• Ali
    1.9k
    Na porazu se ako si pametna ekipa isto uci, veliki iskorak je da im je ovo prvi poraz u europi od 08 mjeseca a pola je treceg mjeseca.

    Naravno, da i struka nije bila na visini, sjecam se prije utakmice Krznar kaze, kako cemo morati napade puno brze zavrsavati i odustati od standardnog dinamovog nacina dugog gradjenja napada. Nije to ludo razmisljanje, ali evo pokazala se losa taktika, jer nemamo tu kvalitetu brzog iznosenja lopte, tu smo mozda najvise i grijesili.

    Glavu gore decki, niste se izblamirali, vidjeli ste da mozete odigrati, je da morate dati 200% ali , kak bi cervar rekao, sad na glavu...
  • Mali dioničar
    14k
    Smatram da je odgovornost za to na treneru i timu ljudi oko njega, jer igračima nisu usadili ideju da mogu i da budu odlučniji na terenu.db-izbjeglica

    Generalno se slažem. Nije sve u vokabularu, ima nešto i u stavu iliti na hrvatskom body languageu.

    Ove pederske Majerove izjave "oni su razina više" si jedan igrač koji za par dana igra Euro U-21 i to protiv Engleske ne može dozvoliti. I još ga neki olivari koji pljuje Bogoljuba gura u A-reprezentaciju.
    Mislim da je to stav trenera i ostatka stožera, vidi se da su došli u London diviti se stadionu i svlačionama više nego igrati kompetitivni nogomet. Imaju i juniori Bayerna 100 puta bolje uvjete od juniora Dinama i milijun puno širu bazu jer svako dijete na svijetu želi igrati u juniorima Bayerna za razliku Dinama koji pokriva uglavnom hrvatske igrače pa kad se igra Youth CL ide se sa stavom pobijediti sve.

    Jasno je da je Tottenham značajno bolja ekipa, ali to ne znači da se takva utakmica igra sa Majerovim stavom nego sa stavom Luke Ivanušeca. Bio je i Arsenal 2006. bolji od Dinama pa ni Ćorluka ni Modrić ni Eduardo nisu pokazali baš nikakav respekt i odigrali su te dvije utakmice znatno bolje nego što je ova generacija odigrala. Dinamu ne trebaju mladi igrači koji će u ovakve utakmice ulaziti sa stavom "došao sam tu učiti" nego sa stavom "sad ću vam pokazati da mogu igrati protiv vas". Takav je recimo stav doveo Eduarda, Modrića i Ćorluku u Premiership. U miksu sa iskusnim rutinerima srednje/više europske klase, takva momčad može pokazati zube i Tottenhamu.

    Vezano za sam tijek utakmice, recimo drugo poluvrijeme ona šansa Petkovića i to je bilo to od Dinama, a oni su imali dvojbeni penal, odličan slobodnjak Balea i još jednu šansu Balea u rangu Petkovićeve. Tako je rezultat sam po sebi u skladu s Mourinhovim zaključkom - ne bi bilo nezasluženo da je bilo 3 razlike.

    Bjelica prije gostovanja kod Cityja;

    "Ne bojimo se, idemo pokušati pobijediti Manchester City na Etihadu", riječi su kojima je Nenad Bjelica najavio gostovanje.

    "Idemo odigrati dobru utakmicu. Meni ne vrijedi ona izreka 'važno je sudjelovati', mi želimo pobijediti. S takvim smo gardom istrčali protiv Atalante, a bit će tako i ovoga puta", uvjeravao je Bjelica.


    Mamić prekjučer;

    “Veselimo se i očekujemo dobru i kvalitetnu utakmicu”, najavio je susret Mamić. “Igramo protiv velikog i kvalitetnog suparnika u fazi natjecanja u kojoj ne nastupamo često. Svojim igrama u grupnoj fazi i posljednjoj utakmici s Krasnodarom zaslužili smo biti tu. Vjerujemo u sebe i u momčad i sigurni smo da možemo pružiti dobru igru.”

    Možda sam u krivu, ali se na ovom nivou kod Mamića javlja stav "važno je sudjelovati, mi tu učimo", staviti i Majera i Ivanušeca pa valjda će jedan bljesnuti pa će se neki engleski klub početi raspitivati pa će biti neki transfer od 15-20 milja nečega, a vezano za rezultat pokrij se po glavi i moli Boga da nije baš debakl.
  • Ludovic IX
    5.2k
    Rekao je da idemo pobijediti..previše seremo
  • Ludovic IX
    5.2k
    Po igračima , mislim
  • db-izbjeglica
    12.6k


    momčad je ogledalo trenera, dobro da si citirao izjave.
    ovaj govori - idemo pružiti dobru igru!

    pa daj čovječe, igraš za 1/4 finale europskog natjecanja, kad ćeš ići kao kamikaza ako ne u takvoj utakmici? normalno da je kvaliteta glavna, ali i karakter nešto donosi na terenu.
  • Ali
    1.9k

    Pa i od Citya smo izgubili 2:0 ? A da jos dodam, tada smo imali Dani Olma ! i da su mozda ivanusec ili majer dobili tada priliku mozda nebi Lovro danas imao respect...
  • db-izbjeglica
    12.6k


    city je bolja momčadf od tottenhama.
    city je za 2:0 zabio u zadnjem napadu, iz kontre kad je dinamo pokušavao izjednačiti.
    city se za golove morao poprilično namučiti.
    ono je bilo poprilično skuplje prodana koža.
  • deda
    27.6k
    DB, nisi u pravu, da ti sad izvadim statistiku s one utakmice pao bi u nesvijest. Sam se potrudi ju pronaći pa se onda javi s usporedbom. Dinamo je jučer odigrao bolju tekmu nego protiv Cityja, ali je imao manje sreće.
  • Mali dioničar
    14k
    Pa i od Citya smo izgubili 2:0 ? A da jos dodam, tada smo imali Dani Olma ! i da su mozda ivanusec ili majer dobili tada priliku mozda nebi Lovro danas imao respect...Ali



    Vidim ti si od onih da protiv Citya trebaju igrati Olmo, Majer i Ivanušec i to 2019. godine, dobar balans u veznoj liniji. Ako si pročitao moj post, nisam uopće pričao o rezultatu, jučerašnji rezultat je jako dobar.

