• deda
    27.5k
    Ekipa znam da se ova tema preklapa s nekim već postojećim na forumu, ali da bismo je izdvojili od drugih shvatite ovo kao vrstu brainstorminga.

    Ona je sad aktualnija nego ikad upravo zbog približavanja kluba svojim navijačima nakon desetljeća ignoriranja istih. Zanima nas dakle vaše razmišljanje o pitanju cijena članarine, godišnjih i pojedinačnih ulaznica, ali isto tako i o kombinacijama, da li samo HNL za godišnje, da li zajedno s europskim tekmama, koje razine popusta koristiti, da li izdvojiti nove grupe prije svega zbog socijalnog statusa (učenici, studenti, penzić, obiteljske ulaznice i članarine). Isto tako nas zanima vaše razmišljanje o matchday iskustvima. Kako popraviti ponudu, što dodati, kako bolje organizirati prodaju pića, hrane, rad fanshopa, ulaz na tribine.

    Radi lakše rasprave evo cijena prošlogodišnjih ulaznica koje su obuhvaćale sva takmičenja:
    Cijene godišnjih ulaznica:
    Tribina sjever dolje 700 kuna
    Tribina sjever gore 700 kuna
    Tribina zapad gore 1100 kuna
    Tribina zapad dolje 1800 kuna

    Probat ćemo skupiti vaša iskustva i prijedloge, a iste će grupa, vaši skupštinari i povjerenici iskoristiti u razgovorima s klubom radi poboljšanja ukupnog iskustva navijača. Jedan od glavnih ciljeva ove brainstorming teme je kako privući nove navijače, vratiti stare na ruševni Maksimir i postići veće zadovoljstvo navijača te njihovo povezivanje s klubom.

    Stare teme ostaju i na njima raspravljajte o dnevnim stvarima i događanjima, a ponavljam ovu koristite isključivo za prijedloge i ideje. Nastojte biti konkretni, jezgroviti i kratki, a ne da ovo pretvorimo u neko besciljno lutanje i okolišanje tipa chata kao što se često radi na ostalim temama.

    Izvolite, podij je vaš.
  • Captain America
    13.2k
    Deda, odlična ideja (pogotovo jer sam zaglavio u gužvi :lol: ).

    Moje mišljenje je da je cijena članarina sada pogođena. Umirovljenici i djeca trebaju plaćat manju cijenu (čini mi se i da sad plaćaju, nek me ispravi neko ako griješim). Dobiješ 4 ulaznice ako ne želiš uzimati godišnju (znači za 5 eura gledaš npr. dvaput Hajduk i jednom Osijek i Rijeku što je duplo jeftinije za zapad gore), popust u shopu, fan token, poklon i fizičku čestitku za rođendan.

    Cijena godišnjih za ovu ruševinu mora biti manja nego lani, čemu u prilog ide i da godišnje lani nisu planule kao pretpandemijskih godina uz naravno popust za članove. Pobornik sam godišnjih koje vrijede samo za HNL uz pravo prvokupa za euroutakmice nakon kojih pravo dobivaju članovi. Prvo, neće svi godišnjaci moći otić na euroutakmicu što znači manje mjesta na ionako smanjenom kapacitetu zbog neupotrebljivog istoka. Drugo, nema smisla stavit istu cijenu ulaznica za Ligu prvaka i Europsku ligu (ili ne daj Bože konferencijsku). Nadam se da će u klubu osigurat kupnju za godišnjake/članove preko interneta jer sam lani jedva došo do ulaznice za Milan kak sam bio van Zagreba do subote navečer (klub je objavio 5 minuta nakon što sam kupio ulaznicu da za zapad gore više nema karata).

    Lani su cijene pojedinačnih ulaznica bile super kako za HNL tako i za Europu i nadam se da će tu negdje bit i za ovu sezonu nakon konverzije.

    Predlažem sljedeće cijene godišnjih koje vrijede za HNL:

    Sjever dolje/gore 55€ (bez članske 80€)
    Zapad gore 90€ (bez članske 115€)
    Zapad dolje 125€ (bez članske 150€)

    Editiram još kad dođem kući oko matchday iskustva.

    Edit:

    Već je spomenuta digitalizacija i to bi trebao biti jedan od prioriteta. Ako mogu uzet članarinu za gym preko aplikacije i ulazit unutra preko iste, onda stvarno instituciji kakva je Dinamo ne bi trebo bit problem platit izradu nečeg sličnog. Nadam se da će se već od iduće sezone počet priznavat ulaznice u pdf formatu prilikom ulaska na stadion. Ne troši se papir, komfornije je, a možda dođe ljudima iz guzice u glavu da se mogu kupit ulaznice prek moba i tako ući pa bi na karatani bile manje gužve. Samim time bi mogao proces ulaska na stadion bit brži. Isto tako treba pojednostavit učlanjivanje i nejasno mi je da shop na stadionu ne prihvaća kartice prilikom učlanjenja.

