• Majki2111
    2.6k
    Ovo je odlično. Prihvćam. Ne bih imao ništa protiv da se ovako definira. :ok: :clap: :up:

    Ali zaintirigiralo me. Kako bi se dokazalo prekršaj ovog pravila? Mislim da tu dolazimo u sferu geografije i promjenu položaja tijela na planeti Zemlji, ne znam čime se to mjeri. Ali fora.

    Plus intrigira me varijabla vremena ovdje. Kako definirati vrijeme udarca lopte? U kojem trenutku lpte smije ići samo u plavo naznačenim smjerovima. Vjerojatno neki čip u lopti koji registrira udarac.

    Vrhunska slika i post. Zahvaljujem. :blush:
  • vjeko1701
    5.9k
    U kojem trenutku? Nebitno, prije izvodenja miruje, kad to prestane mora naprijed na gore definiran nacin i to je to. Ako bi neki igrac isao trolat pravila pa felsat uz ravninu to je njegov problem i prokockao je penal na glupost. Pokusaji kombinacija iz penala su s razlogom gotovo nepostojeci. Uz VAR se pregledava svaki izvedeni penal i to je dovoljna analiza
  • gh0c
    256
    Sad sam na podcastu s Toplakom vidio kadar s povučenim crtama:
    plztOd.jpg
    Zgleda da je Gavranović savršeno poravnat s loptom, volio bih vidjet ovo zumirano ko u tenisu koja je margina u pitanju
  • xavier
    11.1k
    Nema tu mjesta nikakvoj rupi niti interpretaciji niti filozofiji.vjeko1701

    Kako nema? Što ako lopta ide točno po žutoj liniji? To je onda naprijed ili natrag?

    Da uopće ne govorim kako suci nisu opremljeni uređajima koji mogu izmjeriti ide li lopta točno po žutoj liniji ili jedan stupanj naprijed ili natrag...

    Kao što možeš vidjeti na snimci iz Stadiona, nitko ne gleda "u kojem smjeru ide lopta" (jer to nije nigdje ni propisano) nego gdje se nalaze igrači na terenu.
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa nitno to ne mora gledati kada više nego jasno ide naprijed. Netko je napisao da tokom pucanj penala lopta mora ići naprijed, ja osobno ne znam za to pravilo jer u životu nisam doživio njegovu implementaciju. Žuta linija nije naprijed.
  • The Undertaker
    3.9k
    Kad se usuglasite i definirate naprijed onda prijeđite na ruka, trava, zviždaljka itd... koji kao pojmovi nisu definirani u PNI.
  • The Undertaker
    3.9k
    A tek precizno definirati pojam namjernog igranja loptom...
  • deda
    27.4k
    Čipiranje jedino :lol:
  • Jug
    8
    Što ako lopta ide točno po žutoj liniji? To je onda naprijed ili natrag?xavier
    Nije ni naprijed ni natrag, ali ako je po definiciji pravilno izveden udarac onaj koji ide naprijed (prema LOTG), vjerojatno je takav lateralni udarac nepravilan.
    Ako se ne varam, tako je i u američkom nogometu definiran dvojnim nazivom (lateral/backward pass).

    A i povrh toga, vjerojatnost takvog događaja (da lopta ide točno po žutoj liniji) jednaka je nuli.
  • xavier
    11.1k


    Nisam siguran da je "namjera" kod igranja rukom najbitniji faktor jer se uredno sude i penali gdje je očito da namjere nije bilo, ali je isto tako očito da je ruka spriječila loptu da prođe igrača.
  • Neki tip
    19k


    kolega @The Undertaker se zajebava.. u smislu - kako izmjeriti, znati da je nešto "namjera", kako definirati "namjeru" u Pravilima nogometne igre. :)
  • Majki2111
    2.6k
    Nema smisla raspravljat o žutoj crti jer ako u tom smjeru ide lopta, ona naće ući u gol, samo ako gu neki drugi igrač ne takne, a to je zabranjeno pravilima.

    Ja priznajem. Pogrješio sam pri definiranju riječi naprijed jer sam mislio uzet refenentnu točku/igrača, a ne liniju kako je lijepo na slici prikazano stranicu prije. Ali ovo dalje mislim da fakat nema smisla. Valjda nikad u povijesti lopta nije pucana po žutoj liniji. Niti neće.
156789Next
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.