• Krizy
    35.4k
    U 27. kolu igra se najveći derbi hrvatskog nogometa. Na Poljudu će u sljedeću subotu Hajduk i Dinamo igrati jedan od najnapetijih derbija u zadnjih 15 godina, sudeći po maloj razlici u bodovima.

    Dinamo će derbi dočekati na prvom mjestu sa 53 boda, koliko ima i drugoplasirani Osijek sa utakmicom više. Slijede Rijeka i Hajduk koji tek trebaju odigrati utakmice 26. kola.

    Dosad smo s Hajdukom odigrali 96 utakmica u HNL-u te ostvarili 45 pobjeda uz 24 neriješena ishoda te 27 poraza. Gol razlika je 135-97 u Dinamovu korist.
    U gostima smo Hajduk pobijedili u 13 utakmica, 15 puta remizirali i 19 puta izgubili, uz gol razliku 51-60.

    Zadnju utakmicu protiv Istre, Hajduk je igrao u sastavu:

    Kalinić - Mikanović, Katić, Ferro, Melnjak - Vuković, Fossati - Sahiti, Livaja, Biuk - Kalinić

    Nijedna momčad nema suspendiranih igrača.

    Igrači s najviše nastupa u dvobojima Dinama i Hajduka:
    25 - Ademi
    24 - Mujčin
    22 - Andrić

    Igrači s najviše golova u dvobojima Dinama i Hajduka:
    7 - Eduardo
    6 - Caktaš
    5 - Gavranović, Čop, I. Cvitanović, Soudani, Viduka, Henriquez, Pralija

    Igrači s najviše žutih kartona u dvobojima Dinama i Hajduka:
    9 - Agić, Carević
    8 - Mujčin, Sušić
    7 - Jurčić, Miladin

    Igrači s najviše crvenih kartona u dvobojima Dinama i Hajduka:
    2 - S. Marić, Mikić, Miladin

    Treneri koji su vodili najviše utakmica između Dinama i Hajduka:
    16 - Vulić
    12 - Mamić
    10 - Kranjčar, Katalinić
    9 - Blažević

    U zadnjih 10 utakmica s Hajdukom, omjer je 5-2-3 u našu korist i svakako je vrijeme da to podebljamo, ajmo Dinamo!
    U zadnjih 10 godina na Poljudu smo pobijedili u 11 utakmica, 5 je završilo bez pobjednika a izgubili 3 puta.

    Koeficijenti za utakmicu su:
    Hajduk 2.7 - 3.4 - 2.6 Dinamo
    1. Kakav rezultat očekujete? (79 votes)
        Pobjeda Dinama
        87%
        Neriješeno
        11%
        Pobjeda Hajduka
          1%
    2. Idete li na utakmicu? (79 votes)
        Da
        46%
        Ne
        54%
  • Stjepan
    479
    SVI U SPLIT!
  • Neki tip
    19k
    Bravo za ovako brzo otvaranje teme..!

    Šibenik nam je došao nekako u baš za sebe nezgodno vrijeme.. i time nama doslovno kao zagrijavanje. I na terenu i na tribinama..

    Svi kao da su samo čekali pomalo "da i to riješimo" pa možemo prijeći na Hajduk.

    Tako i ovdje s temom, i to je posve razumljivo.

    Ogromna utakmica, ogromnog značaja. Ako pobijedimo siguran sam da je naslov naš. Remijem svi ostaju u igri, a prvenstvo napeto do kraja. Tovare bi zadrzali ipak na distanci, neloše.

    O porazu ne želim ni razmišljati.. 4 kluba praktički u ravnini, ali njima bas jak vjetar u leđa. Ali ne, to se neće dogoditi.

    I kratak razgovor s jednim starijim bojsom u Sevilli..

    Mogao bi s nama u Split.. veli mi.

    Pa znaš kaj, baš bi' i mogao. Nikad nisam ni bio na derbiju u Splitu.

    Uuu, pa ne možeš to ne doživjeti. Tu mržnju koju dolje dobiješ.. :grin: mmm, divota!

    I tu me kupio. Mislim, ne "mržnjom" kao takvom, nego emocijom.. pomislio sam na pobjedu Dinama u Splitu pred 33000 onih koji ga mrze i dvojbe nije bilo - ide se u Split.

    Ajde, prođi tjedne..
  • NORTE
    9k
    Tu mržnju koju dolje dobiješ..Neki tip sa Zapada
    Da, to je jedna od čari poljudskog derbija. Ispuni te buntom.
  • De Oliveira
    896
    Zna li se hoce li biti organizirani busevi?
  • marcio amoroso
    32k
    Baš me zanima sastav u Splitu.
    Livaković, Šutalo, Franjić, Ristovski, Bočkaj, Mišić,
    Orša i Petko su sigurni po meni u prvih 11. Traže se još 4 igrača.

    Ja bi volio da sastav bude sličan onom od jučer i da mijenjamo na vrijeme. Moramo držati visoki ritam cijelu utakmicu i moramo imati više energije od njih.
  • Carrasco
    4k
    Baturinu u prvih 11!
  • Majki2111
    2.6k
    Ne, nema mišiće. Neće on u prvih 11 bit.
  • Nousername
    613
    preneiskusan i premlad je za ovakve tekme
  • marcio amoroso
    32k

    Kakav crni Baturina. Ima vremena za njega, a i lakših utakmica.
  • IstinaZaDinamo
    1.2k
    Zna li se u kakvom je stanju Theo?
  • Praskaton
    1.8k
    Ja se nadam da ce kapetan bit spreman.Energija i zelja je jedino sto ce odlucit ovu utakmicu.Nadam se da im je u sjecanju kako su kukavicki odigrali zadnji derbi i da od takve igre nema rezultata
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Livaković, Šutalo, Franjić, Ristovski, Bočkaj, Mišić,
    Orša i Petko
    marcio amoroso

    Bit će Teophile sa Bartolom i Šutalom u obrani, Rile na jednog, a Bočkaj na drugog WB, sa Mišićem treba Bulata stavit, jučer su pokazali da mogu zajedno. Jer ako će Gojak igrat umjesto Ademia i Bulata, nemaš "derača" na zadnjem veznom i onda ti Mišić mora to igrat a onda izostaje njegva kreacija u napadu(kakav god da je i da ima neko pa i ja mišljenje o njemu), i ovamo u napadu će biti između Andrića/Jurića/Emrelia sa Oršom u napadu.

    Za Baturinu ima vremena.
  • superhik
    10.2k
    SVI U SPLIT!

    w8n9tabjgfph9wtd.jpg
  • Nino Bule
    11.3k
    Ne znam sta cekaju s informacijama za karte iz kluba
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.