    Shop na stadionu bi trebo biti veći i asortiman širi. Razumijem da sada postoje limiti, al ako jednog dana doživimo novi Maksimir, shop na 2 kata bi trebao bit u sklopu stadiona. Ne bi bilo loše otvorit još koji manji shop u gradu jer ovo s Arenom je pun pogodak. U ponudu hrane i pića neću ulazit jer sam rijetko kad konzumirao nešto. Klub bi se trebao pobrinuti oko prodavača klupskih neoriginalnih artikala u krugu stadiona (iako mi se čini da ih je manje nego prije).
  • marcio amoroso
    31.9k
    Kao prvo cijene godišnjih i članskih ne bi dirao. Prošle godine su znatno podignute i mislim da su cijene ok. Za neki normalan stadion bi bile mizerne, ali se jednostavno komfor mora uzeti u računicu.

    Ono što bi se moralo uvesti je digitalizacija godišnjih karti. Vlasnik godišnje bi morao moći 24 sata prije utakmice javiti klubu da je njegovo mjesto slobodno i pustiti ga u slobodnu prodaju. Klub bi onda vlasniku na tu karticu davao bodove koje bi vlasnik mogao koristiti za konzumaciju pića na stadionu ili za popust u shopu.

    Također bi se najvjernije trebalo honorirati. Ako
    Dinamo igra oko 50 utakmica godišnje onda bi netko tko dođe na 50 utakmica i prati Dinamo i kući i vani mogao dobiti popust od 25% za jednokratnu kupnju u shopu do 100 eura. Tipa da za svaki dolazak dobijaš popust od 0,5%.

    Sa evidencijom dolazaka na domaće utakmice se lako može odrediti i prvokup za gostujuće.

    Što se tiče učlanjivanja klub i povjerenici moraju biti puno aktivniji. Na svakom bitnijem eventu u dijelovima gdje ima Dinamovaca mora biti Dinamov kombi sa rekvizitima i formularima za učlanjivanje. Mislim na Špancirfest, đakovačke vezove, vinkovačke jeseni itd. Osim toga se moraju obilaziti škole, malonogometni turniri te razni eventi u Zagrebu i okolici.

    Ako će trebati dobrovoljaca za bilo što odraditi uvijek se mogu javiti na zonu i uvjeren sam da ima dečki koji bi pomogli. Ja evo prvi.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Potpis, što se tiče učlanjenja sve je super stvarno, samo bi klub trebao poticati i propagirati učlanjivanje što više po mom mišljenju. Ono što je bilo napravljeno prije skupštine je bilo odlično, ali sad ne treba stati. Isto tako trebalo bi, što se tiče učlanjenja, raditi u svim dijelovima Hrvatske na tome i općenito osim povezivanja sa Zagrebom (nemrem vjerovati da to pišem, al do tud je došlo), treba raditi i na promociji kluba po cijeloj zemlji, u svakom kutku gdje ima naših navijača.
    možda se s tim svim čeka dok se ne sredi statut pa da se vidi koliko članovi imaju predstavnika, ali to je za drugu temu.
  • Tundra
    510
    CIjene članstva su ok, problem je bio što su ranije bile preniske i onda je napravljen od jednom veliki skok cijena što su trebali odradit postepeno. Ja bi osobno volio da popust za članove u shopu vrijedi za sve artikle, a ne samo za ove koji nisu već prethodno sniženi.
  • miro
    3.1k
    Sad kad se karte mogu uzeti i online, onda mi se najbolje čini godisnja za HNL i kup uz pravo prvokupa za Europu.

