• Zambatine škude
    2.1k
    ↪Cosey pa odgovorih.. smeta dobrom dijelu navijača, očito, zašto bi bilo tako čudno da smeta "ovima gore"?

    Predviđam sporazumni raskid naljeto.
    Neki tip sa Zapada

    Razlika je u tome što navijačima obično trener smeta iz sportskih motiva, a i nikad ih se ništa ne pita.

    Dok su uprava i dobar dio medija vođeni sasvim drugim principima.

    I bez obzira na to, da provedeš anketu među svim navijačima Dinama, preko 95 % ih je sigurno protiv otkaza, a jedno 80 % za garantirani 3-godišnji ugovor. Tako da ne bi banalizirao to što mu se potencijalno sprema čizma s time što je par navijača nakon ispadanja nešto u afektu napisalo...
  • Neki tip
    19.4k
    Držalo bi to vodu kad bismo prepoznavali upravu kao Vijeće mudraca, skup umnih ljudi, bistrijih od prosječnog navijača (pri čemu bih napomenuo da su ovdje smjenu spominjali uglavnom oni racionalniji, trezveniji i, u drugim pitanjima, meni uglavnom bliži forumaši) koji znaju što je dobro za klub te koji donose razumne i promišljene odluke.

    Ipak, ovdje je uprava najčešće doživljena kao grupa klimoglavih idiota pa ne znam što bi se sad velika očekivanja u pogledu pametnih odluka postavljala pred istu.

    No, cinizam na stranu, možda je naprosto "odradio svoje".. naljeto, bojim se, ide rasprodaja (Oršić, Livaković, Petković, možda još tko..).
    Nasapunaš dasku i lakše dogovoriš sporazumni rastanak pa u miru odradiš "posao", umjesto da javnosti objašnjavaš što uspješnom treneru kasapiš momčad i od njega radiš junaka i žrtvu istovremeno.

    Volio bih da griješim i da pušem u prazno.
  • deda
    28.2k
    Ja ću se ponoviti. Razočaran sam nakon Rijeke, ali za otkaz nisam. Pogotovo onaj bez plana kako dalje.
  • Kwedi
    3.8k
    Meni osim otkaza nije jasno ni razočarenje.

    Izgubili u Kupu, 1/4 finale u gostima od treće ekipe u ligi.

    Neki su ispadali od Naftaš Ivanića pa se ni dramilo.

    Ili primiš gol od Jelena sa trideset metara.

    Jednostavno bad day in the office.

    Kao protiv Hajduka u Maksimiru - potpuna dominacija, pregršt prilika i ovi su izvukli bod. Tko je tu kriv ako i taj nevidljivi element presudi gdje lopta jednostavno ne ide u gol makar si igrao viktoriju? Bjelica?

    Protiv Šahtara, je li Bjelica kriv kaj je KTC potegao lakat ko zadnji debil?

    Imam osjećaj da modus operandi tipičan za nas, a to je šok terapija odnosno smjena trenera, ljudi doživljavaju kao jedino rješenje.

    Da se poigramo - Neno dobije otkaz. Tko onda? Bišćan eventualno i tko još?

    Toplak, Jakirović? Ili Kruno na devi u niskom startu?
    Neka bugarska prevara?

    Da li itko vjeruje(osim za Bišćana, on mi je jedini potencijal koji može zadržati ovakvu razinu rezultata) da netko ima tu kvalitetu za primirisati Dinamu?
  • deda
    28.2k
    Previše se vi tu patite kako se netko od nas osjeća. Osjećaj je subjektivna stvar i ništa ga promijenit ne može.
  • Cosey
    437
    zašto bi bilo tako čudno da smeta "ovima gore"?Neki tip sa Zapada

    Ne čudim se, samo pitam kaj je posrijedi?

    Ne idealiziram Bjelicu, ali je činjenica da je on prvi normalan trener u dugo, dugo vremena.
    Da ne velim da je kompetetivnost u prvom planu također u dugo, dugo vremena te se zato i pitam kaj se odvija gore?
  • marcio amoroso
    32.6k
    I ja mislim da previše razmišljate o tome tko je šta napisao nakon rijeke.
    Ja sam napisao da bi mu dao otkaz, da, i pri tome stojim. Ali tko sam ja i koga briga za moje mišljenje.
    A ja kao jedinka naravno da imam pravo na svoje mišljenje, ako sam tu moderator ne znači da zastupam mišljenje neke grupe nego isključivo svoje.
    Rekao sam, i ponoviti ću se, za mene Dinamo ne postoji samo od kvalifikacija za europska natjecanja do ispadanja iz istih.
    Ja Dinamo živim 365 dana i taj poraz me strašno naživcirao, razlog za to je da ih gazimo u tekmama gdje se može preboljeti poraz a gubimo dvije tekme u dvije godine koje se igraju za trofej.
    Tu nije kriva ni bura, ni nesreća ni ne znam šta drugo. Krivci su isključivo Bjelica i igrači.
  • Neki tip
    19.4k
    Pa naravno da imaš pravo na svoje mišljenje, ne znam odakle potreba ikome da to naglašava, kad pravo na mišljenje nitko ni ne spori. :)

    Ali valjda i mi, koji se s tim mišljenjem ne slažemo, imamo pravo reći da se ne slažemo.

