• mokoxax468
    370
    Ja bih stavio HNL i europske ulaznice, HNL jeftinije nego trenutne, europske skuplje nego trenutne

    Godišnje Cro (Superkup, HNL i Kup)
    Tribina sjever dolje 400 kuna
    Tribina sjever gore 400 kuna
    Tribina zapad gore 800 kuna
    Tribina zapad dolje 1400 kuna

    Godišnje Cro+EU (Europske utakmice, Superkup, HNL i Kup)
    Tribina sjever dolje 750 kuna
    Tribina sjever gore 750 kuna
    Tribina zapad gore 1250 kuna
    Tribina zapad dolje 2000 kuna

    I definitivno sam za to da u slučaju da nećeš doći, možeš odjaviti svoju ulaznicu za utakmicu u zamjenu za neke bodove
  • marcio amoroso
    32.2k
    Takoder se može odraditi neka akcija pod nazivom “100 najvjernijih” ili “50 najvjernijih”. Tih 50 ili 100 bi nakon sezone dobilo neki poklon od kluba, neku zahvalnicu, majicu ili dres sa prigodnim tekstom ili tako nešto. Sigurno bi ljude potaknulo da se još više priča o Dinamu.
  • Bosna86
    11.6k
    Dinamo ima vise od 30 tisuća članova… Sa strateškom kampanjom i organiziranim uclanjivanjima po gradovima i selima to ide puta 2 ili 3… Bolesna je razina slobodnog prostora ispred nas… Bas se veselim godinama koje slijede
  • InatiseSlavonijo
    459
    Kao prije, dvije razine godišnjih, jedna hnl, druga hnl + Europa. I definitivno sve digitalizirati, i kupovinu gostujućih ulaznica umjesto odlaska na ticket point .
  • Crusades1986
    9.7k
    Kupovina gostujucih ulaznica on-line ne ovisi o Dinamu, vec o domacinu
  • rob ljubavi
    772
    Dvije vrste godišnjih ulaznica DA, ali...

    Godišnje koje vrijede i za europske utakmice(Pretkolo+bila koja od skupina) = cijene kao i prošle sezone, sa blagim zaokruživanjem

    Sjever 700kn u 100 eura
    Zapad gore 1100kn u 150 eura
    Zapad dolje 1800kn u 250 eura

    Prodaja do 6.kolovoza( dan prije ždrijeba playoffa, kao i 2-3 dana prije odigravanja prve tekme 3.pretkola)

    Taman da se još može iskoristiti kupnja dan nakon neradne Oluje.

    Naravno, prvokup godišnjacima, pa članovima i onda nakon recimo tjedan dana prodaja za sve ostale.

    Popust kao i dosad za članove, kao i za ovosezonske vlasnike godišnjih ako nisu članovi.

    Godišnje za samo HNL, kup i sva pretkola bi snizio za 20% i pustio prodaju do zadnje utakmice play-offa.

    Onima što uzimaju godišnje bez skupina europskih natjecanja, prvokup za iste te utakmice u skupinama, sa 10% popusta na pojedinacnoj ulaznici

    Svakako, u koju god skupinu da se ude uvesti i paket koji bi se isplatio vise nego pojedinacne.

    Što se matchdaya tiče jedan tip koji prolazi svuda u Europi: Plaćanje pića uz polog od 1 eura, a uz vraćanje čaše( koja nije neka obicna coca cola ili zuja plastika, vec nesto slicno onome sto se prodavalo u fan shopu) dobivas nazad taj euro ili dobivas zeton. Iduca utakmica -pokazujes zeton i ne placas polog za casu.

    Dakle - uzmes casu - ostavio si euro, vratis casu - dobijes novce a klub casu ponovno upotrebljava. Treba malo mislit i na okolis.

    Svakako, povratak alkoholnih pica na Sjever. Vratilo se i na zapad, treba i na Sjever.

    Kvalitetniji izbor hrane, friska peciva a ne ko da su iz prekjucerasnjeg otpisa lokalne trgovine

    Manje utakmice - praksa da se zapad gore zatvara, te da clanovi besplatnu ulaznicu mogu iskoristiti i za donju zapadnh tribinu.

