• Infinity
    15.2k
    Toliko se puta u tekstu spomenulo 49 godina, onda mi kroz glavu prodje akcija ulaznica 49kn i sve cekam da ce napisati kako ce kapacitet biti simbolicnih 49.000 mjesta :rofl:

    Ni sam se necu zamarati, samo mogu reci neka prave. Nitko im nece A reci. Samo nek rade i samo da nije megalomanija.
  • marcio amoroso
    32.4k
    Nismo mi te sreće nažalost. A kad bi mogao birati naravno da bi izabrao ovu lokaciju. Uostalom samo maks znam naći bez navigacije a bio sam bar 60 puta u Zagrebu, doduše 57 puta zbog Dinama :grin:
  • 000
    941
    Moglo bi biti padanja na dopinškoj, ako su igrači konzumirali isto što i mumija na domjenku.

    @marcio amoroso Sve one ranije navedene lokacije za izgradnju "novog stadiona" imaju brži i lakši pristup za ekipu van grada.
  • reziser
    6.4k
    dečki, ak je stadion obećan to je to
    već iduće godine igramo na njemu
    ne znamo gdje, ne znamo kakav, ali ćemo igrati :joke: :rofl:
  • Infinity
    15.2k
    Ja sam od onih tipova sto dodju u nepoznat veliki grad, parkiraju na prvi parking i dalje koriste taxi ili tramvaj u Zagrebu, jer jednostavno dok nadjem parking u blizini odredista, ja odem toliko daleko da opet trebam taxi. Tako mi s taxijem ne treba navigacija :lol: Zagreb prilicno poznajem, jer sam boravio pola godine u komadu, al Maksimir je definitivno lokacija koju je prejednostavno pronaci. 7 za Dubravu i iscekuj :rofl: Samo jednom sam isao pjesice. Ne znam s kim se igralo, ali je tramvaj vozio do Kvatrica cini mi se, bio neki prosvjed i onda s Kvatrica pjesice. Ide masa ljudi koje samo treba pratiti, a ja kontam sta ako me vrag navede da negdje skrenem i zalutam :lol:
  • xavier
    11.1k
    pa naravno da ćemo iduće godine igrati na novom stadionu. Rujevica je nova, a imamo još jednu utakmicu protiv Rijeke, Dinamo ima barem jedno gostovanje u LE, a od ljeta kreće nova europska sezona...moramo i tamo naletiti na neki novi stadion:cool:
  • reziser
    6.4k

    možda već u veljači igramo na novom stadionu, nama će vjerojatno biti novi , zavisno od protivnika kojeg dobijemo :cool:
    ne znam kakav idiot moraš biti i najaviti da ćeš iduće godine IGRATi na novom stadionu, a ne znaš ni lokaciju!?! :vomit:
  • xavier
    11.1k
    U Osijeku radovi traju još od proljeća pa se prva utakmica očekuje tek 2020.

    Ok, oni zapravo tehnički još nisu krenuli sa samom izgradnjom stadiona nego prvo moraju nasipati jako puno materijala kako bi osigurali podlogu s obzirom da će novi stadion biti uz samu Dravu gdje je tlo inače dosta močvarno.
  • deda
    28k
    Meni je iskreno glupo bilo što govorit na ovu temu. Pa ću evo samo sanjat. Jučer sam iskonstruirao cijeli interijer stadiona samo da znate.
  • xavier
    11.1k
    Šou se nastavlja:


    Mirka Barišića, koji Dinamo uspješno vodi još od 2000. godine, kontaktirali smo i dan nakon božićnoga domjenka. Pitali smo ga koja bi bila lokacija budućega Dinamova stadiona. Naime, načuli smo da je prva ideja graditi na mjestu današnjega objekta u Maksimiru. – Da, prema našim planovima, srušili bismo sve tribine postojećega stadiona, osim sjeverne, i izgradili novi objekt kapaciteta 25 tisuća gledatelja. Nositelj projekta bio bi Dinamo, dok bi Grad trebao odobriti lokacijsku dozvolu i infrastrukturu. No, još je prerano govoriti o detaljima, za mjesec do mjesec i pol dana trebali bismo znati više – kazao nam je Barišić.

    Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/sport/otkrivamo-gdje-ce-se-graditi-novi-dinamov-stadion-i-koliki-ce-imai-mjesta-1288426 - www.vecernji.hr


    Da se razumijemo, naravno da od stadiona neće biti ništa jer, kako sam i prije napisao, nitko ga ne misli platiti. Međutim, ajmo na trenutak zanemariti taj "detaljčić" i praviti se da se stvarno ide u taj projekt.

    Znači Barišić priča o stadionu od 25.000 mjesta gdje bi ostala postojeća sjeverna tribina, a ostale bi se srušile i izgradile nove. Na stranu što bi na takvom stadionu sjever imao (pre)velik kapacitet u odnosu na ostale tribine, ali bi i stršao visoko iznad njih i počinjao bi 15 metara iznad terena dok bi sve ostale bile "u podnožju". Ili možda misle napraviti još jednu etažu sjevera (najnižu), ali u tom slučaju bi pola ukupnog kapaciteta stadiona otpadalo na sjever. Ovaj sjever jer rađen za stadion puno većeg kapaciteta.

    U svakom slučaju, kad bi se to i napravilo, opet bi imali čudan i neproporcionalan stadion.
  • Infinity
    15.2k
    Na 24sata bi kapacitet trebao biti 15.000 mjesta, a u vecernjim 25.000 :rofl: . Mislim da je Barisic rekao nesto tipa 'ma trebali bi mi izgraditi sami sebi stadion' u smislu da bi to bilo najjednostavnije i najlakse rjesenje ako bi bilo novaca. Tad je vjerojatno krenula neka spika, raspravljalo se kao sto se i mi raspravljamo, a neki novinari su to odlucili pretvoriti u pricu. Pricu ispricanu milijun puta. Zivim u BiH, navijam za Dinamo i ne mogu procjeniti da li sam cesce puta procitao naslov 'Dinamo gradi stadion' ili 'Zeljeznicar gradi stadion'. Ovi su odlazili korak dalje pa su valjda svake godine imali novi projekt prikazan od kluba ili ljudi iz kluba. Nakon deset godina laznih obecanja konacno su krenuli i da naprave nesto. Valjda i mi docekamo stadion, ali ne zelim da na njemu ostane niti jedna trenutna tribina. Ako ce se graditi uz postojeci teren onda moze ostati neka dok ne dodje na red, tipa radi se istok, a ostale tri sluze za utakmice. Al suludo je vise i smisljati ideje gdje, sta, kako. Dok sam bio mladji doslovno sam silovao AutoCAD praveci milijun projekata za taj stadion u Maksimiru. Sreca pa stari komp ne mogu upaliti, da objavim jedan na nekom forumu vjerojatno bi za dva dana to osvanulo na svim naslovnicama kao novi projekt Dinama :lol:
  • LovroZG
    1.3k
    Ma Barišić lupeta u poznoj dobi, a novinari od tog rade priču jer očito ni sami ne znaju šta da rade sami sa sobom. Lik je bubnuo da ćemo za godinu dana igrat na novom stadionu, a tolko bi nam trebalo da sredimo papire...
  • xavier
    11.1k
    Na 24sata bi kapacitet trebao biti 15.000 mjestaInfinity

    Ako rade za 15.000 ljudi i ne diraju sjevernu tribinu, onda im ništa drugo ni ne treba...samo izgrade najnižu etažu sjevera i sruše sve ostale tribine...i imamo stadion za 15.000 ljudi :strong:
  • xavier
    11.1k
    ne pričamo o tome hoće li i kad napraviti stadion nego se smijemo Bandiću, Barišiću i najviše novinarima koji uredno prenose njihove gluposti.

    “Iduće godine gradi se krov iznad sjeverne i zapadne tribine i denivelira se teren. Kao predsjednik povjerenstva za gradnju stadiona jamčim da će biti dovršen 2006., a ako tako ne bude možete mi pljunuti u lice” - izjavio je Bandić za Jutarnji list 2004. godine.

    Pametnom dosta :wink:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.