• Infinity
    15.2k
    Sad ce mnogi mozda reci da sam glup ili lud.

    Sta mislite o privremenoj celicnoj tribini na istoku?

    Prvo. Ne znam kakva je procedura da takva tribina dobije uporabnu dozvolu u blizini objekta koji je oznacen kao rusevan, tj. do starog istoka.

    Drugo. Izmedju terena i istoka je 27m. UEFA zeli 8m prostora izmedju terena i gledalista, na ovih 19m stane tribina s 15 redova (12 metara) i ostane 7m za protok ljudi.

    Trece. Tih 15 redova bi bilo oko 2.500-3.000 sjedecih mjesta. Nije mali kapacitet, pogotovo ako se uzme u obzir da bi tu postavili i krov. Ta tribina bi cesto mogla biti rasprodana zbog svoje pozicije pored terena, tog krova, a i vratit ce osmijeh na lice mnogim stanovnicima starog istoka. Naravno da je financijski gledano tesko isplativa, tj. njena korist ce se vidjeti samo onda kada stadion bude potpuno rasprodan.

    Cetvrto. UEFA dozvoljava celicne/montazne tribine ukoliko iste imaju betonske temelje i ukoliko su tribine fiksirane za iste. Nije to tribina s djecijeg igralista.

    Peto. Nisam upucen, ali mislim da bi Grad trebao lakse izdati dozvolu za nesto privremeno nego za slucaj da se tu gradi betonska tribina 'za stalno'.

    Sesto. Tribina bi se koristila kratkorocno u svrhu privremenog istoka, ali bi nam dugorocno mogla posluziti kasnije na nekom novom Hitrec-Kacianu kojeg ja osobno vidim u sklopu Maksimirskog kompleksa i nakon izgradnje novog stadiona. Dinamo treba taj B teren s nekim kapacitetom 4-5.000 sjedecih mjesta, pa bi ta tribina mogla biti istok na novom mini stadionu.
  • Frodo
    65
    Dobra ideja, meni je to palo na pamet prije derbija u zadnjem kolu s obzirom na to da je cijeli jug rezerviran za goste.

    Sad što se tiče realizacije nisam siguran, sam si nabrojao sve potencijalne probleme.

    Bome bi mogla biti isplativa kada bi bila “privremena”, a ne privremena ako znamo kolika je vjerojatnost izgradnje novog stadiona.

    Ali sumnjam da itko o tome razmišlja kada se i ovako krnji stadion jedva popunjava. Odnosno ne popunjava se.
  • Infinity
    15.2k
    Ne znam koliko bi to sve kostalo. Mogu mozda naci stare podatke za takve tribine, ali je to sad nebo i zemlja. Unazad deset godina takvih tribina se uradilo 'milijun' po Slovackoj.

    Kada bi znali koliko bi nas to kostalo lako bi izracunali koliko utakmica trebamo da bi tribina financijski sebe isplatila.

    Znam da mi je na kraju to samo neka luda zamisao, al Dinamo gledam vecinom preko TV-a i kontam si kako taj istok u toku utakmice ne bude prikazan nikad, tj. vidim samo one reklame dolje. U slucaju da je tu nekih 15 redova tribine to bi izgledalo top. Da sad ne pricamo kako bi se tu dalo napraviti ludu atmosferu, a teren 'na dohvat ruke'. I cinjenica da bi mozda imali krov bi puno znacila.
  • deda
    27.5k
    Nema šanse. Pod istok je zabranjen ulaz.
  • Neki tip
    19k
    @Infinity

    Kak bi napravio istok nize i blize terenu, s krovom, a da to ne prijeci pogled sa sjeveroistocnog dijela sjevera..? :brow:
  • Infinity
    15.2k
    Pa nakon sto sam napisao post udjem na google maps, mjerim, slikam, vucem linije, nemoguce je. Al pusti me da zamisljam kako bi dobro izgledalo sa zapada :rofl: Moze se izvesti, ali malo dalje od terena ili bez krova.
  • Dino
    2.2k
    kako bi dobro izgledalo sa zapada :rofl:Infinity

    Vjerujem da bi brutalno izgledalo da se nadogradi jos jedna tribina koja je takoder drugacija od svih ostalih :lol:
  • Infinity
    15.2k
    Imamo cetiri razlicite tribine, sta fali petoj? :lol:
  • ZgBlue
    484
    Odlično je Frodo primijetio, isto kao šta smo dobili nekoliko privremenih trenera, tako bi i ta tribina ostala "privremena".
    Ideja kad bi bila izvediva zvuči zanimljivo, a ovako bi rađe nekakve snove o novom stadionu nego "privremenu" tribinu koja bi te snove samo srušila.
  • xavier
    11.1k
    Vjerujem da bi brutalno izgledalo da se nadogradi jos jedna tribina koja je takoder drugacija od svih ostalih :lol:Dino

    Neprocjenjivo :cool:
  • Oluja
    3.6k
    Ne bi bilo lose da se i jug tako spusti i priblizi jer od stadiona s 5 tribina moze biti bolji samo onaj sa 6
  • xavier
    11.1k


    A zašto ne sve 4 tribine? Ostavimo stari stadion kakav je i samo unutar starih tribina napravimo 4 nove montažne tribine :sweat:
  • Jaro
    5.4k
    najzalosnije je sto u ovaj "stadion" stane takav stadion
  • xavier
    11.1k


    Baš sam napisao na drugoj temi, više puta smo pisali da i jako lijep moderan stadion stane unutar tribina Maksimira, a gdje neće montažne tribine.
  • Crusades1986
    9.5k
    ysqtzjz2sgd1qzxg.jpg
    3agoc8vybjbqlzzs.jpg

    Maketa starog Maksimira.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.