• The Undertaker
    4k

    O tome sam već i pisao. Dinamo ne treba graditi stadion već kamp sa malim stadionom od 10ak tisuća mjesta. To može sam financirati bez problema i može relativno brzo napraviti. Grad i država neka gradi Maksimir koji se onda može unajmiti za EL/CL.
  • deda
    27.6k
    Bingo. Slažem se 100%. Taj od 10keka zadovoljio bi potrebe za 85% tekmi, a za onih eventualnih 4-5 tekmi iznajmiš to što grad napravi.
  • BluePhone67
    3.2k
    Po meni realna cijena se ne moze izracunati jer stadion nije pun, a to bi trebao biti bitan faktor u ovom izracunu. Mozes stavit za istok i 100 kn da bude za HNL, a ako nema nikog ili jos manje ljudi nego sada onda to nije dobra filozofija marketinga jer nogomet se igra za navijace, a ako ljudi nema onda trebas nesto iz temelja mijenjati ili se pomirit sa time da si provincijski klub sa par tisuca navijaca i po tome odrediti izracun. Trenutno smo se pomakli utoliko da karte nisu za 1 kunu i da smo prodali 8000 godisnjih i na tome zaradili, a to sto nema navijaca koji i prate svoj klub je drugi par cipela i to nema veze sa cijenom u 10 - 20 %, vise nego sto su cijene sada.
  • BluePhone67
    3.2k
    O tome sam već i pisao. Dinamo ne treba graditi stadion već kamp sa malim stadionom od 10ak tisuća mjesta. To može sam financirati bez problema i može relativno brzo napraviti. Grad i država neka gradi Maksimir koji se onda može unajmiti za EL/CL.The Undertaker

    Bingo. Slažem se 100%. Taj od 10keka zadovoljio bi potrebe za 85% tekmi, a za onih eventualnih 4-5 tekmi iznajmiš to što grad napravi.deda

    Vracamo se na početak da vec imamo Hitrec Kacijan sa 5000 mjesta i to sa krovom i po statistici to nam je vec dovoljno za 85%,utakmica a mozemo samo staviti montazne tribine za neke "bitnije" utakmice u Hnlu gdje i tu rijetko ili nikako prelazimo brojku od 12 000 ljudi sa gostujucim navijacima.
  • The Undertaker
    4k
    Tehnički, HK nije stadion već igralište i teško može postati više. Montažne tribine nisu dozvoljene u HNL. Ali, tehnički aspekt nije poanta. Govoromo o strategiji razvoja. Svatko realan zna da stadion u Maksimiru, da danas započne procedura, neće biti gotov za 4-5 godina, vjerovatno i više. Dinamo može napraviti kamp (koji mu ionako treba) sa manjim stadionom za dvije. I ima infrastrukturu za sljedećih 20 godina. I još je njegovo vlasništvo.
  • Markelo
    2.5k
    To cak i nije losa ideja. Napravit stadion kao sto je Rujevica od 8-9k koji je sasvim ok. To bi Dinamo bez problema mogao sam financirat.
  • SAS1987
    13.3k
    Trenutacna gledanost dinama nije realna za klub kao sto je dinamo i za broj stanovnika Zagreba.

    A za mene je i prosjek od 4000 uspeh sa obzirom sto se sve događalo sa klubom nakon 1991 i kaj se je radilo navijačima. Realno, treba nam stadion između 20 000 - 24 000 koji će Dinamo brez problema puniti 6-10 puta u sezoni i to zasad dovoljno.
  • Kwedi
    3.8k
    HK ima prostorno prema sjeveru luft do tramvajske pruge, prema jugu, a istok bi trebalo zgradu maknuti i stabla posmicati
  • Mali dioničar
    14k
    Iz rasprave bi se dalo zaključiti da Hrvatskoj uopće nije trebao autoput.
  • deda
    27.6k
    A jes' ga zarezo :rofl:
  • Neki tip
    19k
    ni Zagrebu (nova) zračna luka.. ni Muzej suvremene umjetnosti.
  • xavier
    11.1k
    Nekad ste ko mala djeca. Svaki tjedan, ovisno o odigranim utakmicama, novo mišljenje :blush:

    Ne znam koliko sam puta ovima koji zagovaraju stadione od 40.000 mjesta objašnjavao kako to nema nikakvog smisla. Kad sam govorio kako me nije nimalo briga za one koji bi otišli samo na Real, Barcu i Brazil, onda sam ja bio "radikalan".

    A sad nekoliko utakmica s jako slabom posjetom, za što btw uopće ne znam čemu toliko čuđenje, i odmah neki ozbiljni ljudi počnu pričati o stadionima s četveroznamenkastim kapacitetom.

    Dinamo je bio, a vjerojatno će još dugo vremena i biti, klub s velikom disproporcijom gledatelja na HNL i europskim utakmicama. Teško da će se to značajno promijeniti i sukladno tome, stadion treba egzistirati negdje u tom međuprostoru.

    Za HNL nam realno, osim utakmice protiv Hajduka, ne treba više od 10.000. Za Europu bi trebalo 30.000. Znači da je logično napraviti kompaktan, navijački stadion kapaciteta negdje između 20 i 25 tisuća.

    Ovo o igranju HNL-a na jednom (Dinamovom), a Europe na drugom (gradskom) stadionu, neću uopće komentirati. Klub mora imati svoj "dom" gdje igra sve domaće utakmice, a ne seljakati po potrebi.
  • deda
    27.6k
    Xavier, jasno ti je valjda da je većina ovog što sam ja upisao čista provokacija navijačima, posebice Zagrebčanima na našu malu gledanost. Ali najsmrtnije ozbiljno tvrdim da nama treba stadion od 15-18 tisuća ljudi.
  • SAS1987
    13.3k
    Nekad ste ko mala djeca. Svaki tjedan, ovisno o odigranim utakmicama, novo mišljenje :blush:xavier

    Po nekima bi bilo najbolje da se napravi samo travnjak a gledatelje nek si donese stolice za pecanje :lol:
  • SAS1987
    13.3k
    Wrap up iz sportskih:
    1) Uefa prijeti dinamu da će zatvoriti Maksimir
    2) Bandic opet ignorira Maksimir. Izgleda da nista od obnove
    3) Dinamo želi dobiti u vlastništvo stadion da bi sam mogao investirati
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.