• BluePhone67
    3.2k
    Mogli bi za strijelce staviti drugacije bodove :

    Napadaci 1 bod
    Vezni red 2 boda
    Obrana 5 boda

    Pa ako pogodis strijelca utakmice, a on spada u kategoriju obrane, a oni ipak rijetko zabijaju od napadaca za takav pogodak dobijes zasluzeno vise bodova ...

    Edit : ne mozemo tako racunat sa FD, nista od toga
  • Mr Blue
    3.3k
    Ja za, dovoljno je samo Dinamo, Dinamo II i Futsal Dinamo, po meni. Tri tekme po kolu, sasvim dovoljno za ljude koji će morat zbrajati sve na kraju. Sljedeće sezone ćemo bit pametniji pa vidjeti može li se što dodati, zasad je bolje zadržat jednostavnost :)
  • Infinity
    15.2k
    Tri ekipe znace minimum cetiri utakmice. Dinamo ce igrati svaka 3-4 dana tako da ce u istom kolu uvijek biti i HNL i euroutakmica prve ekipe. Na to ce biti utakmica B ekipe i utakmica FD prema svemu sudeci.

    Ako se budu poklapale dvije ili cak tri utakmice sredinom tjedna u tom slucaju mozemo od toga napraviti dva kola, tj. imati HNL, 2HNL i HMNL vikendom, a onda srijdom LP i moguci Premier League Cup ili HMNL, ovisno sta se poklapa, a bit ce i HNL-a mozda srijedom. U svakom slucaju ce tema za tipovanje ici barem 3-4 dana prije prve utakmice. Istina da je malo nezahvalno tipovati npr. cetvrtkom prje HNL-a i utakmicu za srijedu i Europu, al svima nam dodje na isto. Kako ja mogu tipovati nekog tko ce se ozlijediti tako moze i svatko drugi. Sreca.

    Moguce da cemo za Superkup imati probno kolo. Bodovi nece vrijediti u natjecanju, ali ce moci svi tipovati i bit ce pozeljno da tipuju kako bi vidjeli kako sve funkcionira. Ubacit cemo jos 1-2 utakmice nekih drugih klubova cisto da ne bude tipovanje samo jednog kola.
  • Mr Blue
    3.3k
    Evo prijedlog, je li najjednostavnije da se tema za svako kolo postavi u ponedjeljak i obuhvaća sve utakmice do sljedećeg ponedjeljka? Ponedjeljak mi izgleda kao dan kad je najmanje vjerojatno da ćemo igrati bilo što.
  • Infinity
    15.2k
    Zamislio sam to tako da prva utakmica bude vikend utakmica, jer ce za vikend biti tri utakmice (Dinamo, Dinamo II i FD). Moze se postavljati ponedjeljkom, ali utakmica srijedom iz tog tkedma ne ulazi u to kolo, nego ulazi ona srijeda-utakmica koja je za deset dana. Vrlo moguce da ce tema uvijek i biti objavljena ponedjeljkom pa ce svi imati vremena do petka/subote za tipovanje. Vecina tipovanja ce na kraju i biti pred utakmicu kada se budu znali sastavi. I nece biti nuzno da se jedno kolo zavrsi da bi drugo otvorili, cak mislim da ce se preklapati, a i neka, kome se tipuje pet dana prije neka tipuje, njegova stvar. Europske utakmice ce se tako uvijek tipovati 4-5 dana prije, jer ce biti nuzda da se to tipuje prije prve utakmice koja se igra subotom, a europsku cekamo do srijede. To nekome moze smetati, ali bolje da moramo jednu toliko poraniti nego da moramo tri. O tome da to razdvojimo, tj da se moze vikend tipovati pred vikend, a da onda imamo i mogucnost tipovanja utakmice u srijedu srijedom, o tome ne zelim ni razmisljati, jer je to ipak malo vise posla, imam ideje kako to izvesti al previse je. Uostalom, pravila su za sve ista.
  • xavier
    11.1k
    Zamislio sam to tako da prva utakmica bude vikend utakmica, jer ce za vikend biti tri utakmice (Dinamo, Dinamo II i FD). Moze se postavljati ponedjeljkom, ali utakmica srijedom iz tog tkedma ne ulazi u to kolo, nego ulazi ona srijeda-utakmica koja je za deset dana.Infinity

    Moram priznati da ne razumijem logiku kretati od vikenda. Puno je "čišće" podijeliti natjecanje na tjedne i nema nikakvog kompliciranja. Tjedan je od ponedjeljka do nedjelje i u kolo ulaze sve utakmice Dinama, FD i Dinama II (i Lokomotive naravno :cool: ) koje se igraju u tom periodu.

    A staviti možeš kad hoćeš. Zašto ljudi ne bi već u subotu stavljali prognoze za idući tjedan? Većina će ionako staviti u ponedjeljak ili utorak jer ne vjerujem da ćemo imati baš puno utakmica ponedjeljkom.
  • 000
    941

    Ima smisla, mada nemam pojma kako ide, nisam nikad igrao.
    Po meni je cilj pronaći najjednostavniji mogući model.
    Ovo tvoje je na tom tragu.
  • Infinity
    15.2k
    Moze se podijeliti na tjedan i onda prognoziras ponedjeljkom za utorak/srijedu, ali i za tri utakmice koje se igraju za vikend. Igrao sam ovaj predictor, ljudi tipuju u zadnji tren kad se vide postave i slicno, a puno je lakse ako imam postave za tri utakmice nego za jednu.
  • xavier
    11.1k


    FD često igra utakmice petkom, pretpostavljam da to računaš pod vikend, u tom trenutku ionako nećeš znati postave za Dinamo i Dinamo II tako da ništa ne dobiješ, samo nepotrebno kompliciraš.

    Bitno je da svi imaju iste uvjete i ne treba pretjerano komplicirati. Cjepkanje tjedan na 2 dijela je po meni too much. Staviš lijepo cijeli tjedan i brzo će se ljudi naviknuti da ponedjeljkom ili utorkom (ili čak srijedom, a moguće na kraju i četvrtkom) stavljaju prognoze za taj tjedan.
  • Infinity
    15.2k
    Ja koliko god razmisljam ovo sto sam ja zamislio mi djeluje puno jednostavnije za voditi i igrati :lol: Al dobro, neka se igraci izjasne, zato sam otvorio temu ranije da se usuglasimo.
  • LovroZG
    1.3k
    Ma bolje igrat po tjednima. Za vikend će bit upitno koja je prva tekma, a najčešće je to FD, dok ak staviš ponudu za cijeli tjedan u 90% slučajeva će prva tekma bit europska. A i bit će fora nagađat vikend-sastav Bjelice.
  • Infinity
    15.2k
    OK, onda idu tjedne ponude. Prvo kolo nece bit Europe, jer starta par dana kasnije
  • BluePhone67
    3.2k
    Kako stvari stoje sa Dinamo 2..

    koliko su prosle sezone koristili igraca ?

    Da li ce stvarat problem oko izbora strijelaca to sto oni mogu povuci iz prve ekipe i juniora kako za koju utakmicu i u principu nema defenirana momcad ili sam ja to krivo shvatio ?
  • 000
    941
    Promjenili su pravila. Ne može se više šaltati igrač između prve i druge ekipe neograničeno. Samo tri puta u sezoni mislim.
    Bezveze.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.