    Ući u šemu s gradom oko javnog prijevoza - uz ulaznicu za tekmu besplatan javni prijevoz nekoliko sati prije i poslije utakmice.
  • Bosskovitz
    7.4k
    Uh, puno toga tu ima. Prije svega, mislim da godišnje ovakve kakve jesu, HNL+Europa, ne bi smjele poskupjeti. One jesu nekad bile smiješno jeftine, ali danas - pogotovo u kontekstu našeg stadiona - one su taman, a poskupile su dosta drastično u zadnjih par sezona. Moram tu napomenuti i tu nesreću s istočnom tribinom kao jedan od onih čije ime još uvijek tamo piše na stolici ako ga sunce i kiša nisu isprali, jer osim kaj svi znamo da svaka tribina ima neki svoj mentalitet pa je prisilna promjena tribine sama po sebi teška stvar, diskrepancija u cijeni između Sjevera i Zapada Dolje (ne znam nikoga tko je uzimao za Zapad Gore) je dovela do glupih situacija u kojima su neki prestali uzimati godišnje jer im je Zapad bio preskup, a Sjever nije njihov đir. Dobar dio takvih ljudi, uključujući mene, je zbog drugih došao na Sjever ali nije nam to to, ja sam opet u dilemi na koju tribinu da idem kad nema moje.

    Ono što je zaista nužno je integrirano web sučelje i aplikacija. To danas nisu kompleksne stvari i ne moramo izmišljati toplu vodu. Prva stvar kod toga je učlanjivanje koje mora biti automatizirano i uvedeno u današnje standarde - ispuniš online polja kao da se registriraš na neki webshop ili društvenu mrežu, uploadaš fotku ako hoćeš, platiš karticom/applepayom/nečim trećim i iskaznica stiže za par dana.
    Kada takav sustav s funkcionalnom bazom funkcionira, onda ga se može koristiti na milijun odličnih načina:

    • ulogiraš se u članske stranice ili aplikaciju (u kojoj onda imaš i virtualno člansku iskaznicu) i tamo hendlaš godišnje karte, karte za pojedinačne utakmice, karte za gostovanja, pravo prvokupa za domaće i gostujuće tekme
    • možeš samo unošenjem svog članskog koda ostvarivati popust u webshopu
    • možeš "odjavljivati" utakmice, to može biti vrlo jednostavan algoritam: npr ako se rasprodalo više od 80% stadiona 5 dana prije utakmice ili cijeli stadion 3 dana prije utakmice, dođe ti push notifikacija u kojoj možeš vratiti klubu svoju kartu ako ne možeš doći na utakmicu i u zamjenu dobiti 10-20% vrijednosti u tokenima za webshop koji su ti vezani uz člansku. Tako je klub zaradio više jer će nekome prodati tu ulaznicu i na njoj zaraditi 80%, a ti si dobio dovoljan incentive da uložiš pola minute i otkažeš mjesto koje bi inače propalo i dobiješ nešto u znak zahvale (nastavno na ovo, i prodaja karata online bi trebala biti moguća puno prije, ne samo dan ili dva prije utakmice)
    • možeš sudjelovati u klupskim referendumima oko stvari koje nisu zaista bitne, ali je važno za odnos kluba i njegovih navijača da se oko njih čuju. Slično kao ona sramota s crypto tokenima gdje nam tko zna tko bira - to možemo imati zapravo, za članove kluba. Zašto ne bismo glasali od igrača sezone (za kojeg danas može glasati bilo tko u svijetu tko dođe na web) do boje/dizajna gostujućeg dresa ili koja pjesma će svirati kad igrači izlaze na teren, pa čak i kome ćemo dići spomenik ispred stadiona ili po kome nazvati tribinu: kad postoji funkcionalna baza, iza svakog glasa stoji ime i prezime i svatko tko je član kluba treba imati pravo glasa oko takvih stvari, pogotovo jer će to redovito biti izbor između nekoliko opcija koje su predodobrene od kluba.

    Članska iskaznica bi također trebala donositi mnoštvo pogodnosti. Ljudi vani, u klubovima koji to dobro rade, nose člansku stalno kod sebe jer s njom imaju popust na benzinskoj, popust u kafiću, besplatni pommes uz burger, popust na taxi, popust tu, popust tamo... to je pitanje odjela prodaje, ali negdje sam pročitao da član Benfice ima popust na preko 50.000 različitih prodajnih mjesta u Portugalu. I nije to samo da navijači imaju neki benefit - to je brand awarness, jer ljudi stalno vade pred drugima svoje članske iskaznice, a onda i drugi saznaju za njih i priča se zakotura...

    O komforu, ponudi na stadionu i sličnome neću trošiti riječi dok se ne krene ozbiljno planirati novi stadion, ali još jedna stvar za kraj - mali znak pažnje za godišnjake. One majice svojedobno su bile fora baš zato kaj ih nisi mogao kupiti, znao si da ih nosi netko tko ima godišnju. Trošak par tisuća šalova ili privjesaka za ključeve ili nečeg sličnog (jednostavnije, jer nema veličina) za godišnjake je manji po komadu od razlike pri zaokruživanju na eure, a jako je lijep način pokazivanja zahvale prema onima najvjernijima.

