• The Undertaker
    4k
    Ja jesam blago razočaran jer smo izgubili bez ispaljenog metka. Iskreno, očekivao sam više od Oršića, Petkovića i Ademija jer mislim da bi se trebali ravnopravno nositi sa Tottenham-ovom obranom i veznim redom a ne mogu odnosno nisu. Ako može Ivanušec, onda bi trebali i oni. Iako je obrana ''kriva'' za oba gola, njih previše ne krivim jer su se morali nositi sa jednim od najboljih napadačkih dvojaca (trojaca) na svijetu i to su, relativno, dobro radili.
  • Mali dioničar
    14k
    @marcio amoroso

    Evo, vezano za samu utakmicu, nije li Lovro odnosno ne bili trebao biti nekakav spielmacher, mozak veznog reda.

    Tottenham u Premiershipu ima 10. prosjek posjeda lopte sa 50% posjeda. Jučer je imao 68%.

    Što to govori o igri Dinamove vezne linije? Gdje se Lovru drži kao kreativca, a valjda bi kreativci trebali biti zaduženi za posjed. Napominjem da je evidentno da nije bio plan Dinamove igre prepuštanje posjeda kao što to zna raditi Mourinho nego je sam Oršić rekao da su se užasno trošili trčeći bez lopte jer nisu mogli doći do nje.

    Btw, @Ali tebi pak smeta da Bjelica nije u istu ekipu stavljao i Olma i Ivanušeca i Majera, ali recimo Mamić vrlo rijetko stavlja samo dvojicu od njih, a to ne uopće ne pogadja.
  • Ali
    1.9k
    Niste procitali do kraja, pitao me netko o formaciji pa sam napisao dvije opcije : 1. dva defanzivna vezna za potrebe vise sigurnosti, 2. Dva napadaca Orsic i Petko za opcije sa vise rizika, tj za nadigravanje po principu gol vise.
    Ali sad je bezpredmetno, jer nema Olma pa necemo nikad ni saznati koje su mogucnosti bile
  • The Undertaker
    4k
    Napominjem da je evidentno da nije bio plan Dinamove igre prepuštanje posjeda kao što to zna raditi MourinhoMali dioničar

    Mislim da si tu u krivu. Krznar je to objasnio na početku. Plan jest bio da vezni red igra što brže i što okomitije kako bi smanjili mogućnost da izgube loptu na sredini i iz kontre dobiju gol.
  • Mali dioničar
    14k


    Ako jest, činjenica je da je Oršić rekao da su se previše potrošili ganjajući loptu do koje nisu mogli doći.
  • Ali
    1.9k
    pa ovo proljece su 90% utakmica startali Lovro i Luka u prvih 11.
    A to ce se pokazati bitnim za euro-u21
  • marcio amoroso
    32k
    Evo, vezano za samu utakmicu, nije li Lovro odnosno ne bili trebao biti nekakav spielmacher, mozak veznog reda.Mali dioničar

    Da, trebao bi, ali nije mogao, nije ta klasa jbg.
    Tko je dokazao sinoć da je klasa Tottenhama? Lauritsen, Ivanušec? Tko još?
    Znaju svi koliko mi je kapetan drag i koliko ga cijenim, ali ni on nije loptu zadržao i stao na nju, ni on nije osvojio neke druge lopte koje osvaja protiv lošijih momčadi.

    Tottenham je dva levela iznad nas i to su činjenice.

