• Praskaton
    1.8k
    Ovako sto se moze vidit sa tv-a,Igor covjek 1/1 bas onakva osoba koja treba biti na klupi dinama.Vjerujem da ce ga igraci slijediti,ima stav i kicmu.

    Al iskreno ne djelim bas euforiju oko nogometa kojeg bi mogli igrat.Veliki je posao pred Igorom i dovrsit ovo prvenstvo i stvorit ekipu za novu sezonu.Nadam se da cemo imat strpljenja svi skupa
  • xavier
    11.1k
    Al iskreno ne djelim bas euforiju oko nogometa kojeg bi mogli igratBožo0

    Meni se sviđa upravo hipotetski nogomet kakav bi mogli igrali pod njim jer smatram da je upravo to ono što nam treba u Europi, a ne nekakvo "umiranje u ljepoti".
  • bluepower86
    700


    A koju smo to sad ljepotu i igru gledali? U europi igra na kontre i defenziva a u hnlu muku mucili.Ajmo stavit predrasude sa strane i vrijeme ce pokazat svoje.
  • Praskaton
    1.8k
    Nisam nigdje ni rekao da je sad bilo dobro dapače.Osim Bjelice svi ostali su promasaji od trenera bili u zadnjih 5-10god..
    Bišcan je u top 5 nasih trenera koje bi uzeo u dinamo.Al ne volim ovu pretjeranu euforiju oko njega.Nadam se da se varam,vrijeme ce pokazat kao i u svemu
  • BBB Sibenik
    3.9k
    Jel ima di video konferencija predstavljanja novog trenera
  • Eduardo
    17.2k
    Igore, welcome home.

    S obzirom na to da je postizao zavidne rezultate gdje god je radio nema razloga da u svom klubu ne nastavi istim ritmom. Posla ima preko glave, pa ako i ne krene u najboljem smjeru nadam se da je bodovna razlika dovoljno velika da se to izgura do kraja sezone. Sretno kapetane, veselim se nastavku sezone.

    @Viola može par riječi o tome kako je izgledala i igrala Bišćanova Olimpija?
  • serbus
    3.4k
    Stvarno su brzo napravili I.B. adidas trenirku :up:

    Presica klasik smiren , bez velikih najava i "idemo delat"
  • Krizy
    35.1k
    Predstavljanje uživo
    https://www.youtube.com/live/Ee0n-tdJgDA?feature=share

    Igor Bišćan izašao je pred novinare u Maksimiru prvi dan njegova trenerskog mandata.

    - Što reći. Za početak, sretan sam da sam opet ovdje. Uzbuđen sam, jako. Zna se što Dinamo znači za naš nogomet i koju težinu nosi. Povezan sam s njime otkako znam za sebe. Ponosan si kad obučeš taj plavi dres, ali ova uloga donosi još veću odgovornost. Biti trener Dinama je drugačiji osjećaj za sve nas koji ga volimo. Vjerujem u sebe i svoj stožer, momčad i klub da ćemo svi skupa biti uspješni, što je jako važno. Zna se što znači biti uspješan - osvajati trofeje i pobjeđivati.

    Lokomotiva?

    - Utakmica dolazi u ne baš idealno vrijeme. Nismo u idealnom stanju. Zadnji rezultati nisu očekivani, ali to je tako. To je možda period koji treba proći. Nadam se da će već od ove utakmice krenuti pozitivan trend. Danas ćemo odraditi prvi trening, teško je govoriti o promjenama, ali nadam se pozitivnoj reakciji i pomaku. Kroz par razgovora ćemo se probati što bolje pripremiti za Lokomotivu. Te utakmice su dosta zanimljive koje Lokomotiva igra, moramo biti spremni na to. Znamo koliko smo dobri kada smo na svojoj razini. Bez obzira na situaciju, u stanju smo odigrati čvrstu utakmicu i izvući maksimum iz sebe.

    Koliko se bilo teško odreći Hrvatske U-21?

    - Je, bilo je teško, ali morao sam se odlučiti. Nisam mogao donijeti krivu odluku, ali zov Dinama se teško može odbiti. Pogotovo nama koji za njega imamo posebno mjesto u srcu. Nije bilo jednostavno, ali prevagnulo je to da je ovo ipak nešto veće i bitnije. Zahvaljujem se HNS-u, na čelu s predsjednikom Kustićem. Proveo sam jako lijep period tamo. Poklopilo se da smo bili jako uspješni, te četiri godine imat ću u lijepom sjećanju do kraja karijere. Krećemo u novo poglavlje i vjerujem da će tako uspješno biti i ovdje.

    Situacija u klubu, igrački kadar?

