• Mali Zeus
    9.2k
    ↪NORTE Gle, općenito kad govorimo o bolesti, makar se prenosila zrakom, higijena se mora staviti na prvo mjesto. Samo sam to htio staviti u potporu. Ne kažem da dezinfekcijsko sredstvo nije unčikovito, no vođenje nekakvog računa o svojem zdravstvenom stanju će ti smanjiti rizik zaraze. Ljudi su to zaboravili u potpunosti.Somport

    To je istina. Nisam mogao vjerovati da su kad je sve počelo išle napomene da se redovito peru ruke sapunom i vodom, ali izgleda da je to za dosta ljudi stran pojam.
    Dezificijens samo ako nema sapuna blizu jer previše toga šteti koži, a neki to nanose manijakalno.
  • Crusades1986
    9.5k
    Meni je samo čudno da svi obaraju dnevne rekorde po brojkama, a u najmnogoljudnijoj zemlji svijeta jučer ili prekjučer 11 slučajeva :monkey:
  • NORTE
    8.9k
    Meni je samo čudno da svi obaraju dnevne rekorde po brojkama, a u najmnogoljudnijoj zemlji svijeta jučer ili prekjučer 11 slučajeva :monkey:Crusades1986

    Kina nije kao druge zemlje. Totalni lockdown i testiranje 10 milijuna ljudi u 5 dana za njih je normalna stvar. Partijska poslušnost i disciplina. Uz upitne stvarne brojke dakako, kao i kod nas uostalom.
  • Zambatine škude
    2k
    Ali zašto bi se povećala potražnja za lijekovima mentalnih poremećaja i anksioznosti? Kakve veze ima s koronom to?Majki-Papi2111

    Ljudi žive u strahu, netko njima blizak umre/oboli, ne znaju kaj im sutra nosi, dobivaju otkaze, ne znaju kako će zbrinuti familiju, gledaju kako da izigraju sulude propise pa se boje kazni...Ukratko, opća nesigurnost u pogledu bliže i dalje budućnosti.
  • xavier
    11.1k
    Sve ovo što je @Zambatine škude napisao plus još zatvaranje ili promjena načina na koji funkcionira dosta stvari koje dobrom dijelu ljudi inače služe kao "ispušni ventil"...sportska rekreacija, teretane, stadioni, dvorane, kafići, restorani, klubovi, kina...
  • Stihl
    3k
    Imate dvije najjače industrije na svijetu, a to je vojna i farmaceutska. "Sigurnost" i "zdravlje" je najveći biznis u svijetu. Ratovi posustaju, što ne znači da ih u dogledno vrijeme opet neće bit ali borba protiv nevidljivog neprijatelja koji je "prijetnja" cijeloj svijetskoj populaciji je trenutno biznis par ekselans. U ovaj rat je uključena cijela svijetska mašinerija, medicinska, vojna, ne zaboravimo bankarska itd. Sustavno se radi na novoj gospodarskoj i ekonomskoj krizi pogotovo sa ovim kojekakvim lockdownovima, ljudima se tjera strah u kosti sa brojem preminulih, brojem zaraženih, a kad ljudi počnu odjebavat sve te njihove pizdarije onda ih odluče i kaznit zbog ne pridrzavanja mjera, ljude svakodnevno malteretiraju sa novim porastom oboljelih samo kako bi propagandom zadržali strah u ljudima, pa ljudi se vise i ne boje virusa nego se vise sad boje kojekakvih kazni, pogotovo privatni sektor. Ljudi delaju, bore se da bi nekaj zaradili i jos im sad samo fali da ih neko kazni zbog ne pridrzavanja mjera. A kaznit će sigurno, jer moraju sad vratit onu lovu kaj su dali ljudima za pomoć dok je bilo sve zaprto. Možda će neko mislit da ja sad bacam teorije zavjere da virus ne postoji, upravo suprotno, da virus postoji ali da se razumijemo, stvoren je umjetno i ono najbitnije, nije ni priblizno opasan kako ga predstvljaju. Cilj je doć do milijardu zarazaneih, onda ce se magično pojavit cjepivo i virus će nestat preko noći (ne želim tu iznosit izvor te informacije), a zamislite samo koje poslijedice ce bit nakon svega toga, to cemo nazalost tek otkrit kad do toga dode. A ove gluposti da nekoga treba opominjat da se drzi higijene mi i je i dalje nevjerojatno, to se podrazumjeva u svim okolnostima, naravno ako su moguće. Nikakvi dezinficijensi, maske i koje kakve picke materine.
  • Mali Zeus
    9.2k
    Možda će neko mislit da ja sad bacam teorije zavjere.Stihl

    Da, možda netko to pomisli. Izvor informacije o cilju od milijardu zaraženih mora da je pouzdan.
  • Stihl
    3k

    Hahahha jesi me ulovio, gori sam nego srbi :lol:
    Nego, da se razmemo. Ne kazem da će doć do tog broja, jer vjerujem da će već na proljeće to sve polako nestat ali da, takav je bio plan...
  • Mali Zeus
    9.2k
    Sigurno je bio takav plan, ne sumnjam. Svjetske vojske nas žele zastrašiti i uvesti fašizam po cijelom svijetu dok drže granicu svijeta na Antarktici da to nitko ne bi otkrio.
  • Stihl
    3k

    Ma nisu to svjetske vojske, nego spavači nacističke vojske iz Newschwabenlanda na Antartici koji u pripremi imaju leteće tanjure i samo čekaju zapovijed za pokret
  • Mali Zeus
    9.2k
    Ma nisu to svjetske vojske, nego spavači nacističke vojske iz Newschwabenlanda na Antartici koji u pripremi imaju leteće tanjure i samo čekaju zapovjed za pokretStihl

    Ma to sam i mislio. :up:
  • Crusades1986
    9.5k
    WHO je nedavno ustanovio, na temelju analize krvnih uzoraka, da je oko 750 milijuna ljudi na svijetu bilo u kontaktu s virusom, tj ima izmjerljiva protutijala na covid.
  • deda
    27.4k
    Jeza dečki moji, jeza. Ovaj tjedan je totalno mrtav, svi mi govore.
  • Mali Zeus
    9.2k
    1563, čak je i dobro ispalo, očekivao sam preko 2 soma.
    Najgore je što je umrlih svaki dan preko 10, a u Dubravi ima mjesta za još 6 pacijenata.
  • Crusades1986
    9.5k
    Hitni prijem se zatvara u Dubravi, ide u prenamjenu za covid bolesnike, 110 kreveta još.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.