• Kwedi
    3.8k
    Ja se nadam izborima pa da netko legitiman napravi stadion,a ne dati klimanje glavom za gradnju stadiona od xy milijuna eura istoj bagri koja je držala lojtre dok se izvlačio novac, kako u klubu tako i u gradskim/državnim institucijama.
  • SAS1987
    13.5k
    Grad Zagreb, odnosno Gradonačelnik, će ovih dana nakon još jednog sastanka s predstavnicima GNK Dinamo, a svakako do 1. studenoga, izaći sa cjelovitom informacijom o planovimadeda

    Pa da vidimo taj plan. Mozda ce opet biti ona maketa krova iznad Sjevera :rofl:
  • SAS1987
    13.5k
    Ako več maštano o designu. Kapacitet oko 25k, a design isti ko Rapidov ili Stade Jean Boudin
  • reziser
    6.4k
    Da li se nešto kreće ili opet malo obećanja??? stigao je PEČAT?
    vidjet ćemo..nadam se da će se konačno nešto konkretno napraviti!

    24 sata i o maksimiru

    Bandić je odlučio: Dinamo će konačno dobiti novi Maksimir! Zaključeno je da se taj prostor sagledava kao kompleksna cjelina kroz urbanistički natječaj koji će riješiti pitanje nogometnog stadiona s pomoćnim terenima i atletskog stadiona te odgovarajuće infrastrukture

    Maksimir, ovakav kakav znamo, ide u - povijest! Na mjesto sadašnjeg Dinamova stadiona gradit će se novi, odlučili su na sastanku predstavnici Grada Zagreba i Građanskog nogometnog kluba Dinama.
    Novi Maksimir gradit će se u partnerskom "dealu" Grada i Dinama, a nakon što Dinamova Skupština "amenuje" cijeli dogovor krenut će se u realizaciju projekta.
    - Gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić, sa suradnicima, sastao se danas u Gradskoj upravi s predstavnicima GNK Dinamo, predvođenim predsjednikom Mirkom Barišićem i predsjednicom Uprave Vlatkom Peras, a razgovaralo se o planovima izgradnje nogometnog stadiona Maksimir.

    Zaključeno je da se taj prostor sagledava kao kompleksna cjelina kroz urbanistički natječaj koji će riješiti pitanje nogometnog stadiona s pomoćnim terenima i atletskog stadiona te odgovarajuće infrastrukture.

    Dogovoreno je da će Dinamo na svojoj Skupštini donijeti konačnu odluku s jasnim smjernicama definiranim standardima FIFA-e i UEFA-e za izgradnju novog stadiona na mjestu današnjeg.

    Definirano je također da bi se projekt novog stadiona gradio u partnerskom odnosu Grada i GNK Dinamo.

    Nakon odluke Skupštine Dinama može se krenuti u daljnje korake vezano za realizaciju ovoga povijesnog projekta iznimno važnoga za Dinamo - ikonu zagrebačkog sporta, važnog za grad Zagreb, njegovu sportsku memoriju, za sve Zagrepčane i ljubitelje sporta - stoji u priopćenju Grada Zagreba.

    Dinamov predsjednik Barišić u rujnu je kazao kako klub već ima simulacije kako bi to moglo izgledati i prema njima napravit će se natječaj za arhitektonsko rješenje.

    Stadion bi se gradio u Maksimiru na mjestu sadašnjeg, atletski stadion bio bi na Sveticama, a podzemna garaža na Borongaju, kazao je tada Barišić.
  • immerwieder
    1.2k
    mumija bu to možda i doživel, mi vjerojatno ne
  • Infinity
    15.2k
    Ono kad tu vijest dozivim s manje emocija nego vremensku prognozu u Trinidadu.
  • reziser
    6.4k

    Ja sam ipak naivac i nadam se da bu se ipak nekaj pomalo s mrtve točke... Naravno da ništ ne vjerujem dok ne uđem na prvu tekmu...
    Ali od nečeg treba krenuti?
  • Infinity
    15.2k
    Ma i ja sam naivac, svaki put se nadam, al evo ovo me sad nije dotaknulo. Mozda zato jer se ova vijest ceka vec neko vrijeme pa je ocekivano, a mozda sam prestao vjerovati.
  • SAS1987
    13.5k
    Definitivno korak naprijed prema stadionu ali meni i svim navijačima Dinama fali puno informacija. Ima na 24sata ona grafika sa timeline ali mislim da je to vise plod mašte novinara i nekih nestrucnih komentara ljudi iz grada i Dinama.