    --

    EDIT: Malo sam kasno vidio da postoji ova ideja o godišnjoj samo za HNL uz prvokup za Europu, ne sviđa mi se to uopće, iskreno. Puno je bolje skratiti prodaju godišnjih koje uključuju Europu kako bi se spriječilo kalkulante koji čekaju da vide hoćemo li igrati LP ili ne, nego ovako. Najveća prednost godišnje mi je baš to kaj znam da kad sam ju kupio - miran sam, ne moram više ni o čemu razmišljati i nemam više nikakvih troškova - godinu dana gledam Dinamo kad god igra.
  • NitkoBitan
    12k
    Na stranu vrste godisnjih ulaznica i njihove cijene, klub bi trebao biti jasniji oko politike omjera cijena pojedinacnih i godisnjih ulaznica. Bilo bi odlicno kad bi prije sezone znali i cijene pojedinacnih ulaznica za HNL, kup i europska natjecanja kako bi svatko od nas mogao procijeniti isplativost kupnje na temelju broja planiranih dolazaka.
  • Svi na Sjever
    1.9k
    Najveća prednost godišnje mi je baš to kaj znam da kad sam ju kupio - miran sam, ne moram više ni o čemu razmišljati i nemam više nikakvih troškova - godinu dana gledam Dinamo kad god igraBosskovitz

    Apsolutno to, ja na godišnju gledam prije svega kao navedeni razlog ,druga stvar gledam kao neki svoj startni doprinos klubu a treća stvar što me i motivira da odem i na npr. Dinamo-Rudeš srijedom.
  • Dinamosaur
    958
    Na prvu
    NOVI STADION
    2. kupnja karti ONLINE za sve
    3. pravo prvokupa za clanove (nakon godisnjih)
    4. Obiteljske ulaznice(bar za HNL)
    5. Ugostiteljstvo - hrana i piće(na poluvremenu klinci mogu kupit samo ćips a roditelji frutek (Sj.gore) a na zapadu ima veci izbor. U oba slucaja po 10-20min cekas red)
    6. Ima tu na zoni hrpa odlicnih ideja ali kako to sve provesti ako nemas gdje. Zelim NOVI STADION
    7. Povecavati clanstvo i dalje kako bi valjda dosli na NOVI STADION
    8. Zavrsni plan izgradnje mora biti tokom 2023.g.
  • Dinamosaur
    958
    I nista manje vazno - KOMUNIKACIJA sa navijacima, clanovima, kupcima ili partnerima. Jasno mi je da do sada nitko nije smio ni kroz prozor gledat, ali mogli bi barem na mail odgovoriti
  • serbus
    3.6k
    Oko godišnjih ne bi previše petljao ovakve onakve , godišnja je godišnja za sve pa može se uzeti i na rate tak da ne kužim to petljanje sa njima.


    Ono što bi mijenjao je da se kao i futsal dinamo učlanjunje u tekuću godinu. A ne ovo kaj sad imamo da Bog ne može upratiti broj članova.
  • serbus
    3.6k
    Isto tako u nekoj budućnosti se nadam plavoj godišnjoj da spoji dinamo od košarke,futsala, dinama. Na dinamo jednom karticom.
  • BBB Mataa998
    1.2k
    Ono najvaznije je da ima mnogo razlictih mogucnosti kupovine godisnjih ulaznica.
    Kao naprimjer:
    1. Godisnja za HNL i kup (jeftinija verzija,cijena ovisi od tribine).
    2. Godisnja koja ukljucuje HNL,kup,ligu prvaka (naravno i visa cijena ove ulaznice i takodjer ovisi o tribini).
    3. Obiteljska godisnja (roditelji plus dijete,u slucaju vise od jednog djeteta nadoplata po djetetu).
    4. Godisnja za umirovljenike,studente,zaposlenike u vojsci itd itd.
    5. Godisnja za djecu npr. 6-14 godina (najjeftinija).
    6. Takodjer i godisnja za osobe sa posebnim potrebama,osobe u kolicima i njihova pratnja (takodjer najjeftinija).
    Naravno za clanove kluba -10% ili -15% na cijenu.
  • Draž
    1.1k
    I ajmo jednom definirati i koristiti termin "sezonska", a ne godišnja pošto vrijedi za cijelu sezonu. Ne godinu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.