    Ako je moguće volio bih da to bude preko jedne kartice, odnosno da ne moram imat kartu za tekmu u Europi, nego ju "natočim" na godišnju
  • NitkoBitan
    11.7k
    Cijene clanarina su sada u redu, ali ne razumijem zasto se ne mogu iskoristit 4 besplatne HNL utakmice za tribine sjever dolje i zapad dolje kao nekada. Dobro ajde zapad dolje je opravdano skuplji od zapada gore pa razumijem, ali sjever dolje i gore imaju jednaku cijenu...
  • Captain America
    13.2k
    Još jedan prijedlog, ne znam ni je li ovako nešto moguće organizirat al ovo je pravo mjesto za predložit. Kak je konačno došlo vrijeme da je nogometni klub "priznao" futsal klub, mogla bi se ponudit ujedinjena godišnja ulaznica za futsal i nogometni klub. Recimo dodat cijenu nekih 25-30 eura na našu godišnju (jasno taj prihod ide futsal klubu) pa imaš mogućnost pratit kup, HNL i HMNL.
  • Olmic
    2.7k
    Misljenja sam kako zbog trenutnog stanja stadiona cijena godisnjih mora ukljucivat i europske.
    Cijene su mi okej bile i ove godine.
  • Logistika
    1.1k
    Bio sam u ZG u četvrtak i za vikend...oko stadiona hoda hrpa klinaca koji u buseve ulaze/izlaze...vode ih u zoo oni gledaju u stadion...fan shop u krugu stadiona,mislim da bi pomogao i logostički ekipi na dan tekme. Nezz koliko bi se moglo realizirati nesto i u sklopu stadiona. Samo prijedlog ovako. Euro tekme bi stavio na godisnju,osim ako je liga prvaka...gdje bi naravno godisnjaci imali pravo prve kupovine. Uz godisnju popust za fan shop dinamov. Pokusao bi mozda sa premium membershipom gdje bi ljudi mna toj ulaznici imali upad za sve dinamove selekcije,gdje bi svatko dobio mjesecnu obavjest o tekmama svih selekcija...slao bi match program na dan tekme ...sve to da ljudi osjete i da klub zeli njima prici i komunicirati s njima. Prijedlozi ovako iz glave
  • striko
    1.1k
    mislim da bi pomogao i logostički ekipi na dan tekme. Nezz koliko bi se moglo realizirati nesto i u sklopu stadiona.Logistika
    Uefa je vlasnik stadiona par dana prije utakmice i dan nakon, pa ako si mislio nešto obilaziti na dan utakmice zaboravi.
  • Logistika
    1.1k
    Ma ne ne...mislio sam logisticki da ekipa ima nekakav shop u sklopu stadiona...ne bi morali postavljati standove i to,puno buseva staje oko stadiona...ljudi koji nisu iz zg i tako.
    Ali sto se tice tura i obilazaka moji su isli na Bayern Munich i imali turu na dan lige prvaka..
    https://fcbayern.com/museum/en/visitor-information/matchday
  • Oluja
    3.6k
    -godišnja ulaznica za HNL, kup i europska pretkola (basic)
    -godišnja ulaznica za HNL, kup i Europu (plus)
    - popust na članarinu i godišnje ulaznice za djecu i umirovljenike
    -pravo prvokupa pojedinačnih ulaznica za europu za vlasnike godišnjih "basic" ulaznica
    -prvokup za gostovanja za vlasnike obadvije kategorije godišnjih ulaznica
    -nakon prvokupa vlasnika godišnjih ulaznica na red dolaze članovi i tek onda slobodna online prodaja i karatana
    -online prodaja za sva natjecanja s tim da se online kupljene ulaznice "priljepe" na sezonsku ili člansku iskaznicu čiji kod se očitava i nije potrebno printati ulaznice
    - popust za europska natjecanja za "basic" pretplatnike
    -puštanje ulaznica u prodaju tjedan dana prije utakmice
    -skupljanje bodova lojalnosti na sezonskoj ulaznici i korištenje sakupljenih bodova u shopu ili pri kupovini sljedeće sezonske ulaznice
    - pretplatnik koji ima godišnju ulaznicu koja uključuje Europu ukoliko ne dolazi na europsku utakmicu može staviti svoje mjesto na prodaju i dobiti jednak broj bodova koji se dobiju za lojalnost
    -članske pogodnosti ostaju iste uz iznimku podizanja besplatnih ulaznica online i naravno glasanje na klupskim izborima
  • Mali Zeus
    9.3k
    Omogućiti članski popust i pri online kupnji.
  • Papastrumf
    9.3k
    Cijene godišnjih ukoliko će i dalje vrijediti za skupine europskih natjecanja su ok.
    Ukoliko neće vrijediti za europske skupine onda cijene trebaju biti niže za cca 20-25%. Jasno, u tom slučaju godišnjaci moraju imati pravo prvokupa (online ako je ikako moguće) te nekakv popust na te ulaznice.

    Ono na čemu svakako treba raditi, a nakon što se usvoji novi statut, što se svi nadamo da hoće je omasovljivanje članstva kroz različite kampanje. Također, učlanjivanje treba maksimalno pojednostaviti preko web stranice ili nekakve aplikacije.

    Mimo toga, mi navijači se trebamo napokon pozabaviti problemom stadiona. Ovo nije najbolje mjesto za pokretanje nečega, ali svakako treba spomenuti. Vrijeme je da se aktivno uključimo u tu priču jer je novi stadion najpotrebniji prvenstveno nama.
  • Somport
    556
    Jedan od prioriteta, ukoliko želimo imati nekakav normalan pristup učlanjivanju u klub, jest da se gleda prema digitalizaciji članstva i digitalizaciji kupovine godišnjih ulaznica, kao što je @marcio amoroso spomenuo. Trenutna aplikacija ima svojih prednosti, ali puno više mana po mom mišljenju koje se toliko mogu lako ispraviti s dovoljnim ulaganjem.

    Aplikacija bi mogla isto tako služiti kao i glavni medij za glasanje u budućnosti, naravno ne isključujući fizičko glasanje.

    Moje mišljenje je da s digitalizacijom članske iskaznice te godišnje ulaznice se može stvoriti dovoljan interes potencijalnih članova koji možda nemaju vremena slati poštom ili ići direktno u Zagreb.

    Cijene članarine su taman pogođene, no u trenutku demokratizacije kluba bi trebalo odmah educirati članove o njihovim pravima i obvezama službenom klupskom objavom, bilo to društvenim mrežama ili nešto drugo.

    Sviđao mi se Blue i Gold model zbog razloga što je omogućio svima jednaku mogućnost za kupovinu ulaznica, volio bih vidjeti da se to vrati ubuduće, ako je u planu.

    Sve u svemu, ima još mnogo posla ali drago mi je da razgovaramo o ovome jer se tu može napokon stvoriti velika razlika.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.