• Papastrumf
    9.5k

    Oprosti, Dioklecijane, nisam te prepoznao.
  • deda
    27.7k
    A jeba vas ja, baš ste se odlučili pokefat :rofl:
  • og1986
    2.9k


    Problem je kaj ti fali nekoliko letvi u glavi i tvoje trolanje već ide svima na k.

    Svi znaju za šta stoji Dinamo po pitanju vjere i ostalih stvari i šta Boysi govore da su čuvari.

    Ak vam ne paše imate druge komunističke klubove u ZG i ostaloj Hrvatskoj. Nogometni klubovi su uvijek bili pojačivač vlastitih uvjerenja i ako se netko s time ne identificira ne treba imati krizu identiteta nego se jednostavno prebaci dalje.
  • Neki tip
    19.1k
    A o tome da se to sve može izbjeć i stavit utakmicu na subotu ili ponedjeljak nije potrebno davat dodatne komentare.Crusades1986

    Načelno da, naravno, ali u srijedu se igra s Hajdukom zaostalu.. to je razlog zašto i Dinamo i Hajduk igraju ovaj petak.
  • Infinity
    15.2k
    Svatko ima pravo da ide na utakmicu ili da ne ide, ali...

    Pogledao bih ovo iz drugog kuta, mozda i sebicnog. Ove termine dogovaraju HNS i vlasnik TV prava. Hrvatska je sekularna drzava (koliko ja znam), Dinamu, kao ni drugim klubovima u statutu ne pise da su krscanski. Nitko nije duzan da ispostuje krscanski ili bilo koji drugi vjerski praznik, ali... Ako ce na stadionu biti 500 umjesto 3000 ljudi, ako ce pred TV ekranima biti 10000 umjesto 100000 ljudi, cemu to? Kome se to isplati? Nekom sebicnom egu koji ne zeli udovoljiti katolicima? Zar nije ljepse imati gledatelje na tribinama ili pred TV ekranima? Vjerujem da bi to i sponzori zeljeli. A onda i ona da se nogomet igra zbog navijaca.

    Ja sebe ne smatram katolikom, ne bi mi bio problem na Veliki petak doci na utakmicu, al radije bi ju gledao srijedom sa svojim prijateljima kojima je stalo do Velikog petka nego da sam sam na tribinama. Nije mi strano ni da odem sam na tribine, al vise volim da ima ljudi nego da ih nema oko mene.

    Dakle, za ne igranje na Veliki petak ima i drugih razloga. Nogometnih, ne moraju biti vjerski ako pojedince boli to da se utakmice ne igraju na Veliki petak. Termin se mora odrediti tako da je povoljan da ljudi dodju na stadion. Ako je svejedno onda mozemo igrati ponedjeljkom u 10 ujutro. Skupit ce se i tad saka ljudi, nema veze sto nema par tisuca, to je valjda nebitno.

    Proslo kolo se moglo odigrati u petak i subotu, ovo utorak i srijedu, naredno za naredni vikend i mir. Vjerujem i da dio onih koji prigovaraju nisu ni k od katolika, ali i dalje stoji da se ta utakmica nece igrati za navijace.
  • Nolifer
    6.5k
    Svatko ko drži do vjere i do toga suzdržat će se od prevelikog navijanja ili navijanja općenito na taj dan. tak da ne vidim problem. Tko je katolik da bar tada u korizmi se odrekne navijanja, a da u ostalim danima to nadoknadi kad bude potrebno za klub i amen...
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Svake godine doslovno ista priča... ruganje s vjerom, propitkivanja i zapitkivanja i uvijek se dere po krivima. Zašto se ovo kolo, recimo, ne igra u četvrtak, pa čak i subotu. Evo, futsal klubovi igraju u četvrtak, isto je HNS u pitanju. Zašto oni mogu, a nogometaši ne mogu. Nikoga nije ni briga za nabadanja i podjebavanja ovih što ne vide širu sliku u ovome, grupa je donijela praktički stopostotnim dogovorom odluku prije par godina da se na ovakav dan ne ide i to je to. Ali zanimljivo kako se iz godine u godinu upire prst u krive.
  • Majki2111
    2.6k
    Dobro, ti dalje živi u uvjerenju da ja trolam i da mi fali par letvi u glavi! A kaj se tiče vjere, nemam ništa protiv da ljudi vjeruju, al da se ovdje na forumu poziva na katekizam katoličke crkve da se ne smije ići na utakmicu je za bljuvat. Pa nisu svi vjernici da im se nabada na oči da je Veliki Petak. Boli me briga kaj je Veliki Petak. Igra se, ko će doći doći će, ko će navijat, navijat će.

