• xavier
    11k
    Ovo je stadion Young Boysa. Znači govorimo o jako lijepom stadionu za 32.000 ljudi.

    imlri3efjoqrbd0r.png
  • xavier
    11k
    Ispod i iznad mjesta za parkiranje koliko god želiš. Po meni je to daleko najbolje rješenje.
  • Infinity
    14.9k
    Svidja mi se to da bi stadion ostao odmah tu do starog. Rekao bih cak da je odlicno rjesenje. Mogu se napraviti dvije tribine i onda se preseliti ako se nije u mogucnosti napraviti odmah kompletan stadion. Jos kad bi bazene izmjestili, pa ima prostora za veliki plato sa svih strana i fantasticnu fan zonu oko cijelog stadiona na dan utakmice.

    Na mjestu starog stadiona se moze smjestiti atletika i tenis ako se to toliko koristi i ako je bitno.
  • 000
    941
    Na lokaciji koju si označio ide zagrebački Hyde park, by MB.
    Kako vam se čini pozicija južno od bazena na Sveticama, prema Borongaju. Sa strane bi se prostor mogao dodatno komercijalizirati, hotel, garaža, manji shoping centar, restorani, plus sportsko rekreacijska zona za amatere, manja dvorana za rukomet, futsal, atletiku...
    Trenutno, osim bazena, izgleda kao kulisa za The Walking Dead.
  • deda
    26.3k
    Znate što ima jedna pjesma od Nene, Irgendwo, irgendwie, irgendwann. Samo da je novi i naš.
  • 000
    941
    Pusti ti to, Nena je i danas komad ;) Samo što će to njeno Irgendwo, irgendwie, irgendwann za nas na kraju biti niemals, ili nur geträumt...
  • deda
    26.3k
    Apsolutno Cava, mačka i pol. :yum: Prasno bi je sam tak ko kutiju napolitanki, što veli Bluephone
  • xavier
    11k
    Ima i tamo mjesta, ali meni se više sviđa ova lokacija. Parking s obje strane ili parking s jedne, a plato s druge. Ovo što sam ja stavio možeš po potrebi i pomaknuti malo prema sjeveru ili jugu, ovisno kakav bi bio konačni projekt.
  • 000
    941
    Da se može pomaknuti malo prema istoku, da nije odmah uz ulicu, da ostane 10tak metara prostora iza trotoara, bilo bi idealno.
  • xavier
    11k
    ovo je stadion Young Boysa (32.000), na prethodnoj stranici imaš Anderlechtov koji je kapacitetom (21.500) bliži onom o čemu pričamo. Taj možeš još malo pomaknuti prema istoku pa onda imaš mjesta sa sve tri strane (sjever, zapad, jug). Da ne govorimo kako sve to može izgledati i malo drugačije, ovisno o potrebama.

    Inače, u Bernu oko stadiona ima puno manje mjesta nego što bi ovdje bio slučaj:

    zx20fedurj8du62c.png
  • 000
    941
    Nešto poput Anderlechtovog bi bilo taman za nas što se dimenzija tiče.
  • reziser
    5.8k
    opet o stadionu? :joke:

    ja bi novi stadion, bilo gdje u zagrebu :cool:
  • xavier
    11k
    pročitaj zadnje dvije stranice :wink:
  • reziser
    5.8k


    a mastanje vam nitko nemre uzet :yum:

    bojim se da u blizoj buducnosti mozemo samo mastati i da nece biti promjene
  • Infinity
    14.9k
    Evo malo sam se igrao s Anderlechtovim stadionom. Omjer je 1:1 99,99%

    Prvo moja ideja koja mi se ne cini losa, ali ce se unistiti pomocni tereni
    WQ82hoy.jpg

    Onda kako bi to izgledalo izmedju bazena i ulice Svetice
    mpT7s7V.jpg


    Pogledajte i kako ustvari ovaj Anderlechtov stadion stane u Maksimir
    0iyPa6K.jpg

    I onda prikaz koliko se izgubilo na prostoru
    zpBEV9R.jpg


    Ovo sam nabrzaka pa ne izgleda bas najljepse. Nemam vremena. Tu bi se rusenjem starog stadiona dobio ogroman prostor. Mislim da bi se dalo izgraditi jos ponesto. I ova atletika zajedno s tenisom bi se dala premjestiti, ljepse posloziti i takodjer da se ustedi na prostoru. Najvise mi oci mori bazen u centru tog kompleksa. Da su ga barem negdje u cosak postavili, bilo bi lakse ostalo posloziti. Tek sam sad svjestan koliki je to ustvari kompleks, tu se da jedno cudo napraviti, a ne stadion i pomocni tereni. I u svakom slucaju je potreban parking. Moze podzemni, a moze i nadzemna garaza, kao i kombinacija da par nivoa ide ispod zemlje, a par iznad. Gore bi mogao biti neki teren na kojem bi se odvijali treninzi daleko od ociju javnosti, tj visoko haha.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.