• Neki tip
    19.1k
    pisao sam i u HNL temi, Muhamed Musa je izrazito nestalan igrač. Za mlade je to normalno, ali ak si na 20-22 god., 24 mi je ipak malo previše za tu razinu toplo-hladno izdanja.

    Mislim, i dalje je mlad, nitko nije uvijek u top izdanju, ali njegove oscilacije su mi od razine pojačanja za sve klubove vrha HNL-a pa možda i Dinama do toga da se pitam bi li on imao mjesta u našim drugoligašima. Valjda glava, ne znam.

    Goricu sam najviše puta gledao od svih naših ligaša, osim Dinama, možda uz Rijeku, tak da ne bubam na temelju par tekmi već posve solidnog uzorka.

    A opet, da ja išta velebno o nogometu i igračima znam radio bih ko skaut Dinama, a ne tu brljavio o glavi Goričinog beka. :)
  • LovroZG
    1.3k
    Ja bi radije pričeko Ristovskog nego dovodio Musu. Nekima je on razočaranje, al vjerujem da može bit dosta bolji od ovog šta sad igra jer još nije prošo ni jedne pripreme s nama. A čini mi se da bi i mogo zgubit koju kilu pa će bit agilniji.
  • Neki tip
    19.1k
    ma o desnom beku ne treba ni mislit.. Stojke će valjda otić, ali oporavit će se Moha, meni je odličan, a bit će i Ristovski bolji kak veliš.

    Ima deficitarnijih pozicija.
  • Infinity
    15.2k
    Lijevi bocni mi je potrebniji nego desni. Cabraja i Leovac su mi losiji nego Ristovski i Moha.

    Smatram da cemo prije svega dovesti nekog na desno krilo.
  • Baneki
    717
    Ja bih potpisao Kačavendu za budućnost, neovisno o poziciji koja nam sad možda nije deficitarna. Uletio iz juniora u seniore i odmah dvije utakmice zaredom igra odlično, rastrčan, ima ga po cijelom terenu, izborio praktički dva penala.
  • LovroZG
    1.3k
    Lijevi bocni mi je potrebniji nego desni. Cabraja i Leovac su mi losiji nego Ristovski i Moha.Infinity

    Tu nam još dolazi i Štefulj tako da se bojim da je to to za lijevog beka. Moglo bi falit kvalitete tamo.
  • Infinity
    15.2k
    Totalno sam zaboravio na njega, ali i s njim mi se desna strana i dalje cini kvalitetnija od lijeve.

    Ovako na prvu bih rekao da smo se sje*ali, al vec par sezona nam je ekipa sve bolja i bolja pa cu se natjerati da vjerujem da ce to liciti na nesto.
  • blue heart 72
    1.3k
    Vidim da se ovdje spominje Musa iz Gorice. Toplo se nadam da je to samo razmišljanje dijela forumaša, a ne nekakva "insajderska". Musa je taktički baš ono limitiran igrač, puno puta gubi koncentraciju. Realno, nije kapacitet ni kao back up opcija
  • Neki tip
    19.1k
    Ne znam baš koliko je realno (skoro pa nimalo), ali nagledali smo se i većih čuda..

    Benjamin Šeško, Slovenac, 31.5. će napuniti 18 godina.

    Ima ugovor do lipnja iduće godine sa Salzburgom (zato vrbovanje baš i nije realno), a igra na posudbi u Lieferingu, u 2. austrijskoj ligi, gdje je u 25 utakmica (71 minuta po utakmici) zabio 14 golova uz 2 asistencije, svakih 126 minuta gol.

    Nije još ni punoljetan, logično je da oscilira:

    ofosv7r258w0oabz.jpg

    ... ali kad trpa, trpa nemilice.

    Visok 192 cm.

    Salzburg ga je kupio od Domžala kad je imao samo 16 godina za 2.5 milijuna Eura!

    Izgledno je novi veliki projekt tog kluba, ali eto zapelo mi ipak malo za oko to što mu ugovor istječe za godinu dana.

    Trenutna vrijednost na TM-u je 1.5 mil EUR.

    Velim, možda je prije moglo pod Zanimljivosti, nego u ovu temu, ali možda kolega @SAS1987 zna još ponešto o njemu? Kako ga se u Sloveniji percipira?
  • SAS1987
    13.3k
    Velim, možda je prije moglo pod Zanimljivosti, nego u ovu temu, ali možda kolega SAS1987 zna još ponešto o njemu? Kako ga se u Sloveniji percipira?Neki tip sa Zapada

    Nikad čuo za njega... :smile: Dinamo bi mogao imati bolju scouting mrežu u Sloveniji. U biti trebaš skautirati samo mlade kategorije Domžala, možda Olimpije i to je to.
  • Neki tip
    19.1k
    eto, našao sam ti ga, a sad ga lijepo dovedi u Dinamo :wink: :lol:
  • SAS1987
    13.3k
    gepek? Njega i Keka :grin:
  • Neki tip
    19.1k
    ne moramo sve napismeno.. učini što smatraš potrebnim, da ne kažem nužnim, kako bi naš klub pribavio mladog i nešto starijeg Slovenca :wink:
  • ZGBhoy
    1.7k
    Kaj je sa sinom Šimića čujem da ga RB Salzburg želi dovesti.
    Prati ga iko ima li on kalibar za Salzburg ili možda čak i nas
  • Mali dioničar
    14k
    Kaj je sa sinom ŠimićaZGBhoy

    Dečko puno radi na terenu, i za jednog 17godišnjaka se dobro snašao u prvoj seniorskoj sezoni.

    Ne treba odmah poletjeti s očekivanjima, ali recimo dobar primjer za razvoj ovakvog igrača je Mandžukić koji je nakon odlaska u Wolfsburg napravio karijeru kakvu mu nitko nije predviđao gledajući igre pa i ponašanje u Zagrebu i Dinamu. Uz napomenu da je Mandžukić otišao kao formiran igrač sa 24 godine.

    Uz negativne primjere ranog odlaska vani imamo i pozitivne primjere Perišića, Pašalića, Brekala, Sose koji pokazuju da se i tim putem može do dobre karijere.

    RB Salzburg ima sličnu kadrovsku politku kao i Dinamo, a vidimo da tamo Sučić ima dobru minutažu bez obzira na dob tako i ne bi bilo nelogično da ode tamo. A i skok iz HNL-a u austrijsku ligu nije tako dramatičan i šokantan.

    Vezano za njegov dolazak u Dinamo, on je ipak napadač više tipa Kulenović nego Petković, govorim o stilu igre. A Petković je toliko bitan za Dinamovu igru da ga Šimić sigurno ne može nadomjestiti. Dinamo sam po sebi mora i pronaći sustav funkcioniranja bez Petkovića jer ga trenutno i nema. Ne mislim da će Šimić na ljeto ići u Dinamo koji i tako ima hrpetinu igrača pod ugovorom.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.