• The Undertaker
    4k
    U PNI nema povratne lopte. Terminologija je da je dio tijela napadača bliže poprečnoj crti protivnika od lopte ili suparničkog igrača.
    Postoji još jedna situacija kad nije zaleđe od već navedenih a to je kod udarca s vrata.
  • gh0c
    256
    da igrač nije iza lopte u situaciji gdje lopta ide "unazad"
  • The Undertaker
    4k
    Ona nacrtana situacija je zaleđe.
  • mniokl
    254
    Pogledo sam cisto zaledje to na skici,ali to je situacija koja se dogodi jedanput u 10 godina,nema veze s ovim u Koprivnici danas.
  • Dino
    2.2k
    Lopta unazad, odnosno povratna lopta nemre bit zalede, po tom bi svaki korner bio potencijalno zalede
  • mniokl
    254
    Ovo na skici je primjer kako moze,ali to se u stvarnosti skoro nikad ne dogodi.Znaci igrac je ispred lopte u trenutku upucivanje iste,lopta ide u nazad,on je pomocu super moci prvi hvata dok ostali gledaju i zabija gol.To se ne sjecam da sam ikad vidio.
  • Dino
    2.2k

    Nisam ni ja to nikad primijetil, ja briem, al teorijski da se moze desit, ne bi reko da je to zalede. Da je malo supermenski, bogme jest.
  • mniokl
    254
    Bilo bi zaledje jer je on ispred lopte kad je upucena,i u klasicnom je zaledju,samo je golman iza njega.Poanta rasprave ovdje je da kad je igrac iza lopte ne moze biti u zaledju,zato iz kornera nema nikad zaledja.
  • Dino
    2.2k
    Bilo bi zaledje jer je on ispred lopte kad je upucena,i u klasicnom je zaledju.mniokl

    :up:
  • Infinity
    15.2k
    Nikad u zivoti nisam dozivio da netko u nogometu ne zna sta je naprijed, a sta nazad. Naprijed je protivnicki gol, nazad je moj gol. To tko ne zna nek pocne s pracenjem baleta i ostavi se nogometa, jer su to osnovne stvari. Kakvi vektori i pm, to pametovanje ostavi kod kuce, ispadas smijesan.

    Kazi komisiji za polaganje vozacke da ti vektorom nije definirano naprijed i nazad i da ne znas gdje bi vozio. Kad te vektor bude kostao love onda ces nauciti.
  • gh0c
    256
    To da je nešto naprijed ili nazad u odnosu na loptu nije isto kao i da lopta ide "naprijed" ili "nazad", a to je pokrenulo raspravu.
    Majkijeva poanta stoji, iako je nepotrebno zakomplicirao.

    Na isti način možeš reći da je trivijalno zaključiti ide li lopta "lijevo" ili "desno". Ide li Carlosov slobodnjak Barthezu lijevo ili desno?
  • gh0c
    256
    Ne znam je li ovo televizijska grafika ili nešto što im je proslijeđeno od VAR ekipe, ali gdje je tu linija napadača?
    TyYU4J.jpg
    Meni se čini da mu je barem glava ispred lopte kad bi se te linije povukle kako spada

    https://youtu.be/fLAVpDUhIrw?t=326
  • xavier
    11.1k


    Majki je zakomplicirao, ali je zapravo apsolutno u pravu. Kažeš da "svi znamo što je naprijed, a što natrag". Je li onda lopta koja ide paralelno s gol linijom "naprijed" ili "natrag"?

    Zaleđe nigdje nije definirano smjerom lopte nego isključivo položajem igrača na terenu, a udarac iz kuta, koji neki vide kao potvrdu pravila da lopta "unatrag" nije zaleđe, jasno je naveden kao jedna od iznimaka u kojem nema zaleđa.

    Kod "povratne lopte" koju spominjete nije bitan njen smjer nego položaj igrača na terenu jer kako smo već utvrdili, u kojem trenutku lopta prestaje biti "unatrag", a postaje "paralelna s golom"? Netko će mjeriti stupnjeve ili..?
  • Mali dioničar
    14k
    Smjer lopte nije bitan - bitno je da je igrač kojem se dodaje iza igrača koji dodaje.

  • The Undertaker
    4k
    Majki ipak nije u pravu. Naprijed kao pojam postoji u PNI kod definicije tehničkog prostora, kod zamjene neispravne lopte i kod izvođenja kaznenog udarca.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.