    Te priče kako je trebalo igrače uvjeriti da su bolji od Tottenhama pa da bi mi onda pobijedili isto ne razumijem.
    Ne vjerujem da Bayern gazi Bundesligu godinama jer im trener najbolje uvjerava svoje igrače da su najbolji ili da Real osvaja lige prvaka u nizu jer Zidane zna kako ubjediti ramosa da je najbolji.
    Mislim da je ipak do kvalitete, kvalitete koja je nama sinoć nedostajala na svim nivoima, počevši od trenera, preko obrane do napadača.
  • The Undertaker
    4k
    Jasno da je do kvalitete ali tamo gdje su oni najkvalitetniji smo odigrali relativno dobro. Ristovski se mučio sa Sonom ali ga je, manje, više, držao pod kontrolom. Sično i Leovac sa Bale-om. Prvi gol kad Lamela otrese Majera, ili kad fintira KTC-a, to je kvaliteta ali kad se Lauritsen povlači u 16 umjesto da mu ide u blok, to je nesigurnost i panika. Drugi gol isto prvo nesigurnost, panika i manjak koncentracije a onda kvaliteta Kane-a.
  • Ludovic IX
    5.2k
    @marcio amoroso, to sam ja već imao napisano ali imao sam osjećaj da je teško nekom objasniti da nije Mamić njima govorio da se uvuku u krilo Livakoviću (zapravo je cijelo vrijeme i vikao da izađu ali nije išlo).

    Mamić je govno od čovjeka ali nekog mota za trenera ima jer nit je ovo ista igra kao kod bjelice da bi rekli da je samo nastavio (isti sustav ali drugačiji način igre) niti su isti igrači.

    s obzirom na početak sezone kada sam ja bio uvjeren da će nas i austrijanci tamburat, ovo je i više od očekivanog.

    hvala bogu, pa smo sad malo razmaženi pa očekujemo 1/4 europa lige.. ako ne ove, onda iduće godine. samo se ne smijemo vratiti na vremena prije bjelice
  • Krizy
    35.5k
    2-0 je najopasniji rezultat, po rani gol u uzvratu bar za neku paniku kod Tottenhama :wink:
  • Bosna86
    11.6k
    Bez obzira sto su bili mladi, ali tad su igrali skupa, mozda ne u prvih 11 protiv mci, ali barem jednu, a bjelko je tjerao po svom i nije smatrao da treba ulagat u buducnost, nego je usmjeren na instant rezultat, a ne visegodisnji niz, sto je istoAli

    Zar ovo nismo gledali do dolaska Bjelice? Jedan Benkovic je praktično debitirao protiv Bayerna... To je isto kao da je juce igrao Šutalo na stoperu umjesto TKC... Takva politika nam je priuštila valjda sve negativne rekorde koje smo mogli... Neka hvala
  • Keyser Soze
    8k
    Ja sam malo razočaran rezultatom jer mislim da bi s porazom 1:0 imali dobre šanse za prolaz, ovako jako teško... Mislim da želje nije nedostajalo, ali oni su ipak fizički i tehnički kvalitetniji od nas i nisu nam jednostavno davali puno šanse, a ono kaj nam se ponudilo nismo iskoristili. U slučaju da sad ispadnemo moramo biti zadovoljni, drugi put u 3 sezone smo među 16 najboljih u Europskoj ligi, nadam se da ćemo se samo dizati narednih sezona i dohvatiti to četvrtfinale.
  • reziser
    6.2k
    ovo pokazuje da nikad nema predaje!
    Dinamove šanse: Čak 35,3 posto okršaja 'plavi' su prošli nakon poraza s dva ili više razlike... !!! :pray:

    Kad je Dinamo nadoknadio dva ili više razlike

    1964., Kup kupova: AEK - Dinamo 2-0, 0-3
    1967., KVG: Spartak Brno - Dinamo 2-0, 0-2 (bacanje novčića)
    1967., KVG: Dunfermline - Dinamo 4-2, 0-2
    1967., KVG: Eintracht - Dinamo 3-0, 0-4 (produžetak)
    1970., KVG: Barreirense - Dinamo 2-0, 1-6
    1977., Kup Uefe: Olympiakos - Dinamo 3-1, 1-5
  • Papastrumf
    9.4k
    Zadnji put prije 44 godine, dragi Režek. Također, ne znam koja je tada bila jačina ovih nabrojanih klubova, ali sumnjam da se mogu uspoređivati s kvalitetom današnjeg Tot.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.