• Nino Bule
    11.3k

    Pa oni su placeni 100k eura godisnje da iskautiraju i nađu lijevog beka, najbolje da im je posao pratit na transfermarktu trenutno u formi bekove iz nama slicnih kvalitetom liga i njih vrbovat, to mozemo ti i ja.
  • flexXy
    1.9k
    Frigan za 3m je dobra kupnja. Za manje on nebi ni otisao iz Rijeke a to je razina koju transfera koju smo do sad i placali za tipa Majera, Ivanuseca, Nevistica,...
  • Ludovic IX
    5.1k
    Ali scouting je zajebana stvar. Pogotovo za igrače koji su do 4-5 miliona. Htio bi da budu zvijeri a dobiješ lane.

    Lakše je takvog napadača naći nego beka. Recimo ja sam za onog malog bradarica mislio da će bit zvijer a na kraju bambi. Neznam ni jel standardan u salernitsni.

    Ali treba negdj3 krenuti pa makar od football manager baze pa pogledaš 10 igrača pa suzis na 2-3 i
    onda odeš na par tekmi. Znači trošak scoutinga par tisuća eura za putovanja.
  • Nino Bule
    11.3k
    Ako je jedan leicester mogao iz druge francuske trazit igrace koji odskacu ne vidim zasto mi ne bi mogli, mislim i da bi bili pozeljna destinacija najboljim ljevim bekovima francuske druge ili segunde
  • Neki tip
    19k
    iz druge francuskeNino Bule

    A kad je iz belgijske onda se smijete.. :grin:
  • Zagi
    4.9k
    Onaj Arai je navodno došao iz 4. Japanske lige?
    Pazi ti kak je HNL jak da je taj lik čisto solidan.
    Kod nas jedino trebaš znati trčati i već se ističeš...
  • Neki tip
    19k
    A kad je iz belgijske onda se smijete.. :grin:Neki tip sa Zapada

    Jeftine fore na stranu..

    Imajte na umu da ono kaj bi mi smatrali instant pojačanjem nije nimalo lako naći za Dinamo.

    Za bilo koju poziciju.

    Dinamo je debelo igračkom, financijskom i natjecateljskom moći iznad lige u kojoj igra, a mislim da nema tog igrača koji pri odabiru kluba ne razmišlja i o tome.

    Protiv koga će, na kakvim stadionima, protiv kakvih protivnika i pred koliko publike igrati svakog vikenda..

    Čak i kad nađeš igrača koji izazovom i korakom naprijed vidi domaće naslove i nastupe u Europi, a CV mu dobar, opet ne mora značiti da si pogodio. Pa tko bi od nas rekao da će Moubandje biti takav flop!?

    A ono kaj mi svaki dan ovdje radimo su popisivanje raznih mubanđea.. neki bi upalili, neki baš i ne.

    (uključujući mene i mog van Bommela koji je ispao top, ali je lako mogao biti i teški flop. Pa s 23-24 godine je iz De Graafschapa presao u 2. francusku za 350 000 eura, a sad ubija u Ligue 1.. da smo ga mi s 23-24 godine doveli iz 2. nizozemske, smijali bi se glupom Brki, zar ne?)

    Da se vratim "mubanđeima". Ono što mi ovdje većinski stalno zazivamo je ulaganje po par milijuna u beka, krilo, gore dolje.

    Naravno, u bekove i cigle stadiona je uloziti puno bolje, neg u cigle vile u Ljubuškom, ali ono što želim reći je da Dinamu kako raste i kako je ušao u top 30 ili srednjeročno top 50 klubova u Europi jest sve teže, a ne lakše naći pojačanje.

    Samo na prvu je to paradoksalno, ali ako malo razmislite i nije baš. Zahtjevi su veći, ciljevi teži, granice više i dalje.

    Mi bi istovremeno htjeli da se nosimo s gornjim domom, ako ne vrhom liga petice i da se nosimo sa samim vrhom Nizozemske i Portugala, i da nikog ne prodajemo i da za par milijuna pogađamo pojačanja "koja nisu samo iz HNLa" koja nitko drugi nije vidio i koja će nam biti dovoljna ne samo za HNL nego i prevaga u Europi.

    Odužio sam jako.. pa da završim.

    Dinamo je u puno stvari klub nagriženog tkiva - desetljećima uništavanog odnosa s navijačima, očajnog stadiona, njime se dugo upravljalo kao obiteljskom firmom i puno stvari Dinamo može bolje..
    ...ali ovo oko čega se najviše kuka, e u tome dragi moji forumaši, po mom mišljenju Dinamo je prilično dobar i ne može baš puno naučiti iz vašeg FManja i mog sofaskoranja.
  • Zagi
    4.9k
    Nije lako, al jbg nije niti nemoguće.
    Riletu treba zamjena kroz 2-3 godine. Očekujem od buduće garniture da to anticipira i u doglednom vremenu uleti kad se pokaže prilika. Imaju dovoljno vremena. A ne da panično tražimo 2-3-4 roka kad Rile polako padne ispod nivoa.
    Moha nije ta kvaliteta.

    Bekovi su opčenito slaba točka naše škole , a posljedično i reprezentacije i scouti bi trebali u svakom trenutku imati 4-5 potecijalnih rješenja u rukavu. Kad se pojavi prilika, reagirati.
  • Jurki
    8.4k
    Bekovi su opčenito slaba točka naše školeZagi

    Ne vjerujem da se lose radi jer onda nebi izbacivali nist svake godine. Međutim tocno je da smo na bekovskim pozicijama katastrofalni. Kak taj problem rijesiti eh to je pitanje za trenere i voditelja skole. A i u Europi je tesko naci dobre a istovremeno cjenovno prihvatljive bekove. Bogatiji klubovi poberu sve kaj valja i onda imamo to kaj imamo.
    Primjer Moubandje dosel k nama.. rupa kaj defenzivno kaj ofenzivno. Ode u Tursku koja je kvalitativno jaca liga tam je bil dobar. I kad smo nakon posudbe mislili ok uhvatil je formu bu to dobro.. i opet od njega nist. I ajd sad pljuni 4-5 milja za beka koji moze ispast flop vrlo lako.
  • thadd
    108
    U zadnjih 10ak godina iz naše škole su izišla dva vrlo dobra beka (Vrsaljko i Sosa) i jedan dobar (Čolina) tako da nije baš toliko slaba točka kao što nam je slaba s napadačima.
  • SAS1987
    13.3k
    slaba s napadačima.thadd

    Ja sam imao neka očekivanja od Bartola Barišića al nije dobio pravu priliku niti u Istri a niti u Domžalama.
  • Mali dioničar
    14k
    U zadnjih 10ak godina iz naše škole su izišla dva vrlo dobra beka (Vrsaljko i Sosa) i jedan dobar (Čolina) tako da nije baš toliko slaba točka kao što nam je slaba s napadačima.thadd

    Zadnjih 10tak godina? Pa koji je to napadač izašao iz Škole da je bio vrhunski? Nakon Cice Kranjčara.

    Šokota srednja europska klasa, Eduardo i Kramarić viša europska klasa.

    Ne znam u kojoj bi kategoriji bio Petković s obzirom na to da je istjeran iz Škole.
  • Zagi
    4.9k
    Napadače outsource-amo iz Osijeka.
  • Mali dioničar
    14k
    Da, zato bi Beljo vjerojatno bio dobar izbor.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.