• Eduardo
    17.3k
    U statut treba unijeti standardizirane mjere obiljezja kluba, kao sto je npr. grb koji vec 20ak godina ima neispravno slovo “d”, te na taj nacin sprijeciti buduce greske (stranih medija koji objavljuju nas grb sa zvjezdicom). Himna, godina osnutka, nijansa plave boje i slicno takoder ulaze u tu domenu obiljezja.Dino

    Ukratko rečeno - Dinamo treba knjigu grafičkih standarda. Hajduk je ima, doduše nema himnu, ali lako se doda. Barcelona ima nešto u ovom obliku. Kombinacijom to dvoje dobiješ puni paket.

    Mislim da bi uz javnu objavu financijskog izvješća svaki član kluba isti trebao dobiti putem maila. Isto tako i godišnji izvještaj kluba - primjer. Možda nije pretjerano značajno, ali je svakako korak naprijed ka prisnijoj komunikaciji i 'detaljnijem' uključivanju članova u uvid godišnjih ostvarenja i budućih planova kluba. Vjerujem da je velik broj onih koji javnu objavu jednostavno 'preskoče' ili previde.

    Sljedeće... Objava 'etičkog kodeksa' tj. javna objava na službenoj web stranici kluba koja bi u svakom trenutku bila dostupna navijačima - npr. smještena ovdje. To za sobom povlači i osnivanje nezavisnog etičkog povjerenstva koje će se brinuti o praćenju poštivanja i ispunjavanja propisa, obveza i uputa iz navedenog dokumenta.

    Koje bi bile glavne funkcije?
    • tumačenje sadržaja etičkog kodeksa i, ako je potrebno, pružanje rješenja na sve nedosljednosti koje mogu nastati u tumačenju navedenog dokumenta.
    • razjašnjavanje bilo kakvih nedoumica u pogledu ponašanja zaposlenika kluba.
    • predlaganje ažuriranja ili izmjena etičkog kodeksa koje bi bilo u isključivoj nadležnosti izvršnog odbora koji bi ujedno i delegirao formiranje i izbor članova koji bi činili etičko povjerenstvo.
    • rješavanje mogućih pritužbi koje, prema postupcima navedenim u odjeljcima kodeksa, mogu biti uložene kao rezultat mogućeg nepoštivanja obveza etičkog kodeksa.
    • ...

    Da li je bitno ili ne neka svatko procijeni za sebe, ali s obzirom na prošlost ne bi bilo naodmet.
  • The Undertaker
    4k
    Ako će se mijenjati Statut onda to treba napraviti kako treba (moje mišljenje). Ovako kako je u smjernicama dovesti će, realno, do iste situacije sa dvije glavne struje sa svojim zastupnicima i par ovih "neutralnih" koji će prodavati svoj glas najboljem ponuđaču. Ako je cilj izmjena Statuta napraviti neki međukorak kako bi se ojačale članske pozicije onda je u redu. Ako je cilj napraviti Statut koji će biti temelj novog iskoraka kluba, onda je to promašaj, barem u ovom obliku.
  • Nino Bule
    11.3k

    Međukorak koji je po meni nuzan sto zbog kontinuiteta sa dosadasnjim radom kluba, sto zbog uređenja izbornog procesa, clanstva, itd, a ne da se izbori pretvore u "sponzorirana clanstva" i proces koji rusi klub umjesto da ga jača.