    Vidim da ti je Majer drag, drag je i meni. Kak objašnjavaš njegov stav "ovo je razina iznad nas". Da li tu ubraja i sebe ili misli na momčad u globalu - da on smatra da je Tottenham razina iznad Dinama (što apsolutno jest), a on sam za sebe smatra da je također razina iznad Dinama pa je on osobno na razini da može igrati ili će moći igrati u Tottenhamu. Ako ne misli da može igrati s njima, ne treba igrati ni u Dinamu.

    Recimo Ivanušec je pokazao i riječima i igrom da se smatra sposobnim za to, Majer nije. A za par dana igra Euro protiv Engleza i još ga se gura na seniorski Euro. Ko je tu lud?
  • Dudu
    2.6k
    Slažem se s kolegom Mali dioničar.

    Mnogi igrači tu pretendiraju na lige petice i onda sami poslije utakmice govore i pokazuju da nisu ta razina, osim Ivanušeca.

    Kao pozitivan primjer bih i Belog izdvojio, nije ta razina, ali lik je izašao kurčevito i krenuo igrat što i inače igra bez kompleksa.

    Oršić me tu razočarao, evo svi ovdje govore da nije lošiji od Rebića, da treba startati ovo ono, ali bome Rebić u ovakvim utakmicama gine do kraja, ne jebe živu silu, a Orša je igrao kao preplašen.
  • deda
    27.6k
    Slažem se s Dioničarom. Ja sam pljuvao Majerea mjesecima, nakon jesenskih partija je vratio dio kredita kod mene. Nakon nastupa ovog proljeća, pogotovo ovog jučerašnjeg i ovakvih izjava vratio mi se na početne postavke, imam ovakav stav. Ne, ne treba ga likvidirati, ali dečko uozbilji se i postani pobjednik, ako nisi u stanju, slobodan si. Ovo EP će njemu biti ogroman test. Skoro pa jesi ili nisi.
  • Mali dioničar
    14k
    DB, nisi u pravu, da ti sad izvadim statistiku s one utakmice pao bi u nesvijest.deda

    Statistički da, ali nemoj smetnuti s uma da je tottenhamu zadnja stvar na svijetu da želi imati posjed, a jučer ga je imao 68%.

    Mourinho ima totalno drugačiji stil igre od Guardiole pa su statistike njihovih klubova obično dijametralno suprotne.

    Kaj bi tebi kao navijaču Intera rekla statistika za utakmice Inter-Barcelona 3:1 i Barcelona-Inter 1.0 u CL 2009/10. Radi se o trenerima koje uspoređujemo - Mourinhu i Guardioli.
  • Gelipter
    3.4k
    Bili smo impresionirani ponovno. Jasno je da je Tottenham dimenzija više i nadigravati se s njima nema prevelikog smisla, ali opet nas je taj preveliki respekt koštao toga da nemremo spojiti 5 poštenih dodavanja, da nam se lopta odbija od nogu, a onda napravimo i greške koje ekipa poput Tottenhama lako kapitalizira. E sad ima ekipe koja će reći iako se igra na dvije utakmice da bi valjda rađe da smo izgubili 4:0, ali pokazali "muda", a opet kad se realno sagleda sad postoji ipak minimalna šansa za uzvrat da se barem nekaj pokuša sa drugačijim stavom. Cijelo vrijeme razmišljam koliko mi je krivo da neće biti navijača u uzvratu. Kad bi se bar moglo bilo kak organizirati od strane grupe kaj se tiče podrške dečkima i dodatno ih motivirati kad to tetkica na klupi ne zna. Npr. otići na trening ili nekaj, ak se već tekma nemre odgledati pred stadionom. (znam da zvuči naivno, ali jbg).
  • Mali dioničar
    14k
    Npr. otići na trening ili nekaj, ak se već tekma nemre odgledati pred stadionom. (znam da zvuči naivno, ali jbg).Gelipter

    Ne zvuči naivno nego neinformirano o mjerama koje su u Hrvatskoj na snazi.
  • Ali
    1.9k
    Meni ce osobno ostati vjecno zao, da nismo nikad isprobali na nekoj europskoj utakmici trokut olmo lijevo, majer u sredini i ivanusec desno. Bez obzira sto su bili mladi, ali tad su igrali skupa, mozda ne u prvih 11 protiv mci, ali barem jednu, a bjelko je tjerao po svom i nije smatrao da treba ulagat u buducnost, nego je usmjeren na instant rezultat, a ne visegodisnji niz, sto je isto ok.

    Primjera radi, procitao sam negdje podatak da 6 ili 7 igraca koji su osvojili euro u-21 za njemacku, nakon 5godina igralu u finalu i osvojilo WC , zelim reci dajte klincima priliku, pa nek se i "useru" i to je normalno, ali drugi put nece, nek se pofajtat
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.