.
    Godišnje bi trebale bit skrojene po mjeri redovnih navijača umjesto toga.

    Kako uopće one mogu biti preskupe kad ih je redovan navijač isplatio doslovno do kraja rujna?
  • Efes Pilsen
    6.8k
    3 utakmice LP su bile rasprodane, e sad, 5000 godisnjih je prodano a to je po najnizoj cjeni dodatnih 300 000 eura iako to nije tocno jer jako puno godisnjih je za zapad dolje. Opet, ne mozes prodat godisnju skuplju za EU ako se ne kvalificiras nigdje :grin: Zato postoje nesto jeftiniji paketi kad se izvuku grupe i to je to..
  • NitkoBitan
    12k
    U prodaju godisnje za HNL uz slogan "Zar ga volis na europskim samo?" :cool:
  • The Undertaker
    4k
    Kako uopće one mogu biti preskupe kad ih je redovan navijač isplatio doslovno do kraja rujna?Tradicija bunta

    Jednostavnom ekonomskom logikom koja kaže da su godišnje povoljne onda bi ih se (puno) više prodalo. Sad još ako ukinu godišnje za sve utakmice, prodat će ih se još i manje. Koja logika stoji iza toga?
  • Nino Bule
    11.4k
    Koja logika stoji iza toga?The Undertaker

    Logika da je godisnja za one koji posjecuju vecinu utakmica, sta nam znaci 5000 prodanih godisnjih od kojih 2500 ljudi dolazi samo na 8,9 europskih utakmica a ostalih 15 koje pokriva godisnja ih ne zanima, bolje im onda naplatit punu cijenu za te europske, po meni pravo prvokupa s popustom za godisnjake na paket ulaznica za europu je najbolje rjesenje jer se ne zna koje ces skupine igrat pa dizat cjenu godisnje nema smisla.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.