    Ako možeš, a možeš naravno, željeti otkaz za jednog od najboljih trenera koje je Dinamo imao otkad ti i ja pratimo nogomet, valjda i ja mogu reći da mi je to jedna od najiracionalnijih navijačkih želja za koje sam čuo u zadnje vrijeme.

    Ne vidim problem u neslaganju. Slažem se s tobom u 90% tvojih upisa, a onda kad se ne slažem napišem u čemu i zašto.

    Naglašavaš prilično i da za tebe
    Dinamo ne postoji samo od kvalifikacija za europska natjecanja do ispadanja iz istih.marcio amoroso
    Također ne znam zašto, odnosno što bi to trebalo značiti - da za nas, koji se s tako oštrim kritikama prema Bjelici ne slažemo, Dinamo postoji samo tada? Da prostiš, to je besmislica.

    Boljeg od njega još dugo nećemo imati i uz sve mane koje ima, ne pada mi na pamet tražiti neki uzorak njegove nesposobnosti u nekoliko više nesretnih, nego nespretnih poraza.
  • marcio amoroso
    32.6k

    Mene su zasmetali oni upisi:
    “To je samo kup”
    “Šta ima veze”
    Ne znam jel si to bio ti ili nisi, nebitno.
    Bitno je, a to se uostalom vidi i po posjeti na tribini da većinu navijaca zaboli ona stvar za ispadanje iz kupa.
    Nebitno natjecanje.
    Plzen, Rosenborg, Ferenc su bitni.
    Tako to izgleda prijatelju, i ponavljam se, reflektira se na posjeti.
  • Neki tip
    19.4k
    sve 5, ali to nisu bili moji upisi
  • marcio amoroso
    32.6k

    Ma sve 5. Moje želje što se tiče Dinama se ionako ne ispunjavaju, ne brini :nerd:
  • Majki2111
    2.6k
    Kup je bitan, ali ne igramo ga protiv stabala nego profesionalnih prvoligaških seniorskih igrača HNK Rijeke. Tekma traje 90 minuta u nema uzvrata. Očekivat da će sve ići po planu u kupu je nerealno bez obzira na kadar kakvog imamo. Stari moj Rijeka je to, ne NK Čulinec. Plus naravno vrmenski uvijeti koji su odigrali bitnu ulogu gdje se naši nisu snašli.

    Po meni su krivi igrači više. Jel Bjeica kriv što smo prvo poluvrijeme igrali na u suprotnom smjeru puhanja vjetra? Jel Bjelica kriv za krivo postavljanje Perića i Dilavera kod gola?

    Posao trenera da kolko znam je da ih pripremi za tekmu. To je rutina ja mislim. Ove ostale stvari na terenu, osim zamjena i instrukcija sa klupe koje se čuju ili ne čuju katkad, on na njih ne može utjecat. Reč da je Bjelica izravan krivac uz igrače je neracionalno i suludo jer ne vidim niti jedan argument.

    Slobodno me uvjeri suprotno.
  • Infinity
    15.3k
    Ako je posao trenera rutina onda mozemo zaposliti nekog za 1.000 eura, nema potrebe bacat toliko love na Bjelicu. Posao trenera je sve, samo ne rutina.

    Niti jedan igrac nije hvaljen u ove dvije sezone za ove za nas iznadprosjecne rezultate u Europi, Bjelica je pobrao najvise zasluga, a kad ispusi dvije utakmice onda su svi krivi, samo on nije. Ako je on imao taktiku za razbiti Atalantu onda on isto tako nije imao taktiku za dobiti Rijeku.

    Dosta je vise tih skola, dana koji nisu nasi, bure, sudaca i svih pm. Dinama je bilo prije ove ekipe i ovog trenera, bit ce ga i nakon njih. Dugo smo vremena bili losiji, al bilo je vremena i kad smo bili bolji. Prije 20 godina Dinamo je zavrsio DRUGI u skupini LP i to LP koja je imala 24 tima, a ne 32. Sutra ce mozda netko drugi to ponoviti, pa nije Bjelica Bog. Svaka mu cast, sutra da ga sretnem stisnuo bih mu ruku za svako dobro, al ako si za nesto kriv onda si kriv. Mucenje s tovarima i sranja u kupu mi opasno pice po zivcima u ove dvije sezone.
  • marcio amoroso
    32.6k

    Dečko da je sve rutina onda bi svi treneri bili na minimalcu a nebi neki bili plaćeni 0 eura a neki 55 milijuna po sezoni.
    Bjelica je placen milijun, točno toliko i vrijedi. Mislio sam da vrijedi i više ali očigledno ne vrijedi.
  • Majki2111
    2.6k
    Ma ne u smislu da je lako nego u smislu da ima već popriličan broj utakmica iza sebe. Možda je bolja riječ automatizam,. A i već dovoljno dobro poznaje ekipe HNL-a. Rekao je da je samo 3 dana prije krenuo gledati Rijeku. Prostor za napravit grešku je jako mali.

    Vjerujem prije da će igrač napravit grešku u terenu nego on na pripremi utakmice.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.