• Majki2111
    2.6k
    Zdravoseljacki mislim da cemo svi skupa otic u bananu.Dino
    Kako? Pričamo o običnoj virozi koja može, ali i ne mora biti smrtonosna, kao i gripa koja je među nama od ne znam kada pa normalno živimo. Neka se strpe ljudi za cijepivo i ako misle da su ugroženi neka se pripaze i to je to. Ne treba dramu veliku radit.
    b) zdravstveni sustav će doći do točke pucanja i morat će u rikverc. Porast će potražnja za lijekovima vezanim za anksiozne i druge mentalne poremećaje, kardiovaskularne bolesti i šta god još hoćeš.Zambatine škude
    To se slažem. Pa čemu učimo povijest? Mislimmda zadravstveninsuatac sam od sebe mora biti spreman na pandemiju. Ispada kao da nije. Ali zašto bi se povećala potražnja za lijekovima mentalnih poremećaja i anksioznosti? Kakve veze ima s koronom to?
  • Dino
    2.2k

    Pa cuj, ne ovisi bas o meni to kaj ja moram ic u skolu. Svaki dan zaraza izbije u nekom razredu pa se s jednog ucenika prosiri na druge ucenike, onda na roditelje i mreza se siri. Drzava je ta koja bi mogla taj segment definitivno sprijecit i uklonit proceduralne probleme sa samoizolacijom na primjer.

    Nije mi cilj dobit koronu i cuvam se kolko mogu, al da drzava moze tu pomoc, na ovom primjeru vidis da moze.
  • Dino
    2.2k

    Ne mislim zbog zaraze, neg opce panike i procedure koja se stvara zbog tog virusa. Ljudi u nekim segmentima apsolutno nemaju kaj radit i kak besparica u tom slucaju ne bi dovela do banane. Takoder, epidemioloske mjere “zastite” ne pomazu pri suzbijanju korone, a tesko unistavaju gospodarstvo.
  • Mali dioničar
    13.9k
    Nejasno mi je zašto je cijeli svijet stavio sebi za zadatak da brojka inficiranih bude NULA.

    Apsolutno je nemoguće da od 7 i kusur milijardi ljudi nitko nema bilo koji postojući virus ili bakteriju.

    Jasno da se apsolutno svi koji imaju simptome i samim time su bolesni trebaju tretirati. A sad ako će svaki koji nosi virus, a ni ne osjeti ga biti proglašen bolesnikom, jasno je da normalnog života za društvo i cjelini više neće biti.
  • Somport
    556
    Kao prvo, ljudima treba biti jasno, pogotovo u ovim okolnostima, da je higijena na prvom mjestu. Ova bolest se proširila puno brže jer upravo ljudi dosad nisu vodili računa o svojoj osobnoj higijeni. Možeš ti imat 20 litara rakije za ruke, ali ako ujutro ne pereš zube, umivaš se itd. imaš puno veću mogućnost zaraze.

    Kao drugo, s Dioničarem se slažem u potpunosti.
    Nema nikakve garancije ni sigurnosti u tome da se postigne ta 'savršena' brojka od 0 zaraženih. Tko zna kakve bi još situacije mogle izrasti iz ovoga. No, da se ne može postići bolja zdravstvena slika od ovoga, to nije istina. Ako se od malene dobi utuvi u glave budućih generacija da paze na sebe, da idu redovito doktoru (ne previše, i oni trebaju sna), te da se rad obavlja na čist način, uz odgovornost građana, valjda će i doći odgovornost ljudi na čelu.
  • Somport
    556
    I još da pridodam, glasnogovornici i ljudi na čelu stožera trebaju biti epidemiolozi. Znanje iz prve ruke se ne cijeni, no vrijedi više.
  • Kwedi
    3.8k
    najvažnije pitanje forumašima; jeste kupili dovoljno kila toalet papira?
  • Mali Zeus
    9.2k
    Ne mislim da je zadatak da broj zaraženih bude 0 jer je to nemoguće. Cilj je da, dok se ne pojavi pouzdano cjepivo, broj bude takav da zdravstveni sustavi to mogu podnijeti.
    Kod nas divlja i bit će sve gore dok jednom ne bude opet bolje tj brojevi budu počeli padati. Kad će se to dogoditi tko zna.
  • xavier
    11.1k
    Da se razumijemo, mislim da je svima jasno da je pozitivnih puno više jer naravno da ne možemo konstantno testirati sve ljude. Upravo iz tog razloga je pomalo kontraproduktivno svaki dan zatrpavali medijski prostor brojkama "novozaraženih" kao da se radi o nekom egzaktnom broju. Većina tih "zaraženih" nema nikakve bitnije simptome, a tko zna koliko je još stvarno zaraženih bez ikakvih simptoma.

    Jedine stvarno bitne brojke su koliko je ljudi zbog zaraze u bolnicama te koliko je ljudi na respiratorima. To su egzaktne brojke. I puno važnije, ovo traje već više od pola godine i mogli bi na kraju imati puno veći problem zbog nedijagnosticiranja nekih bolesti koje su puno opasnije od korone.
  • NORTE
    8.9k
    ako ujutro ne pereš zube, umivaš se itd. imaš puno veću mogućnost zaraze.Somport
    ? Ovo prvi put čujem. Covid se prenosi prstima ruku i zrakom.
  • Mali Zeus
    9.2k
    Ali zašto bi se povećala potražnja za lijekovima mentalnih poremećaja i anksioznosti? Kakve veze ima s koronom to?Majki-Papi2111

    Je li ovo neko retoričko pitanje ili?
  • Mali dioničar
    13.9k
    I puno važnije, ovo traje već više od pola godine i mogli bi na kraju imati puno veći problem zbog nedijagnosticiranja nekih bolesti koje su puno opasnije od korone.xavier

    U SAD-u ima sve skupa 300.000 više preminulih u odnosu na usporedivi period prošle godine.

    A ovo je indikativno i upravo to kaj pričaš...

    In a new study that measures excess deaths compared with an average year, the Centers for Disease Control and Prevention said the number is higher because it includes people who died from heart attacks or other medical emergencies that were untreated because people were afraid to go to a hospital.
  • Mali Zeus
    9.2k
    Bit će velikih problema i zbog bolesti koje se sad stavljaju po strani, što zbog opterećenosti bolnica što zbog straha ljudi da idu na pregelde i u bolnici, a i ekonomija će dobiti teški udarac, tj. već je dobila. Problem je što ne znamo kad će se to unormaliti sve opet a onda će trebati par godina da se sve vrati na staro, ekonomija, život ljudi, zdravstvo.. Što će se događati dok se to dogodi sam Bog zna.
  • Stihl
    3k
    Ljudi rekel bum vam samo jedno, ima jedna stara židovska: nije bitno da rat što prije završi, nego da što duže traje. Tako vam je i s ovim sranjem...
  • Somport
    556
    Gle, općenito kad govorimo o bolesti, makar se prenosila zrakom, higijena se mora staviti na prvo mjesto. Samo sam to htio staviti u potporu. Ne kažem da dezinfekcijsko sredstvo nije unčikovito, no vođenje nekakvog računa o svojem zdravstvenom stanju će ti smanjiti rizik zaraze. Ljudi su to zaboravili u potpunosti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.