    - Kaj znaci da će Dinamo biti partner? Sufinancira stadion? Ili klub samo kaže kakve su potrebe.
    - Kaj znaci obnova trening terena? Novi kamp ili samo šminkanje terema? Kaj je sa navodno planiranim trening kampom iza Kraša?
    - Kada se planira pocetak gradnje i kada zavrsetak?
    - Hoče se srušiti sve ili graditi po etapama? Gdje će u slucaju rušenja igrati dinamo?
    - Navijači dinama ste / smo luđaki kada je u pitanju navijanja. Tko i kako će biti sređeno pitanje akustike? Stadion treba biti dovoljno akustičan da produciramo 120 - 130 decibela. Bilo bi ludo raditi neakustican stadion kada imaš na tribinama takve fanatike.
    ...

    Sva ta pitanja postavljam jer je priča oko stadiona stara več skoro jednu godinu (trenutacna priča) i nadam se da su u pricu ukljuceni i strucni građevinarski ljudi. A oni trebaju imati sve odgovore koje sam postavio.

    Stadion će se sigurno graditi. Brez stadiona nema vise europskih utakmica. Klub bi trebao informirati navijace o svim detajlima i planovima oko stadiona. To je projekt koji će definirati klub za sledjeca desetljeca i treba im feedback navijaca.

    Neka pitanju navijače kakav stadion žele. Kaj želi ultras sa sjevera? Zeli tribuno brez sjedala? Brez ulaza usred tribine? Kaj želi fanatik iz istoka i kaj ljubitelj nogometa sa zapad?

    Na taj način komunikacije bi jako povečali povezanost kluba i navijaca. A na taj način se veča gledanost.
  • agramZ
    2.3k
    Neka pitanju navijače kakav stadion žele. Kaj želi ultras sa sjevera? Zeli tribuno brez sjedala? Brez ulaza usred tribine? Kaj želi fanatik iz istoka i kaj ljubitelj nogometa sa zapad?SAS1987

    vjerovao ili ne, kod rapida je vodja Ultras Rapid O. bio umijesan u planiranju i cijeloj gradnji stadiona. jedino za zapadnu tribinu se ultrase nije nista pitalo i onda je ispalo tako da je cijela jebena zapadna tribina iskljucivo namijenjena za loze. onda si mozes misliti sta ce tek biti kod gnk-a, mozes zaboraviti da ce se ikoga ista pitati, ali nadajmo se..
  • Majki2111
    2.6k
    Onda se BBB trebaju izborit.
  • SAS1987
    13.5k
    vjerovao ili ne, kod rapida je vodja Ultras Rapid O. bio umijesan u planiranju i cijeloj gradnji stadiona. jedino za zapadnu tribinu se ultrase nije nista pitalo i onda je ispalo tako da je cijela jebena zapadna tribina iskljucivo namijenjena za loze. onda si mozes misliti sta ce tek biti kod gnk-a, mozes zaboraviti da ce se ikoga ista pitati, ali nadajmo se..agramZ

    Pratim gradnju puno stadiona tako da znam i pricu sa stadionom Rapida. Kod njih je bio problem jer nisu željeli 2500 VIP loža a klub je inzistirao na njima. Dandanas klub Rapid priznanje da su bili u pravu jer jednostavo ne mogu rasprodati toliko loža.

    Ima tko info o popunjenosti loža na Maksimiru? Lože su vrlo bitne, jer kroz njih (ulaznice i sponzorji) klub može zaraditi ozbiljan novac.
  • SAS1987
    13.5k
    vidio sam ovaj timeline ali mi je potpuno nerealan. Ne vjerujem da se stadion može zavrsiti do 2021. Treba napraviti projekt, srušiti stadion i sagraditi novi. I jos ostaje pitanje nadomestnog stadiona.
  • agramZ
    2.3k
    loze jesu bitne, ali ne toliko da ti jedna cijela tribina bude samo za sponzore jbt..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.