• Neki tip
    19.3k
    Par riječi iz kuta čovjeka koji je prvi put na Poljudu navijao za Dinamo..

    Na prvom mjestu - puno veće poštovanje za svakoga tko to čini i inače.

    Nije teško izračunati - @deda i ja smo komentirali na putu kući - 20h smo odvojili za vožnju, čekanje, vožnju, stajanje, čekanje, vožnju, čekanje, stajanje, u kombinaciji sa sat i pol da uđeš pa sat i pol da izađeš sa stadiona - da bi u međuvremenu sat i 50 minuta bodrili Dinamo.

    Drago mi je da sam bio, jako, ali zaista se na neki način divim svakome tko to čini na svakom derbiju.

    Jasno mi je i da je malo i do godina.. ekipi od 20, 25 ili 30 godina, kakvi su barem u našem busu (a i na tribini) većina, to je skoro ko "maturalac", ali meni nakon maturalca s 40+ treba 3 dana odmora, a ne 3 i pol sata sna koliko sam ulovio po povratku u 5 ujutro. :monkey: :lol:

    Puuuno lakše je izdvojiti 2, 3 ili 4 dana za europsko gostovanje - pa letiš, jedeš, vidiš grad, jedeš, piješ, šećeš, navijaš pa opet jedeš, piješ i razgledavaš. U međuvremenu spavaš u nekom hotelu ili apartmanu u centru grada. Hedonizam.

    Zato svaka čast svakome na svakom HNL gostovanju i vremenu koje se pritom odvaja da bi se navijalo za Dinamo..

    Baklje bačene na zapad baš glupost, to ne razumijem, mada su neki među njima (na primjer onaj kretenčić sa sunćanin cvikaman na očima u 7 navečer na zapadnoj tribini, vidjeli su ga svi koji su bili bliže toj strani) zaslužili i gore.

    Čudim se nad onim suludo detaljnim pregledom i onda sat vremena kasnije gledam kak baklje lete među "obične" (i nešto kretena). :yikes:
    E jebiga, nepotrebno.

    Ali dobro, jednako kretenski bi bilo i trima bačenim bakljama (u masi od 1500 ljudi) dati previše na važnosti.

    Utakmica? Znamo nekad reći za neke sjajne HNL tekme "da ih je staviti u drugačije okruženje...".

    I za ovu vrijedi isto, samo obrnuto. Da nije na punom Poljudu uz onakvo naše navijanje - bila bi prilično bezvezna.

    Lijepo od igrača što su svi redom bacili dresove navijačima (Ademi im je rekao da to naprave, vidio sam).

    Kad sam već "pod stare dane" krenuo na gostovanja, red je i da se neko "malo" odradi. Da zaokružim doživljaj. :cool: Tak da se vidimo i na takvom/ima..

    I za kraj nadam se ne predugog posta, moram i riječ o Zoni.

    Ni oko čega se valjda toliko ne razilazim sa Zoninom moderaturom koliko kad je u pitanju rivalstvo Dinama i Hajduka (da ne ulazim po stoti put u detalje), ali bio bih slijep i glup kad ne bih bio svjestan da nikad ne bi upoznao sve ove dinamovce (i drage ljude) koje sada znam - da Zone nije. Niti bih možda ikad na Poljudu navijao za Dinamo.

    A opet ću.
  • superhik
    10.3k
    Valjda smo jedini prema kojima i naš i tuđi klubovi imaju isti odnos što se tiče organizacije i maltretiranja.
    Nagurani kao sardine u onom busu na Dugopolju, zatvorenih vrata i prozora, čekanje sat i pol da nas odvezu prema Poljudu, bahati mladi pripadnici interventne koji su očito bili željni akcije, tri redara na ulazu za 1500 ljudi, držanje nakon utakmice...
  • Sljeme
    1.8k
    Godinama je ista priča s Poljudom. Tovari bi digli cijelu državu na noge za takav tretman.
    Oni lijepo u Zagrebu dobe cijeli jug i dio zapada ak treba i sa svojim vozilima se parkiraju ispod Juga. Ni sat vremena nakon tekme sjedaju u aute i idu doma.
  • IstokKa96
    557
    Oni koji su na zapadu 'dobili' baklju su vrlo izgledno isti koji su nama 'poklonili' kamen/bocu u bus na ulasku u grad...
  • superhik
    10.3k
    Bilo je par idiota na zapadu koji su cijelo vrijeme nešto provocirali, ali opet baklja nije navođeni projektil i neko dijete kao moguću koleteralnu žrtvu iste treba imati na umu
  • IstokKa96
    557
    Slazem se i zbilja nisam za takve fore s bakljama, al isto realno gledajuci svatko od nas tko dodje na tekmu je potencijalna kolateralna zrtva...
  • seljak86
    2.3k
    Zaboli me ona stvar za baklju, pa pol Poljuda bi nas najradije streljalo da može (i to sam malo rekao). Aj budite realni. Ko im jebe mater uostalom.
  • marcio amoroso
    32.4k
    Ni oko čega se valjda toliko ne razilazim sa Zoninom moderaturom koliko kad je u pitanju rivalstvo Dinama i Hajduka (da ne ulazim po stoti put u detalje), ali bio bih slijep i glup kad ne bih bio svjestan da nikad ne bi upoznao sve ove dinamovce (i drage ljude) koje sada znam - da Zone nije.Neki tip sa Zapada

