• Mali Zeus
    9k
    I sad nešto ti se dogodi u istočnom dijelu grada......
  • The Undertaker
    3.9k
    "Lako" je staviti krevete. Gdje ćeš naći liječnika?
  • Dino
    2.2k
    Mislim da sam vec negdje spomenuo, navezno na ovo kaj Crusades i Xavier vele.

    Prema seroloskim ispitivanjima iz krvi nezarazenih osoba, u Hrvatskoj je 67% nacije u sedmom mjesecu bilo okarakterizirano kao tijelo koje je doslo u kontakt s virusom.

    Nisam siguran koja je bila statisticka pogreska, medutim 67% je vrlo velik broj, a jos uvijek imamo dnevno poprilicno “velik” broj zarazenih.

    Dakle, broj zarazenih ljudi je enormno veci nego kaj mi mislimo, a svejedno nije doslo do masovnog pocrkavanja.
  • Crusades1986
    9.5k
    Ma nije 67% , da je toliko bili bi već na imunitetu krda. Sad smo negdje između 20% i 30%.
  • Dino
    2.2k

    Tak sam cuo na radiju, sjecam se da je Beros prical. Sad pokusavam nac neke rezultate istrazivanja, al sve budu ponude za ispit.

    Nebitno, uglavnom broj zarazenih je stvarno puno veci od onog kaj se testira. Cak i s 20% iznosi 800.000, a mi potvrdenih imamo daleko manje.
  • Infinity
    15.1k
    Kad se radio taj prvi test ispitivanja koliko ljudi u Hrvatskoj je steklo imunitet, doslo se do rezultata od 80.000 i svi su bili jako razocarani iz razloga sto se ocekivalo daleko vise. Tad je receno da je imunitet krda u Hrvatskoj daleko, nije ni u zacetku kako treba.
  • Stihl
    3k
    Pa ne bi se čudio da je broj puno veći, samo dosta ima neke zanemarive simptome ili nikakve. Evo, kolega na poslu se bubnul glavom u prozor i 5 dana ga bolila glava i otisel kod doktorice, ova ga poslala na testiranje i ispalo da je pozitivan, sad je doma već 2 tjedna u izolaciji, trebal bi idući tjedan doc na posel. Ugl.cul sam se s njim, nije mu niš, pegla igrice po cijeli dan, veli dobro mi dosla ova izolacija hahah nego kaj sam htio reć, svi na poslu smo bili s njim u bliskom kontaktu, a niko od nas se na poslu ne pridrzava propisanih mjera zastite, ne nosimo maske, niti drzimo distancu, a baš sam i ja snjim nekaj radio dan prije nego je saznao da je pozitivan. Po pravilu bi trebali bit svi u izolaciji ali evo nismo. A zamislite koliko ima takvih slucajeva i koliko puta dnevno sigurno prođete pored nekog ko je "zaražen". Jebote, sad ak stožer ovo čita, buju mi usli u trag i svi bumo najebali hahahah
  • Majki2111
    2.6k
    Pa da, hrpa kontakata se ne veli, pisalo je da trećina kontakata fali. I ovo kaj Stihl kaže. Viroznom prijatelju nije ništa. Sve je pod kontrolom.

    Taman prije samoizolacije dam bio na sprovodu sa prijateljima iz srednje. I pitao sam ih u slučaju da se idem testirat i budem pozitivan, kog da ne kažem za kontakt. Svi su rekli da ih prešutim, apsolutno logična stvar. Al to je tako.
  • Mali Zeus
    9k
    Prešutiti sve kontakte nije apsolutno logična stvar.
  • xavier
    11.1k
    Prešutiti sve kontakte nije apsolutno logična stvar.Mali Zeus

    Ali je svejedno činjenica da ljudi to redovito pokušavaju izbjeći kako znaju i umiju.
  • Majki2111
    2.6k
    Ma je, buraz, kako nije. Ne žele ljudi radi gluposti i totalne nesreće biti u nemogućnosti obavljati obaveze. Pa otac mi se nije htio testirat da ne mora prijavit frimu cijelu za izolaciju.
  • Mali Zeus
    9k
    ↪Mali Zeus Ma je, buraz, kako nije. Ne žele ljudi radi gluposti i totalne nesreće biti u nemogućnosti obavljati obaveze. Pa otac mi se nije htio testirat da ne mora prijavit frimu cijelu za izolaciju.Majki-Papi2111

    Kužim ja da to ljudi rade i zašto to rade, ali s druge strane dovode sebe i svoje kontakte u opasnost, a onda i širi krug ljudi posljedično.
  • Majki2111
    2.6k
    Opasnost nije velika za zdravlje (nisu simtomi tolko dramatični), očito je problem više logističke prilike gdje zdravstveni sustav nije spreman za izvanrednu situaciju.
  • Mali Zeus
    9k
    ↪Mali Zeus Opasnost nije velika za zdravlje (nisu simtomi tolko dramatični), očito je problem više logističke prilike gdje zdravstveni sustav nije spreman za izvanrednu situaciju.Majki-Papi2111

    Za puno njih simptomi nisu dramatični, za neke mogu biti smrtonosni.
  • Bosna86
    11.5k
    Kada bih morao lupiti jednu teoriju zavjere na cijelome svijetu, rekao bih da je cilj slom javnog zdravstva kao takvog i prebacivanje na američki model.... Amerika se još jednom pokazala kao dominantna sila, dnevna količina testiranja koju rade i sve ostalo je puno iznad ostalih... Taj model je ekstremno brutalan da se razumijemo... Moja obitelj uplaćuje 2 tisuće dolara mjesečno( 24 godišnje ) i to je cifra koju imamo na godišnjem nivou... Otac mi ima operaciju ligamenata i čeka zadnji mjesec da to obavi da slučajno netko od nas ne bi imao neku nesreću i da ne ni prešli limit....
    pišem ovo zato sto kod nas ljudi imaju percepciju da je sve džabe, a nije jbg... Ljudima se odbija ogroman dio place a nitko ne zna gdje te pare završe i sta sve za te pare moras dobiti... Ne može se dogoditi da cijela država uplaćuju za zdravstvo, a da je dug veledrogerijama 5 milijardi... Ovako jarane moj imaš crno na bijelo koliko sta kosta pa se pokrivaj koliko si dug...

    Model je surov, ali da se moram kladiti na jedan scenarij to bi bio taj
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.