    - Nema smisla komentirati stanje u klubu. Ova press-konferencija je zakazana zbog sutrašnje utakmice. Kadar? Neke stvari su se dogodile prije mog dolaska. Neće promijeniti situaciju ono što ja mislim o tome. Postojeći kadar je dovoljan, kad smo pravi, motivirani i ozbiljni onda smo najbolji. Bezbroj puta do sada dečki su dokazali da su spremni i u najvećim iskušenjima biti uspješni.

    Što je prevagnulo da sada dođe u Dinamo?

    - Povezivali su me do sada s Dinamom mediji, to ne znači da je ikada bilo ozbiljnih razgovora. Nema smisla komentirati spekulacije. Sada su se stvorili uvjeti koji jesu, koje sam prepoznao... To je pravi trenutak za mene, bez obzira na činjenicu da momčad prolazi kroz turbulencije. Da je sve savršeno ne bih sada sjedio ispred vas. Ovo je veliki izazov za mene i za klub. Moramo biti skupa, držati se zajedno i onda ćemo ostvariti zacrtane ciljeve.

    Ciljevi?

    - Prvenstvo određuje što će se događati nakon toga. To će uvijek biti glavni cilj, treba napraviti sve da se uzme titula. Ne treba gledati previše daleko u budućnost, valja ići utakmicu po utakmicu, koliko god to bio klišej. Treba napraviti konkretne pomake, kada pokrenemo taj trend, nadam se već sutra, kada spriječimo negativan trend loših igara i rezultata potraje, onda ćemo bolje izgledati. Lakše će ići i ta adaptacija igrača na nas i obrnuto, stvorit će se preduvjeti da budemo dobri.

    Stručni stožer?

    - Svi koji su me pratili u U-21. Ante Tomić i Renato Pilipović. To su dečki koje znate. Kondicijski trener Vedran Naglić i trener vratara Darko Staneković. Priključit ćemo još neke ljude. Hoćemo li zadržati neke stare to ćemo vidjeti. Treba mi još malo vremena, još je sve svježe, moramo pripremati utakmicu sutra...

    Rezultati uspješni svugdje do sada, no ovo je Dinamo. Ima li nervoze?

    - Sigurno da ima, moram biti iskren. Dinamo je daleko najveći klub na ovim prostorima. Naravno da postoji pozitivna nervoza i jedva čekam da to sve skupa krene. Nisam se upoznao s igračima, neke od njih znam iz mlade reprezentacije, ali trebamo tek provesti kvalitetno vrijeme zajedno, tada će sve biti puno lakše.

    Nova era u Dinamu? Era po guštu navijača?

    - Neminovno je bilo da mora doći do promjena. Ne bih previše ulazio u nekakve političke stvari i u neke stvari koje su se događale. Vrijeme će pokazati sve. Drago mi je da smo pozitivno prihvaćeni. To nam puno znači, ta početna podrška jer situacija nije jednostavna. No, moramo biti realni, znamo kako stvari funkcioniraju u nogometu. Neće biti puno kredita ni kod koga, ni kod vas ili navijača. Rezultat će najbolje reći o tome kako mi radimo.

    Što se sada može promijeniti i "razdrmati" njegovim dolaskom?

    - Ne može se tu previše. Minimalno možemo napraviti. Svaki trener ima svoje ideje o igračima i pozicijama, ali teško je tu previše toga napraviti ili na nečemu inzistirati. Utakmica je bila prije dva dana. Treba sačuvati svježinu. Jako se teško može previše informacija prenijeti na nekoga u tako malom periodu. Prvo poluvrijeme u Šibeniku pokazalo je da momčad shvaća težinu situacije. Momčad je odlučila reagirati, a bolji rezultat izostao je spletom okolnosti. No i taj rezultat je dao pozitivan znak. Nije se poklopilo, dečki su toga svjesni. Vjerujem da smo u stanju napraviti pomak.

    Razlike u viziji igre u odnosu na Antu Čačića?

    - Nisam nikad razgovarao s njime o njegovoj viziji. Pratio sam Dinamo i može se zaključiti njegova ideja. Znate kakav sam tip trenera. Neke stvari u mom viđenju nogometa, o njima se ne raspravlja. One moraju biti odrađene. Sve drugo je pitanje talenta, individualnih sposobnosti koje moraju biti uklopljene u tim. Sustav, način igre? Moramo znati da se nalazimo u Dinamu, u trenutku u kojem se nalazimo. Nema vremena za eksperimentiranje. Moramo pod hitno postizati rezultate. Ne bih u detalje, ali moramo početi pobjeđivati.

