• Boysica
    440
    Radila sam i ja doma dok su djeca bila mala , ja ti kazem da je zena zadovoljnija i korisnije se osjeca kad ide radit govorim ti iz svog vlastitog iskustva..
    Mislim imam ih 4-ero i opet kad dodem s posla radim ..
    Nisma ja rwkla da ne rade nista i ne globaliziram ima zena koje su doma i rade od doma nesto sto ih ispunjava kad ne brinu o djeci.
    Ima ona druga strana kojih ja poznam pun k... Koje sjede radaju ne misle nis radit jel im drzava daje lovu u visini place za koju se ja ustajem u 5 u jutro .
    .
  • Jaro
    5.4k
    Moja mama je imala nas troje i normalno radila. Stari isto... U firmi imam dosta kolega koji imaju po dvoje, troje, neki cetvero i jedan 5 djece. Svi rade, i svi njihovi supruznici rade. Jel normalno da od njihovih davanja placaju ovim profi mamama?
  • Ali
    1.9k

    Nino, zakaj uplićeš Osijek u proračun Grada Zagreba ?

    A nisi rekao koliko ta mjera košta nas građane Grada Zagreba. Pa bum ja napisao. Dakle 1,4% godišnjeg proračuna Grada Zagreba.
    A ta mjera istovremeno smanjuje pritisak od cca 7-8.000 djece na vrtiće. Koliko treba vremena za izgraditi vrtiće sa tim kapacitetom, zatim novca (zaduživanja) , zatim trebaš odgajateljice, kuharice, čistačice (a njih na tržištu rada nemaš), trebaš sufinancirati cijenu vrtića do tržišne cijene itd. I tu dodješ do računice da ta mjera je ekvivalent ovim gore nabrojenim stavkama.
    A ak ništa drugo u Zagrebu se od 2016 od kad je mjera krenula rodilo 30tak% više djece u 3+ obiteljima. A to je budućnost, tj. oni će "sutra" puniti proračun Zg. Jer je to demografski plus, kužiš sve obitelji sa dvoje i manje djece vode u demografsku stagnaciju i na to dodaš same i eto moraliteta.

    Ali to nikoga ne zanima, daj mi glas za mojih 4 godine uhljebljivanja i boli me kaj bu bilo za 20godina.
  • Nino Bule
    11.3k
    Nino, zakaj uplićeš Osijek u proračun Grada Zagreba ?Ali

    Ne kuzim sta ti nije jasno, mjera roditelj odgojitelj kosta (500 milijuna kuna godisnje) koliko i cijeli proracun osijeka za godinu dana.

    zatim novca (zaduživanja)Ali

    Novac koji ide na mjeru je isti novac koji se moze koristiti za izgradnju vrtica, ne vidim poantu ovoga

    I tu dodješ do računice da ta mjera je ekvivalent ovim gore nabrojenim stavkama.Ali

    Ne dođes nikako do ove racunice, gradnja vrtica je stavka koja kad se izgradi ostaje tu desetljecima, naravno ima kontinuirane troskove (place, rezije) ali ni blizu kao 500 milijuna kuna SVAKE GODINE na 5000 obitelji
  • Tundra
    509
    Da 5000 ljudi zivi na racun mog rada ?Nino Bule

    Ajde uključi mozak. Ko će ti mirovinu isplaćivat?
  • The Undertaker
    3.9k
    Nije pitanje da li mjera daje rezultate već da li je to najoptimalnije utrošen novac. Svi se pozivaju na tradicionalne vrijednosti ali nitko svoju kćer ne bi odgajao da bude kućanica sa petero djece. Djeca u gradu su preskupa i dok je tako ništa od povećanja nataliteta. Meni nije problem ukidanje mjere kao takve već što se ukida ljudima koji su svoje planove radili prema toj mjeri i što im se nije dalo određeno vrijeme za prolagodbu.
  • Tundra
    509
    Zasto bi ja radila za ove sto sjede doma i radaju djecu sam da nemoraju nis radit .Boysica

    Zato kaj radiš za hrpu drugih parazita trenutno zakoje nisi ni svjesna, a za ove bar znaš da je nešto korisno za naš narod i državu.
  • Tundra
    509
    Radila sam i ja doma dok su djeca bila mala , ja ti kazem da je zena zadovoljnija i korisnije se osjeca kad ide radit govorim ti iz svog vlastitog iskustva..Boysica

    Zašto bi i druga djeca patila kao tvoja? Svakako odgoj većeg broja djece nije besposličarenje niti odmaranje kod kuće.
  • Ali
    1.9k


    To je najgore, već sam slično posao, pa su me Možemaši izvredjali. Država/Grad svejedno, izda rjšenje i dođe neki lik i kaže i od sutra rješenje ne vrijedi !
    To u pravnoj državi nikad pa ni tada ne bi prošlo
  • Efes Pilsen
    6.7k
    Penziju ce nam placat roboti prije nego mamini sineki.
  • kinfa95
    485
    Ovom koji me nazvao komunjarskom kretenčinom jer sam po drugi puta komentirao ovu najgoru mjeru ikad uvedenu poručujem da je on primjer starog partizana koji bi živio na račun države. A to sam mu napisao i privatno.
  • Tundra
    509
    Ovom koji me nazvao komunjarskom kretenčinomkinfa95

    Znači osim kaj potvrđuješ navedeno, još dokazuješ da si intelektualno siromašan. A nadam se da stojiš iza poruka i prijetnji koje pišeš u inbox, jer je jedno biti hrabar anonimno iza tipkovnice, a drugo u stvarnosti.
  • kinfa95
    485
    Slazem se
  • Jaro
    5.4k
    Ja ne kuzim kaj zene opce idu u skolu..prva cetri osnovne cist dosta, nauce citat, pisati i kaj ce im.vise . nakon toga odmah radjat da ne ostare pa da stignu nastancat 5-6 Hrvata i odmah 1000€ mjesecno.
    Bandiceva mjera je bila polovicna.
  • Patak
    2.2k
    A gle i moja mama je radila i moj tata i odgajali su nas kako su znali i mogli. Sad je moja žena majka odgajateljica i vidim prednosti u životu, odgoju i svemu ostalom oko djece toliko da bi proširio tu mjeru na ostatak države. Mogu reći da se divim @Boysica kako radi i odgaja četvero djece. Malo je takvih. Živimo u društvu koje demografski propada i ova mjera je mjera za opstanak. Sva ta djeca će raditi i nekom osigurati mirovine, mislim prije nego roboti. Uvijek se priča može okrenuti i reći ok, mi ćemo raditi i odgajati vlastitu djecu ali zašto bi naša djeca uplaćivala u mirovinski za one koje su šetale pse po špici i lakirale nokte, ajmo ukinuti mirovinski fond pa nek se snađe tko kako zna. Uostalom, mirovine su izum novijeg vijeka, do tada su se za stare djeca brinula - tko ih je imao, a mislim da idemo opet u tom pravcu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.