• Crusades1986
    9.7k
    Obranili diplomski rad iz upropaštavanja svega dobroga.
  • Bosna86
    11.6k
    To ni ja ne shvacam. Ljudi igrace boduju po onome sto su ucinili poslije Dinama, a ne u Dinamu i za Dinamo. Zasto Dzeko nije legenda Zelje? Zato sto je bio panj i nije napravio nista. Modric je u Dinamu bio daleko iznad Zeljinog Dzeke, al u Dinamu je igralo puno velikih igraca koji su Dinamu puno vise znacili i koji vise zasluzuju status legende. Nek Olmo ostane jos jednu sezonu i uvede Dinamo u LP i tamo napravi nesto i uci ce u je*enu legendu da se nece obrisati taman da sutra ne odigra minute u nekom Schalkeu i za dvije sezone zavrsi u MK Donsu. Zivo me boli ona stvar sta je Modric ucinio s Realom, taj Olmo ce biti veca legenda Dinama nego Modric, al to je tesko shvatiti, trebalo bi cekat sta ce Olmo kasnije postici.Infinity

    Malo sam tražio sta se pisalo prije početka prošle sezone pa sam naletio na ovaj upis.... Koliko visoko Olmo kao legenda kluba kotira? Po meni je najveći nas igrač u ovome stoljeću. Sammir i Ademi imaju vise provedenih godina i trofeja u klubu, ali za 30 godina sam siguran da će mi Olmo pasti napamet prije gore navedenih
  • Crusades1986
    9.7k
    Jako jako visoko je meni. Po meni, u top 5-10 možda "novije" povijesti, od neovisnosti RH.
    Al to ti je sve stvar osobnog dojma kod ljudi. Nekome je Sammir najbolji igrač Dinama u ovom desetljeću, a nekom nije u top 10. Ja ga recimo ne mogu vidjet nacrtanog zbog njegovog ponašanja van terena i ispisanih (ne)sportskih stranica u novinama bez obzira što je odličan igrač. Jer ljudi ne gledaju samo nogometne kvalitete, broj odigranih utakmica i trofeje, već i neko ponašanje ili odnos prema klubu.
  • The Undertaker
    4k
    Nakveća "legenda" Dinama u ovom desetljeću bi trebao biti Ademi. Mislio sam da postoji konsenzus oko toga.
  • Guinness
    1.9k
    Ne postoji.
  • xavier
    11.1k
    Mislim da apsolutno ne postoji konsenzus. Netko će reći Ademi, netko Olmo, netko Soudani...problem je što za takve stvari ne postoje "pravila". Jedan će smatrati da je više dao onaj koji je duže igrao, a drugi da je bolji onaj koji je bolji, samo što takav nikad ne ostane predugo. Da uopće ne govorimo kako ljudi pritom često zaborave kako Modrić, Mandžukić ili netko drugi u pravilu u Dinamu ipak nisu bili na razini na koju su došli kasnije.
  • Infinity
    15.2k
    Pojam legende je po meni stvar osobnog shvacanja. Ako ti kazes da je Kelava za tebe legenda onda je legenda. Tu je tesko za raspravljati. Ja imam svega par igraca koji su otisli, a da su mi i dan danas dragi zbog stvari koje su napravili u Dinamu i moze netko pricat sta hoce, al ne moze mi promjeniti misljenje, kao ni ja njegovo.

    Za neke ljude koji trebaju imati poseban status u klubu se treba geldati misljenje vecine. Da imamo neku svoju kucu slavnih, neku sobu legendi ili slicno, to bi trebali odluciti navijaci/clanovi kroz neko glasanje. Ja mogu tvrditi da je Ademi legenda, meni jest, al za nesto vise je potrebno vise misljenja. Ne moze pojedinac odrediti tko je legenda Dinama, moze samo reci tko je za njega legenda, vecina bi trebala da odluci. Ako vecina navijaca dijeli isto misljenje onda je stvar rijesena. I ne mislim tu na neku anketu s 300 glasova nego na odaziv vise tisuca ljudi koji su vezani za Dinamo clanskom ili kako vec. Ne moze mi slucajni tovar dati glas Polovanecu.
  • SAS1987
    13.4k
    Kapetan koji ostavlja srce na terenu i sa 310 nastopa je svakako legenda kluba.
  • marcio amoroso
    32.3k
    Kapetan koji ostavlja srce na terenu i sa 310 nastopa je svakako legenda kluba.SAS1987