    Pa za Dinamo sam jer sam iz Zagreba, jer sam tako naučen,, a ne jer Dinamo cijeni katoličke vrijednosti(?????) :brow: ,kao što veliš. Mani me katoličkih poveznica s Dinamom.
  • Gelipter
    3.4k
    "Moli se u Crkvi, prosi pred njom, a urla na stadionu na Veliki petak."

    Majki 2111

    Inače, dečec nigdje se nije govorilo o zabrani odlaska na utakmicu, već o možebitnoj odluci Dinamove navijačke skupine Bad blue boys da neće biti organiziranog navijanja. Nemam ništa protiv tebe, ali kad čitam neke tvoje upise ovdje pomislim da bi ti određeni oblik religioznosti dobro došao. :blush:
  • Majki2111
    2.6k


    Po nauku Katekizma Katoličke crkve, post, koji je propisan za Veliki petak i Pepelnicu, znači da se katolici od 18. do 60. godine života (s izuzetkom bolesnika, radnika teških poslova, trudnica itd.) taj dan smiju samo jednom do sita najesti, što ne isključuje i druge oblike odricanja (gledanje TV, izbjegavanje zabava i sl.).NitkoBitan

    Ovdje je sve napisao.
    Povezivanje Dinamovih tekmi i ophođenje istih s Katekizmom katoličke crkve nije normalno. Mrak mi je pao na oči kad sam pročitao ovo gore.
  • Blue 67
    212
    Ne vidim čemu ovolika fama na temi vezana za Veliki petak. Spomendan Isusove muke i smrti. Dan kada crkva ne slavi svetu misu. Na oltaru nema križa,svijeće,cvijeća što simbolizira Kristovu samoću i ostavljenost. Bit je tišina,poniznost,zahvalnost. Toliko brojimo o važnosti simbolike i identiteta i onda je ovo neki "problem". Ako mislite da grupa koja je u globalu katolička,kojoj su simbolika zastava vatikana i svetac,treba na dan poniznosti i tišine se derat iz sveg glasa,slavit neke golove,palit baklje... to je već vaš problem. U ovoj odluci nema nikakvog moraliziranja stav je jasan nema grupnog odlaska(nema organiziranog navijanja) i ne znam što tu pojedincima nije jasno. Što se tiče komentara tipa:glumi velikog katolika,a loče,psuje,laže i analiziranja nečijih radnji,djelovanja i postupaka rađe nemojete već prvo pomozite sebi.
  • über alles
    1.5k
    Neki zaboravljaju neke stvari iz proslosti...
  • Blue 67
    212
    Nije ništa zaboravljeno već previđeno.
  • NitkoBitan
    11.9k
    Povezivanje Dinamovih tekmi i ophođenje istih s Katekizmom katoličke crkve nije normalno. Mrak mi je pao na oči kad sam pročitao ovo gore.Majki2111

    Kopirao sam iz jednog clanka da se shvati kontekst nedolaska nekih navijaca u petak na tekmu. To sam poslao zbog vas koji ne razumijete razliku znacaja izmedu Velikog cetvrtka, Velikog petka i Velike subote. Tekmu su mogli stavit u cetvrtak ili subotu ali nisu i jbg, boze moj. Kopiran komentar ne izrazava moj stav o vjeri.
  • über alles
    1.5k


    Nisam se tebi obratio
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.