    Prevedeno moderatura je u ku…, ali Zona je ok :rofl:
    Moderatura je takva kakva je, uglavnom sam siguran da bi smetala nekome i da je drugačija. Mišljenja su različita, a forum netko mora da vodi. Sreća je da smo nas par koji smo preživjeli sve ovo složni i pušemo u isti rog.

    Živio ti nama i doživljavaj i dalje nove i lijepe događaje.
  • Klenx
    4.1k
    U svom životu bio sam na 15, ako ne već i blizu 20 gostovanja na Poljudu.
    Nikad nisam doživio onakvu “psihičku” torturu kao jučer.
    Bilo je rečeno da se treba do 15:30 stići ako se hoće stići na utakmicu.
    Kolona s vozilima je oko 15h bila na Dugopolju, odmah su otišla prva 3 “Prometova” busa i svi organizirani. (Cca 800-900 ljudi)
    Mi smo ušli u četvrti “Prometov” bus po redu, napunili ga te još tri busa nakon njega, uglavnom sve do 16-16:10 nakon čega nitko više nije dolazio.
    Do 17:00 se ti busevi nisu pokrenuli, sve dok ekipa masovno nije počela izlaziti van nakon čega su se drotovi uzjebali i brzo nas potrpali i odvezli.
    17:35 ispred Poljuda, držanje kod buseva u grupama još 15 min, hodanje doc tribine, ulaz u 18:30 i to na način da je jedna grupa od 200 ljudi tek nakon ulaska moje grupe bila puštena od buseva do tribine.
    Ljudi su ulazili do kraja poluvremena.

    Nakon utakmice skoro 2h smo bili na stadionu, te tek iza 23h (preko 3h od kraja utakmice) krenuli s Dugopolja.

    I okej, na sve sam se to navikao u svojim posjetima Poljudu. Došao 4h ili pola sata prije tekme na Dugopolje, bilo nas 300 ili 2000, nikad nisam ušao prije 20’ minue najradnije (zato valjda i 40kn karta dok je njima sjever 80, jer nećeš vidjeti više od poluvremena ), ali se pitam što da nas dođe 5 somova? Ulazili bi do zaostalog derbija?

    Što da ne daj bože zarati pa da moraju organizirati evakuaciju više desetaka tisuća ljudi?

    Za baklje po zapadu nikad nisam, moze netko neduzan nasradati, ali koga boli kurac. Mogao je i pod kisom kamenja i boca po nasim busevima na putu do stadiona, i to triput gore. Tako da ko ih jebe.
  • Neki tip
    19.3k
    ne da si promašio ceo fudbal, nego stadion i grad..

    Pa Zone ne bi bilo, da moderature nije.

    Sva poanta je bila sljedeća "ne slažemo se u svemu (što je i logično) ali Zona je, kad podvučeš crtu - velika stvar za svakog dinamovca koji za nju zna".

    A ako ti želiš shvatiti drugačije (kako definitivno nije mišljeno), tko sam ja da te razuvjeravam i uvjeravam.
  • serbus
    3.6k


    Kakve konstrukcije izvučeš iz upisa :lol: :lol:
  • Neki tip
    19.3k
    kad spavaš 3 sata, a imas 40 godina, onda režiš na sve i svakoga :lol:

    Danas grizem. :zip:
  • Tom Hanks
    2.6k
    "Mogao je i pod kisom kamenja i boca po nasim busevima na putu do stadiona, i to triput gore."

    Tako je i bilo
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.