    Slažem se :up:
  • The Undertaker
    4k
    Ja razumijem da ne postoje čvrsti kriteriji ali koji god kriterij postavite, Ademi se uklapa: broj utakmica, godine u klubu, važnost igrača, odnos prema klubu, pristup na terenu itd...Svi mi znamo vrijednosti Olma, Petkovića, Livakovića itd..koji su možda bolji i skuplji igrači ali Ademi je za Dinamo važniji.
  • Kwedi
    3.8k
    Ja razumijem da ne postoje čvrsti kriteriji ali koji god kriterij postavite, Ademi se uklapa: broj utakmica, godine u klubu, važnost igrača, odnos prema klubu, pristup na terenu itd...Svi mi znamo vrijednosti Olma, Petkovića, Livakovića itd..koji su možda bolji i skuplji igrači ali Ademi je za Dinamo važniji.The Undertaker

    slažem se.

    teško je zadnjih trideset godina formirati kriterije tko je legenda,a tko nije kad je Dinamo mahom usputna stanica za svakog tko potpiše ugovor. Ademi je zaista iznimka gdje ispada kako će cijeli igrački staž provesti u Dinamu što je zaista nevjerojatno, a da se ne radi o nekom Anti Tomiću koji je u sedam-osam godina ugovornog života u Dinamu skupio sedamdesetak nastupa.


    Kad netko tko radi prevagu na terenu, duže je od dvije-tri godine ili unutar kratkog perioda baš bude dimenzija više te se poklope nastupi i potezi sa sjajnim rezultatima - jednostavno nema smisla postavljati nekad letvicu previsoko jer za neki savršeni kriterij prostora nema.

    Oršić, Ademi, Soudani, Olmo, Petković, Livaković... po meni svi nabrojani mogu ući u status legende kroz gore boldane okvire
  • Blue 67
    212
    Mislim da je za status legende potreban ipak malo veći igrački staž (uz sve ostalo navedeno). Olma ću sigurno pamtiti kao velikog igrača pokazalo se i čovjeka koji je prerastao klub i krenuo dalje što je sasvim normalno. Legenda ne mora biti najbolji igrač,najuspiješniji ili najtrofejniji. Nego igrač koji je bio vojnik kluba u dobru i u zlu koji se uvijek borio i ostavljao srce na terenu iako nije bio najveća klasa u ekipi koji je poštovao klub i navijače pa su mu isti istom mjerom vraćali, igrač koji je imao petlje koji je imao autoritet i muda. Na kraju krajeva sve u četiri riječi može stati:DOSLJEDNOST,USTRAJNOST,PREDANOST,ŽRTVA.
  • xavier
    11.1k


    Nisam ja želio reći da ne mislim da je Ademi legenda, dapače, nego samo da ne postoji konsenzus jer ljudi često imaju veoma različita mišljenja jedan od drugog. Ja se prvi slažem da je potreban određeni period da bi igrač ušao u tu kategoriju i mislim da je 2 sezone ipak malo premalo da bi netko bio "legenda kluba", koliko god dobar bio.

    No upravo tu imamo problem jer većina dobrih igrača ne ostaju predugo.
  • Dudu
    2.6k
    Nek ostane Ari što duže. Mislim da klub kao Dinamo mora imati par stupova temeljaca, igrača koji su po 10+ godina u Dinamu, da mora imati igrača koji će imati 200+ nastupa i nositi kapetansku traku. Tako se širi dinamovština, time se stvara karakter momčadi..
  • Papastrumf
    9.7k
    Lopov ostaje na klupi. Sok i nevjerica. Mislim da ovo nitko nije mogao ocekivati.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.