• Crusades1986
    9.6k
    Fali mi ona romantika da na centru moraju bit dvojica i da jedan mora loptu gurnut prema naprijed pa da ju tek ovaj drugi može vratit nazad :broken:
  • Majki2111
    2.6k
    Nisam čitao. Kako su ga definirali?
  • The Undertaker
    4k

    ''tehnički prostor pruža se 1 m (1 jard) sa svake strane određenog prostora za
    sjedenje i proteže se prema naprijed do najviše 1 m (1 jard) od uzdužne crte''

    ''Igrač koji izvodi kazneni udarac mora udariti loptu prema naprijed; udarac petom
    je dopušten pod uvjetom da se lopta kreće prema naprijed''
  • Majki2111
    2.6k
    Ovdje riječ napriijed nije definirana.
  • The Undertaker
    4k
    Nije definirana jer se podrazumijeva da igrači i suci znaju što je naprijed.
  • Neki tip
    19.1k
    al ak izvođač penala pukne u stranu, kak ćemo znati ide li lopta paralelno s linijom gola bez vektora?

    Ili ide ipak na jednu ili drugu stranu? Odnosno, je li penal ispravno izveden?

    Šalim se malo, @Majki2111, razumijem što si htio reći. Ali zabavlja me. ;)
  • The Undertaker
    4k
    Pravilnik nije pisan za tako specifične situacije...
  • Majki2111
    2.6k
    Ne, npr. lopta stoji na točki za penal. I teoretski lopta može ići u svim smjerovima u krugu od 360 stupnjeva. Koji je od tih smjerova naprijed? Ili je možda svaki od njih. Mislim bezveze rasprava. Al radi tih “podrazumijevanja” nastaju rupe u pravilima i konfuzije. Ali dobro, više prostora za izigravanje pravila onih koji to žele.


    To sve je rupa bez dna. Možda se naprijed može definirati uz pomoć nekakve referentne točke pa se uzme položaj igrača pri pucanju. Al onda dolazi pitanje vremena. U kojem trenutku definirati referentan položajigrača na terenu. Najbolje onda uzeti sučev zvižduk. Bubam napamet. Pa onda možeš definirat zvuk koji izlazi iz zviždaljke. Toliko prostora za konfuzija i manipulacija da je to nestvarno.
  • Eduardo
    17.3k
    Jebate, fali mi vrijeme kad je nogomet bio tako jednostavna igra :worry:
  • xavier
    11.1k


    Nogomet je i dalje jednostavan sport prema većini drugih. Ovdje nema koraka, duple, ilegalne obrane, pasivnog napada...da ne govorimo o sportovima kao što je recimo američki nogomet.

    No jednostavno kao klinac uopće ne razmišljaš o većini ovih situacija koje zapravo dolaze u fokus zbog VAR-a dok bi prije često prošle ispod radara.

    Jedini segment gdje su pravila stvarno pomalo nejasna prosječnom gledatelju je igranje rukom u kaznenom prostoru jer tu više nitko nije siguran što je penal, a što nije.
  • Eduardo
    17.3k
    ma naravno. Samo sam se pokušao našaliti s ovom raspravom koju je Majki pokrenuo o definiciji smjera lopte, vektorima i sl. Da dođe netko tko ne zna o čemu je forum zapitao bi se o čemu se tu točno radi. Smjer, vektori, orijentacija, položaji :grin:
  • xavier
    11.1k


    Ma jasno, ali nekad je stvarno izgledalo da pravila ne mogu biti jednostavnija i da svi sve znaju :smile:
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Da dođe netko tko ne zna o čemu je forum zapitao bi se o čemu se tu točno radi. Smjer, vektori, orijentacija, položajiEduardo

    Mene budalu kad bi netko upitao, ko iz puške rekao bi Matematika,geometrija :rofl:
  • The Undertaker
    4k
    Kolega Majki, ja ne vidim nikakvu konfuziju. Kao što Gitak lijepo kaže, nijedan pravilnik ne može obuhvatiti sve moguće situacije i nemoguće je sve propisati. Postoji nešto što se zove iskustveno znanje. Npr. svi znamo naći vrata, balkon i wc u stanu a nemamo uputstva. Zato suci počinju karijere sudeći klincima pa postepeno uče i napreduju.
  • vjeko1701
    5.9k
    Zbilja? Kaj je naprijed u tom slučaju? Naprijed je bilo koji smjer lopte koji ju pomiče prema golu na koji se puca s time da se gleda njena poricija u ravnini terena koji je jasno označen na svakom, jako lako za vizualizirati paralelnim linijma po širini terena. Ako hoćeš u stupnjevima, od tih 360 pogoduje 179,99999999999999999.....itd. Bilo koja putanja uz ravninu terena ili u smjeru koji loptu udaljava od gola po kojem se puca nije prihvatljiva. Nema tu mjesta nikakvoj rupi niti interpretaciji niti filozofiji.

    Untitled-2.png

    Crveno iza, plavo naprijed
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.