• Mali dioničar
    14k
    U svakom slučaju je dobro imati kompleks za treninge uz stadion. Davnih dana je Cruyff rekao da je posebna inspiracija za djecu koja treniraju stalno gledati stadion na kojem im je cilj zaigrati.
  • Zdravko Maček
    117
    Neka se napravi kaj god smislenoga, sve će biti ogroman napredak na današnje stanje bez parkinga, sa lošim pristupom tribinama koje su full udaljene od terena.
    Još ako to bude izvedeno da ne padne na grbaču grada, odnosno građana...pa to bi bilo kao da živimo u uređenoj državi !!
  • Infinity
    15.2k
    Jedna zanimljivost

    Kapacitet zapada gore je 5.101 stolica, a HNS je objavio kako je kapacitet 3.745 stolica za utakmicu protiv Spanjolske.

    Iz tog dolazimo do podatka da na zapadu gore fali
    1.356 stolica.

    Dobro je znati ovaj podatak za buduca punjenja stadiona :D
  • reziser
    6.2k
    nakon dugo vremena sam bio na sjeveru

    fasciniram sam organizacijom :angry:
    za cijeli sjever i gore i dolje oni daju negdje 10 ulaza odnosno kentaura, bem im !!!
    na ulazu katastrofa!
    fasciniran sam kako je ta tribina teska za navijanje, nema do zaobljenih tribina!
    i jos je razglas ispod te tribine i nist se ne cuje.
  • xavier
    11.1k
    ma nema to veze sa zaobljenim tribinama. Za dobru akustiku trebaju tribine koje su bliže terenu, spojene jedna s drugom, a jako pomaže i krov. Znači sve što Maksimir nema.

    A jesu li tribine zaobljene ili ravne, nije uopće toliko bitno.
  • reziser
    6.2k

    naravno da treba biti blize terenu i krov
    alivjeruj mi i da zaobljenost cuda znaci
  • xavier
    11.1k
    reci to Englezima :grin:
  • reziser
    6.2k
    uglavnom - odavno vrijeme za novi stadion :fear:
    gdje god, kakav god....
    ali mozemo samo mastati o tome
  • deda
    27.5k
    Ja živim zadnjih dana u ekstazi. Od prošlog do ovog četvrka. Stadion trebamo pod hitno.
  • reziser
    6.2k


    rekoh ja da je to TA godina :cool:
  • Infinity
    15.2k
    Krov je cudo jedno, odnosno zatvorena tribina na suprotnoj strani. Moj lokalni klub ima dvije tribine od kojih jedna ima krov. Ova sto nema krov je 1/4 gostujuci sektor. Kada smo igrali PL tu su bili gostujuci navijaci koji su u vecem broju pravili sjajnu atmosferu, jer na suprotnoj strani imaju zatvorenu tribinu koja zadrzava zvuk. Nasi navijaci nisu bili mnogobrojni, ali upravo kad oni budu pored tog gostujuceg sektora kada na njemu nema gostujucih navijaca moze se skontati koliko znaci ta zatvorena tribina na suprotnoj strani. Navijanje s jedne i navijanje s druge strane su dva potpuno razlicita svijeta.

    Na Maksimiru su tribine visoke, daleko od terena i zvuk se rasipa. Poljud ima dobru atmosferu zbog oblika krova. Jos da na jugu imaju zatvorenu tribinu bilo bi im i bolje. Mislim da ti ovalni krovovi najbolje utjecu na atmosferu. Al u svakom slucaju stadion s krovom i zatvorenim tribinama je nesto neusporedivo sa stadionom tipa Maksimir.

    Isto tako mislim da stadioni tipa Dragao nisu jednako dobri za atmosferu kao oni koji su na suprotnoj strani zatvoreni. Pogledajte sliku, kod njih na suprotnoj strani imaju tribinu, imaju krov, ali je ogroman prostor izmedju krova i tribina pa zvuk i dalje moze putovati.

    Bilo kako bilo, svima nam je jasno da trebamo novi stadion, pa kako god. Ne mora bit ni po mom ukusu, samo da je nov, moderan i pokriven. Naviknut cu se s vremenom. Jedino sto bih im zamjerio je prevelik kapacitet. To bih teze podnio nego da postave atletsku stazu.
  • xavier
    11.1k
    Na Maksimiru su tribine visoke, daleko od terena i zvuk se rasipa. Poljud ima dobru atmosferu zbog oblika krova. Jos da na jugu imaju zatvorenu tribinu bilo bi im i bolje. Mislim da ti ovalni krovovi najbolje utjecu na atmosferu. Al u svakom slucaju stadion s krovom i zatvorenim tribinama je nesto neusporedivo sa stadionom tipa Maksimir.

    Isto tako mislim da stadioni tipa Dragao nisu jednako dobri za atmosferu kao oni koji su na suprotnoj strani zatvoreni. Pogledajte sliku, kod njih na suprotnoj strani imaju tribinu, imaju krov, ali je ogroman prostor izmedju krova i tribina pa zvuk i dalje moze putovati.
    Infinity

    Apsolutno. Tribine iz teren, naravno spojene jedna s drugom i krov, idealno bez previše prostora između njega i same tribine. To su preduvjeti za fantastičnu atmosferu. Naravno da se atmosfera može napraviti i na drugačijim stadionima, ali želim reći da će bolje zvučati 10.000 navijača na ovakvom stadionu nego 25.000 na nekom koji ne zadovoljava te uvjete.
  • reziser
    6.2k
    ŠPANJOLSKA je golom primljenim duboko u sudačkoj nadoknadi izgubila 3:2 od Hrvatske na Maksimiru, stadionu koji je zgrozio španjolske novinare.

    "Na stadionu iz doba hladnog rata, Hrvatska, ta zemlja iznenađenja, u posljednjim je trenucima poslala Španjolsku u tamu", piše Marca, najčitaniji španjolski dnevnik.

    A na tom hladnoratovskom ruglu "Hrvati su potpuno zamiješali karte protiv Španjolske koja je na ovako važnoj utakmici previše griješila. Hrvati su nam zabili tri gola, Englezi također, pa sad ovisimo o rezultatu njihova dvoboja", piše Marca dodajući da Španjolcima sada preostaje samo moliti se za remi u nedjelju na Wembleyju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.