• Mali dioničar
    14k
    l mislim da sam čitao da se zna raditi dosta problema ako želiš prijaviti stadion van svoje županije, makar bio pol kilometra udaljen od tvog trenutnog.vjeko1701

    Ne znam.

    Ali po meni to ima smisla za županijske lige. Dakle, ako sam ja član ZNS-a, ne mogu igrati u Gorici jer po nogometnoj piramidi Gorica u NS Zagrebačke županije.

    A vezano za natjecanja poput 1. HNL ne bi smio biti problem.
  • vjeko1701
    5.9k
    Mislim da si u pravu i da je to strogo pravilo za niželigaška natjecanja.
  • deda
    27.6k
    Moji Ždralovi nisu mogli prijavit Vrbovec
  • Oluja
    3.6k
    nije strogo pravilo niti za niželigaše, klub iz županijske lige iz moje županije već godinama igra u susjednoj županiji zbog problema s infrastrukturom iako ima igralište na jednakoj udaljenosti u svojoj županiji ali ne znam iz kojeg razloga ne igraju tamo. pretpostavljam da se radi o rivalitetu.
  • deda
    27.6k
    Ako uzmemo u obzir da će Dinamo gradit stadio uz koncesiju na zemljište, postavit će se i pitanje ima li grad ambiciju izgraditi bilo kakav stadion ili urediti za ostale prvoligaše (Kranjča?)
  • pencilneck
    635
    Sesvete su obično pranje novca. Nevjerojatno da nijedan novinar nema da priupita Antolića zašto se ne bi Maksimir rušio i gradio postupno, bez da Dinamo mora seliti na drugi stadion. To je najnormalnija stvar u svijetu.
  • Crusades1986
    9.5k
    Čisto sumnjam. I ovo kaj se sa Maksimirom "počelo" događat je izašlo iz toga da se po Tomaševiću prevelika lova daje za održavanje Maksimira i da mu je jeftinije i racionalnije dat zemljište Dinamu na 99 godina nego dalje financirat održavanje.

    Kad smo već kod toga, koliko iznosi redovito godišnje održavanje Kranjče? I tko to financira, isto grad ili Lokomotiva?
  • marcio amoroso
    31.9k
    Vjerojatno plaća grad.
    Ako plaća Lokomotiva mora plaćati i HD.
  • blue heart 72
    1.3k
    Ne vidim nijedan razlog da klub financira gradnju stadiona, može možda nekim dijelom participirali i to je to. Pa u svakoj normalnoj državi bi gradnja i održavanje infrastrukture za vrhunski (i amaterski) sport trebala biti njihova briga. Pa i stadion je jedna od slika i ogledala grada. Poslije se mogu dogovoriti uvjeti korištenja sa klubovima korisnicima. Naravno da ima izuzetaka, gdje klubovi sami grade stadione. Međutim, to su klubovi koji su svjetski brandovi i mogu ući u takve projekte. Njihovi prihodi od TV prava, ulaznica, prodaja suvenira su neka druga dimenzija i opet su (većina) unatoč svemu tome u crvenim brojkama
  • flexXy
    1.9k
    I tko to financira, isto grad ili Lokomotiva?Crusades1986

    Grad u manjem dijelu, znam da je Lokomotiva obnovila istok većinom u svom trošku. Što se tiče Kranjče kao naše alternative, tamo je nemoguće za neke normalne novce napraviti stadion za europska natjecanja. O tome je već pričao jedan arhitekt, zaboravio sam kak se zove. Problem je zbog nemogućnosti pravljenja sigurnosnih koridora i ostalih stvari koje su potrebne za najvišu licencu.
  • og1986
    2.9k
    U SAD-u najveći kapitalisti pa gradovi grade stadione privatnim klubovima, a ovaj naš senf bježi ko ovca od noža.
  • xavier
    11.1k
    Prvo, ja sam i dalje siguran da klub nema namjeru financirati stadion odnosno barem ne u većem dijelu i da je sve ovo samo pritisak koji za cilj ima nešto drugo. Manji dio vjerojatno da.

    Drugo, svaka priča koja kreće izgradnjom "privremenog" stadiona na drugoj lokaciji vrlo vjerojatno znači da će "privremeni" stadion prije ili kasnije postati "stalan". Godinama se ne može riješiti taj jedan stadion i sad bi ga netko riješio na način da izgradi dva. Svašta.

    Treće, neki spominju da bi bilo dobro taj period premostiti stadionom u Velikoj Gorici. A tko bi taj stadion financirao? Sigurno Dinamo neće financirati dva stadiona, ali još manje će grad Zagreb plaćati stadion van Zagreba. Pa ne žele ga plaćati ni u Zagrebu.
  • SAS1987
    13.3k
    Drugo, svaka priča koja kreće izgradnjom "privremenog" stadiona na drugoj lokaciji vrlo vjerojatno znači da će "privremeni" stadion prije ili kasnije postati "stalan"xavier

    Baš to. Zaglavit ćemo sa stadionom od 8k - 10k jer i taj stadion bi koštao barem 12 milje - 15 milje. Vjerojatno im je plan napraviti taj stadion, čekati da se mijenja gradska vlast i početi raditi pritisak da grad napravi novi stadion. Ja se nadam da ako budu stvarno početi planirati graditi stadion u Sesvetama da ćemo se pobuniti.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Ja se nadam da ako budu stvarno početi planirati graditi stadion u Sesvetama da ćemo se pobuniti.SAS1987

    Da ćemo se pobuniti jer se nakon godina krađe novca iz kluba napokon ulaže u nešto pametno?
  • SAS1987
    13.3k
    samo zato jer je stadion u Sesvetama za Dinamo nepotreban trošak i jer se bojim da će se nam dogoditi Rujevica.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.