• Majki2111
    2.6k
    Znam, al opet nisam za to da se ne živi normalno. Pa i pod cijenu mrtvih. Djed mi je umro od gripe prije 2 godine, dobro znam kaj je smrt osobe preko zaraze. Al protiv prirode ne možemo. Prirodna selekcija. Ako organizam nije dovoljno jak protiv prirode, nemaš kaj tu radit više. A opet, ne vjerujem da pričamo o svemu tome radi obične viroze koja u velikoj mjeri nije ozbiljna.
  • agramZ
    2.2k
    sigurno su sasvim slucajno u svijetu umrli min. 1 milijun ljudi..
  • Mali Zeus
    9.1k
    ↪Mali Zeus Znam, al opet nisam za to da se ne živi normalno.Majki-Papi2111

    Pa nitko normalan nije za to.
  • The Undertaker
    3.9k
    Ako je prirodna selekcija onda vam ne trebaju liječnici i moderna medicina. Da je zavjera farmaceutske industrije onda ne bi umirali stariji jer oni troše lijekove. Ne živi farmacija od akutnih već od kroničnih bolesti. Pandemija je baš dokaz da zdravstvo ne bi trebalo ići na američki model jer je bitno da, u cilju suzbijanja bolesti, svi dobiju medicinski tretman (testiranje, izolaciju, cjepivo...) a ne samo oni koji ga mogu platiti.
  • Stihl
    3k
    Svašta smo mi tu natrkeljali, a mogli bi tako do preksutra ali nema smisla. Realnost je da nemremo ništa promjenit, niti cemo išta postić našim pisanjem po pitanju korone. Činjenica je da smo trenutno u kurcu zbog svega kaj se događa jer ova situacija pogađa cijelo drustvo i to je to. Na žalost, bila ovo sve istina ili laž, morat ćemo to sve istrpit i nema nam druge. Nigdar ni bilo da nekak ni bilo :wink:
  • Crusades1986
    9.5k
    Pademija je baš dokaz da zdravstvo ne bi trebalo ići na američki model jer je bitno da, u cilju suzbijanja bolesti, svi dobiju medicinski tretman (testiranje, izolaciju, cjepivo...) a ne samo oni koji ga mogu platiti.The Undertaker

    Zato se u Zagrebu možeš testirat na 3 lokacije (do sad) a u nekom američkom gradiću veličine Zagreba na 10 lokacija. Jer je naše "besplatno".
  • Bosna86
    11.5k
    Je li ju dobijaju sad? Ljudi u Italiji i Spaniji su prvenstveno umrli zbog užasne reakcije javnog zdravstva.
    U Hrvatskoj je u zadnjih 6 mjeseci umrlo 7 tisuća ljudi od raka, s sta misliš koliko ih se nije otkrio jer je sustav pao
  • Kwedi
    3.8k
    ab0e6b1a2fabba46f9c9f9c2c140cbb1-previewOrg.jpg

    danas igra Dinamo, prvu utakmicu u grupi Eurolige na forumu Dinamovaca i više se piše o jebenom virusu koji tak i tak iskače iz svakog medijskog kurca nego o samoj utakmici.

    ajd dignite malo ručnu oko virusa. ovo je već druga tema s Covidom na forumu.
  • marcio amoroso
    31.8k
    Situacija sa koronom se očigledno promijenila. Uzet ću svoj osobni primjer, vjerujem da je mnogima sličan.
    Prije par mjeseci u prvom naletu nisam znao doslovno nikoga tko je dobio koronu.
    U ovom naletu sada znam baš dosta ljudi koji imaju, ili su imali koronu, kod svakoga su simptomi mali ili nikakvi.

    Poanta je po meni u tome da je virus definitivno mutirao i da je oslabio, ali da se samim time puno lakše i brže širi.

    Za mene je ovo daleko od prave pandemije i nekog smrtonosnog virusa. Da je tomu tako ljudi bi sami bježali u kuće i sami išli u zaštitu.

    Naravno da je opasan za osobe koje ionako imaju kronične bolesti i koje su podložne virusu, ali ni blizu toliko koliko se predstavlja.

    Problem je kao što se ovdje više puta naglasilo u medicinskom sustavu i kapacitetu istoga, za to osobno ne krivim nikoga.
  • Bosna86
    11.5k
    Situacija s covidom je pozitivnija od stanja u Dinamu... Ovo nam dodje kao razonoda od teških tema
  • Stihl
    3k
    @Kwedi u pravu si, Fuck covid! Izađite na terasu pozdravite bijelu rasu, ajmo Dinamo, ajmo Dinamo! :cool:
  • xavier
    11.1k
    Situacija s covidom je pozitivnija od stanja u DinamuBosna86

    :rofl:
  • Nino Bule
    11.2k
    Nisam siguran da su ameri nakon ovog dobar primjer, em su imali fore mjesec dana naspram europe da se pripreme, em imaju osjetno mlađu populaciju sto je ogromna prednost, i svejedno nas sisaju u slucajevima i smrti. Sto se tice njihovog zdravstva, da se u europi/hr trosi 9k dolara po osobi godisnje kao kod njih na zdravstvo, imao bi i ovdje vise nego dovoljno kreveta. Oni uz to sto trose doslovno duplo vise od ostalih ni ne dobiju bolju skrb, cak cesto puno gore rezultate imaju od "europskih" sistema.
  • The Undertaker
    3.9k
    Pa SAD su imale jednu od najgorih reakcija na pandemiju, pogotovo u nekim dijelovima (New York). Nema tog bolničkog sustava ili sustava javnog zdravstva koji može podnijeti toliku navalu pacijenata istovremeno. Nema to veze sa načinom kako se financira zdravstvo. Uostalom, i kod nas imaš privatne klinike koje rade po istom principu kao u SAD. Druga je stvar što ih 90% ljudi ne može platiiti.

    Nino Bule je dobro poentirao. Da mi trošimo na zdravstvo po osobi koliko oni, vjerovatno bi imali bolje rezultate.
  • Bosna86
    11.5k
    Ne slažem se s vama... Amerika ima 350 milijuna ljudi i ova brojka u odnosu na europske države uopće nije toliko velika kakvom je se predstavljaju...U Americi dnevno umre izmedju 40 i 50 k ljudi tako da tu ima dosta i pretjerivanja
    Druga je stvar što ih 90% ljudi ne može platiiti.The Undertaker

    Da ne moras davati za javno zdravstvo, možda bi ljudi i imali izbora... Zamisli koja je sramota davati dva puta lovu za istu stvar... Zamisli da imaš jasnu računicu koliko si dao i koliko si povukao nazad.... Na kraju godine pogledaš stanje i vidiš da ti je ostalo para na računu, ja vjerujem da bi otišao doktoru i obavio pretrage čisto da ti ne propadnu pare... Ovako kod nas uplaćujes ne tako mali iznos para, ne znaš gdje te pare idu i još trenutno ne možeš dobiti uslugu koju plaćaš , dug veledrogerijama 5 milijardi, bolnice BBB obnavljaju i 101 primjer
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.