    Spuštanje rampe na transfere Livakovića, Petkovića, Ivanušeca?
    - Treba se znati tko je zadužen za što u klubu. Moramo biti svjesni kako je ovaj klub godinama funkcionirao. Oni su stožerni igrači momčadi koji imaju svoje želje i njih se treba respektirati. U ovoj situaciji nemam previše toga konkretnog za reći jer ne znam u kakvom se smjeru razmišlja. Ja bih htio da što je više takvih ostane tu i da se stvara što je moguće jača momčad.

    Hajduk?

    - Najbliža je pratnja, nije dobro da su se vratili u utrku za naslov. Najvećem konkurentu nije pametno pružiti drugu šansu. Imamo još uvijek bodovnu prednost, ali ne smijemo se s time zavarati. Kvaliteta je ono što donosi bodove dalje, moramo ostati koncentrirani, ne smijemo dati šansu Hajduku da može nešto napraviti do kraja sezone. Leko? Sjajan trener koji je isto tako imao težak početak, ali je izašao iz toga i uspio konsolidirati stvari. Splet okolnosti je da smo sada mi kao generacija u ovakvim ulogama. Drago mi je da se takav čovjek vratio u hrvatski nogomet.

    Je li se čuo s Čačićem?

    - Ne, ali tu smo se sreli prije nekih pola sata i najnormalnije razgovarali. Što je bilo, bilo je. Nema se potrebe vraćati na prošlost. Izmijenili smo par rečenica u momčadi, bila je to najnormalnija konverzacija dvoje ljudi koji su radili ili sada rade na istoj poziciji.

    Tko će igrati protiv Lokomotive?

    - Manje-više znam na koga mogu računati. Neke stvari ćemo još saznati za koji sat.

    Iz kluba su demantirali vijesti o Stjepanu Tomasu, Dinamo trenutno ne traži sportskog direktora...
  • Viola
    338
    Tada je u Olimpiji imao zaista fenomenalno ekipu. Tada je imala Olimpija stvarno vrhunsko ekipu. Bišćan jih je dobro posložio. Tada mi je njegov nogomet bio malo negledljiv, jer je igrao relativno defanzivno, ali je imao vrhunsku sezonu. Također treba znati da u to vrijeme nije bilo lako raditi pod vodstvom Mandarića. Redovito je mijenjao trenere, i treneri su uvijek bili pod velikim pritiskom. Upravo zato Bišćanu svaka čast, što je napravio ovakvu sezonu
  • Efes Pilsen
    6.7k
    "Ja bih htio da što je više takvih ostane tu i da se stvara što je moguće jača momčad."

    :clap: Tako, a ne samo zelje igraca.
  • BBB Sibenik
    3.9k
    "Teško je, ali takve odluke u životu dođu i moraš se odlučiti. Bio sam u situaciji u kojoj nisam mogao donijeti krivu odluku. Ponuda iz Dinama se teško može odbiti, posebno nama kojima je Dinamo na posebnome mjestu u srcu.

    Nije bilo jednostavno, ali istovremeno je prevagnulo to da je ovo ipak nešto veće i bitnije i zato je to tako"

    Ako ovo nije u rangu npr. Orsiceve izjave "nema većeg kluba od Dinama i nekih drugih izjava onda ne znam šta je. Mi navijači Dinama godinama smo bili lišeni svakojakih spodoba koje su gmizale po prostorijama i klupama. Meni osobno ovo su pomaci ogromni kakav Dinamo želim i ljude u njemu. Dajmo ovome coviku podršku, da sutra starta pobjedom i da mu olakšamo bar malo debi na klupi najdražeg mu kluba, hukom sa tribine
  • Rex Ramae
    2.3k
    U 'svom' Dinamu želim vrijednosti koje ima Liverpool

    - El Hadji Diouf je brzo morao otići, nije se mogao uklopiti. Bio je jak individualac i nije mu se dalo shvatiti da nema osobnog isticanja nego svi moraju biti u službi kluba. Liverpool ima dosta pravih legendi kluba, koje dnevno dolaze u klupski kamp i oko kluba su te su primjer svojim ponašanjem i djelovanjem. I svi, koliko god su napravili za klub, i dalje cijene i poštuju sve u klubu, svjesni da bez tog temelja ne bi ni oni bili uspješni. Ta vrijednost će trajati zauvijek. I kad razmišljam o 'svom' Dinamu, razmišljam može li se to postići u realnim okvirima kod nas. Jedan klub može egzistirati u svom svemiru, ali ovo je dugotrajna filozofija, da barem teži tome.

    https://www.24sata.hr/sport/biscan-izmisljali-su-razloge-da-me-ne-zovu-u-reprezentaciju-a-dinamo-dugo-nije-bio-momcad-902626
  • masacusec
    3k
    Zato ga volim!13lhyol8accnvulx.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.