    Druga stvar to "treba napraviti kako treba" je divno i krasno ali imas situaciju kakvu imas i moras u njoj reagirat, ili status quo (tocnije pobjeda mamica u tom trenutku) ili ovo, neke trece opcije kratkorocno nisu realne, a u dugom roku svi smo mrtvi rekao bi keynes
  • The Undertaker
    4k
    Ako sam u pravu, Dinamo će promijeniti Statut, napraviti reorganizaciju, organizirati izbore i ostalih x poznatih i nepoznatih stvari da bi, u konačnici, bio u istoj poziciji kao i danas. To mi se ne čini logičnim. Ali ajde, da vidimo prvo draft Statuta pa ćemo onda smislenije komentirati.
  • The Undertaker
    4k
    Ja bih osobno organizirao referendum među ovih 30000 sadašnjih članova sa pitanjem (pojednostavljeno) da li ste da klub ostane udruga ili da se privatizira. U slučaju ovog prvog bi Statut uredio da sve članove skupštine (ili predsjednika) bira članstvo na izborima a u slučaju ovog drugog zadužio Barišića da pripremi klub za privatizaciju.
  • Nino Bule
    11.3k

    Ne moze biti isto jer ce biti skupstina koja to je a ne pijuni kupljeni za sitnis, bit ce nadzorni odbor koji to je, i nece dopistit potpisivanje suludih menadzerskih pristojbi koje idu u mostar/međugorje, nego ce raditi svoj posao. To su vec ogromni skokovi naspram prijasnjeg stanja, a naravno da ce u posrednoj demokraciji, di ce skupstina birat dalje ljude, biti razlicitih vizija kako i tko treba voditi klub i da bi lakse bilo odma izabrat predsjednika koji nosi svoj tim i amen, ali zasad to nije opcija.
  • Nino Bule
    11.3k
    Privatizacija u ovom trenutku je smijesan prijedlog
  • The Undertaker
    4k
    Trenutno je sve osim kontrole štete (što je po meni ovaj prijedlog) smiješno. Ali, paralelno je potrebno tražiti dugoročnije rješenje na tragu ovog mojeg gore.
  • BBB Mataa998
    1.2k
    Da nema ovog model su barca real i hajduk nitko ne bi clanak otvorio. Dodas Hajduk u naslov da neznalice krenu komentirat kako je ovo jos jedan korak ka propasti,kako je NH unistio Hajduk da ce tako i ovaj statut i ljudi unistiti Dinamo.
  • Robi T
    209
    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/hnl/klubovi/dinamo/dinamo-skicira-klupski-statut-dva-su-pola-plave-obitelji-evo-sto-je-dosad-dogovoreno-15320656

    Izdvojeno iz teksta
    Prema informacijama iz Maksimira, sljedeća Skupština bit će održana prije početka sljedeće sezone i kvalifikacija za eurokupove, jer momčadi će trebati stabilno okruženje za lov na mjesto u skupini Lige prvaka ili Europske lige.
  • Jaro
    5.4k
    reklo bi se da je Barisic pridobio jos kojeg zetoncica...
  • Mr Anderson
    5.3k
    To su miševi koji će sami prebjegnuti kad vide kako se kreću stvari. Mudar je Barišić, umjesto da im svima da otkaz iskoristiti će ih za konačnu pobjedu na skupštini. A nakon svega nadam se da će likovi ko Vlak, Poldrugač i slični dobiti pedalu iz kluba za sva vremena.
  • Draž
    1.1k
    A nakon svega nadam se da će likovi ko Vlak, Poldrugač i slični dobiti pedalu iz kluba za sva vremena.Mr Anderson
    Vlak je ipak prava legenda Dinama kojem se može čak i oprostiti vjernost prema Krimosu uz uvjet da se okrene na pravu stranu i javno ga odjebe.
    A Poldrugač je...ne znam ni opisati kaj.
    Vritnjacima ga udarati od Maksimira do Lučkog i usmjeriti ga prema tam otkud se i dotepel u Zagreb.
  • Jurki
    8.4k
    Vlaku se ne moze i ne smije oprostiti privrzenost krimosu pa taman da je ne znam kakva legenda.
    Covjek je totalno nesposoban za šefa skautske sluzbe kaj je bil do sad.
    Nikakve stare zasluge ne smiju biti opravdanje za njegovu nesposobnost i inertnost.
    Covjek ne zna dalje od Bregane i takvi ljudi u Dinamu ne trebaju.
    On je vec davno trebal dobiti vritnjak.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.