• cron1ck
    1.5k
    Predictor svakako podržavam, i to nagrade uopce nisu potrebne. Ovo za 5 kola podržavam, i nadam se da ove godine nece biti padobranaca koji su uletili samo zbog predictora na forum, vise bi volio da bude diskretno samo za članove. LovroZG nadam se ove godine isto napetoj borbi.
  • Mr Blue
    3.3k
    Meni je predictor super, volio bih igrati, ali imam 'problem' s formatom natjecanja. S obzirom da je pravilo da se mora tipovat prije prve utakmice u tjednu, dogodi mi se često da zakasnim na tu prvu utakmicu i onda su automatski svi tipovi u ostatku tjedna nevažeći. S obzirom da ne mogu biti 100% siguran da ću svaki ponedjeljak ili utorak otvoriti Zonu i dati svoje tipove na vrijeme nisam siguran isplati li mi se uopće i počinjati.
    Mislim da bi promjena ovog pravila dosta pomogla za buduća izdanja... Postoji, dakle, kolo predictora, pa tko da svoju prognozu na vrijeme, dao je. A mislim da bi bilo bolje, da ako netko zakasni dati tip prije prve utakmice u tjednu, da ima mogućnosti dati tipove na preostale utakmice koje još nisu odigrane u tom tjednu. To što je netko zakasnio i nije osvojio bodove na utakmice u utorak ili srijedu je njegov problem, a kazniti ga sa poništavanjem svih tipova za sve utakmice tog tjedna mi se čini malo previše.

    To je jedina zamjerka koju sam imao iz prvog izdanja, ostalo je sve super.
  • nkdz
    829


    ma kuzim te, masa ih se prijavila zbog nagrada, neki s više profila, a neki su ispali papci i odustali kad više nisu imali šanse za išta.
    Nagrade nisu bitne, opcenito je dobar format i to bi trebalo biti dovoljno da dosta od nas s foruma sudjeluje od prvog do zadnjeg kola.
    Ali kazem, na organizatorima je dali se zele prihvatiti posla oko toga jer je masu posla i ne zelim nikome nametati neki posao
  • xavier
    11.1k
    ako netko zakasni dati tip prije prve utakmice u tjednu, da ima mogućnosti dati tipove na preostale utakmice koje još nisu odigrane u tom tjednuMr Blue

    Kroz aplikaciju to sigurno ne bi bio problem, ali na način kako je to bilo zadnji put, znači putem posta u temi, svatko može naknadno editirati post.
  • Kwedi
    3.8k
    za predictor, bez nagrada
  • Neki tip
    19k
    Predictor je zakon, bilo ili ne bilo nagrada (koje su bile super)

    Igrat ću u svakom slučaju, redovito
  • reziser
    6.2k
    puno ih je dobilo nagrade, pa su poklonili drugome
    znači, nisu nagrada poanta, nego igranje :up:
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Da ne listam, mozel netko u kratkim crtama objasnit prediktora? , ako je pogađanje ono tipa rezultat il nesto za to sam uvijek(bitno je sudjelovat, ne i pobjedit) :smile:
  • Kwedi
    3.8k
    u kratkim crtama, upravo ovo što si napisao.

    zaista je bilo teško kliknuti na prvu stranicu ove teme...
  • Infinity
    15.2k
    Kao sto kolega xavier rece. Problem je ostaviti otkljucanu temu kad pocne prva utakmica, jer se javlja mogucnost da netko izmijeni svoj post, a mi na forumu nemamo mogucnost vidjeti da li je bilo nekih izmjena. A da ja sjednem i popisem odmah tko je sta tipovao? Previse je. Kroz aplikaciju bi se moglo nastimati da uopce nema kola, tj. da mozes tipovati do pocetka utakmice i slicno. Ustvari bi imali tjednog pobjednika i slicno.

    Ako budemo isli ovako rucno sve racunati, tj. bez aplikacije, napravit cu neku 'pomocnu' temu gdje ce ljudi moci ostaviti svoje tipove sa zakasnjenjem. Ako pravilo bude da se prva utakmica mora tipovati do 15h, a pocinje u 16h ti ako tipujes u 15.15h nece ti biti priznata, ali ce biti priznate sve ostale. Na taj nacin ce se izbjeci cekanje formacija i slicno, tj. pravila ce za sve bit ista. U svakom slucaju cemo nesto smisliti. Vrlo vjerojatno da ce teme biti otvorene kolo unaprijed, pa se nece dogadjati da dobijete temu nedjeljom, a utorkom utakmica, nego cete ju dobiti nedjeljom, a utakmica naredni utorak, tj. za 9-10 dana.

    Neka pravila ce se izmijeniti, ono poput jokera i slicno. Kroz dan, dva ce biti jasno da li ce se predictor uopce igrati, a onda ce se otvoriti nova tema gdje mozete traziti izmjene pravila, ali prvo da vidimo sta i kako. U svakom slucaju se ovaj put natjecanje nece zavrsiti na polusezoni, nego cemo tjerati do kraja. I ovu sezonu ja nemam pojma zasto smo to odradili ovako, al jbg.

    Ako bude islo rucno racunanje, nakon tri propustena kola se ispada, a to ujedno znaci da prijave traju do treceg kola. U cetvrtom kolu si vec propustio tri kola. Sad su mi se ljudi ukljucivali u devetom kolu, odigraju dva, vide tablicu i odustanu. Tu sam ja zeznuo stvar sto sam nakon tri kola iskljucivao igrace, ali sam dopustio prijave do desetog kola sto cak nije ni posteno prema igracima koji su recimo igrali sest kola, propustili tri, izbaceni, a ukljucuje se netko tko je propustio svih deset.

    Iskustvo smo stekli, sad cemo pametnije, a ako budemo imali aplikaciju to ce da leti :grin:

    PRAVILA
  • Mr Blue
    3.3k
    Jasno k'o dan. Naravno, uradite kako mislite da je najbolje, to je bila samo moja primjedba. Svakako ne želim da se netko pati više nego što treba za našu zabavu. :grin: Ako brojite interes za sljedeće izdanje: ja sam za!
  • Neki tip
    19k
    Mislim da bi ipak trebalo dopustiti igranje i pri kasnijem uključivanju.

    Ja sam se uključio nakon nekoliko kola (registrirao sam se krajem srpnja 2019 pa da dok sam se snašao na forumu, primijetio predictor..), a uzevši u obzir neki vlastiti donji prosjek osvojenih bodova, bio bih među prva 3 da sam igrao i ta propuštena kola.
    Međutim, svejedno je bilo zabavno, a to je i poanta cijele igre. Naravno, ako vam komplicira jako, onda je odgovor jasan.. :)
  • Bosna86
    11.5k
    Mislim da nisi razumio... Kolega se žalio kada su 3 utakmice u tjednu i npr prva je utorkom, a ostale dvije za vikend... Tema se zaključavala utorkom i onda onaj tko nije stigao izvisi i za ove za vikend
  • Neki tip
    19k
    ma ne referiram se na @Mr Bluea, jasno mi je na što se on požalio..

    Infinity je pisao da je bilo komplicirano popratit ove koji su se kasno uključili pa odustajali kad su vidjeli tablicu. Nisu mogli hvatati vrh. Zato navedoh svoj primjer. Spomenuo je stoga ograničenje na prva 3 kola. Tko je upao upao..
  • Bosna86
    11.5k
    Aha, ma ne postoji savršen model... Mislim da ovo nije loše, smanjiti nagrade za prva 3 mjesta i to je to... Predictor je odličan marketing za forum jer privlači spavace i nove članove tako da mislim da bi trebalo nastaviti s njim
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.