• agramZ
    2.3k
    izneses neki svoj stav i onda ga ne branis. prozvali te @Salva, @superSantos, @Tradicija bunta, @Crusades1986 i ja, a ti lagano po svom. vazno da si nas sve potaknuo iliti provocirao da napisemo nesto. nitko ti nista ne brani, ali jadan ti, nitko te nece i svi su protiv tebe, sad je odjednom sarkazam, ti si onaj pravi a mi smo budale. bolje se povuci i pitati admine da ti brisu profil..
  • Cosey
    433
    Nije problem takav stav. Problem je kaj ga ne želi obrazložiti.
  • Tradicija bunta
    5.4k
    Naravno da nekad netko zažmiri, netko je naivan, slijep, neracionalan... navijanje se ne može racionalizirat inače nikad nitko ne bi navijao ni za jedan profesionalni klub.

    Situacija oko Dinama je šizofrena ima 30 godina, a i o ranijem periodu se da pričat, i koliko je tu bilo zatvaranja očiju i biranja ljepše strane onoga što je klub bio.

    To je normalno, nekad ispadneš naivan, ovakav, onakav, ide se iz krajnosti u krajnost... navijanje je osjećaj, nema tu puno razuma.

    Ne znam stvarno postoji li igdje na svijetu primjer gdje se stvorila ovakva atmosfera gdje se nabija na križ ljude radi praćenja kluba s kvarnom upravom ili predsjednikom.

    Čak se donekle da razumjet takav ekstremizam kod nekoga ko je najebao na ovaj ili onaj način, pa se cijela stvar svela na neku vrstu osobne mržnje prema svemu i svima u i oko kluba. Al ovaj simpatizerski radikalizam je komedija.
  • Crusades1986
    9.5k
    Taj negativizam i ekstremizam se vec probao pa nije upalio
  • marcio amoroso
    31.9k
    Na jednom forumu gdje je dosta nas pisalo, neki pišu još uvijek je prije par godina bio popljuvan svatko tko je pisao nešto o nogometu.

    Ti likovi su nazivani mamicevcima, crtačima formacija itd.
    Tamo je čak i bilo nekih mamicevaca, ovdje smo jasno od početka dali do znanja da ih neće i ne smije biti.
  • Bosna86
    11.5k
    Ja nemam ništa protiv mrzitelja, a i mamicevce bi ovdje saslušao (pod uvjetom da pišu iz uvjerenja a ne koristi, ako postoje takvi)... Jedini uvjet koji imam je da se iznesu argumenti kad se dodje do zida... Nitko od nas ovdje nije najpametniji, ali ako se već ne slažemo, onda je bar neki minimum pristojnosti koji se zahtjeva poneki argument... Pljuvanje i moraliziranje bez ponuđenog rješenja smatram licemjerjem
  • superSantos
    2.6k
    Taj negativizam i ekstremizam se vec probao pa nije upalioCrusades1986

    Je li, a kad to?
  • Crusades1986
    9.5k
    Ma nespretno sam se izrazio... nije da je to bio stav grupe ili bilo koga nego sam imao dojam da veliki dio navijača navija "protiv" Dinama kako bi to ubrzalo odlazak braće Daltona. Periodi bojkota, neodlaska na domaće utakmice i to. Čak nije ni osjećaj da se navijalo protiv Dinama već je to bio ogroman postotak nezainteresiranosti za Dinamo općenito. Nisam niš loše mislio :confused:
  • XXVI-IV
    247
    a i o ranijem periodu se da pričat, i koliko je tu bilo zatvaranja očiju i biranja ljepše strane onoga što je klub bio.Tradicija bunta

    Ne da se može nego se mora jer upravo se na taj period najčešće pozivaju svi ti neki razno razni nezadovoljnici, bojkotaši, "ne idem dok ne odu" koji zazivaju neki sretniji Dinamo kad je sve bilo kao idilično oko kluba. Pa eto malo da se ta sorta velikih Dinamovaca podsjeti tko je u nekim godinama drmao klubom:

    1967. - predsjednik Ivan Šibl - crtice iz biografije, https://hr.wikipedia.org/wiki/Ivan_%C5%A0ibl
    1969. - Godina kad je grb dobio današnji oblik u upravi sjedi Zdravko Tomac, a ako je vjerovat http://povijest.gnkdinamo.hr/uspjesi/simboli-kluba/povijest-grbova.html Ante Todorić uz Mirka Barišića i ekipu je bio jedan od onih koji je dao amen za grb.
    1971. - Za klub ništa posebno bitna, al neka ostane tu zbog afere s Todorićem starijim koji je bio u i oko kluba i Mirkom Barišićem. Ako se ne varam u Gazdi je rečeno da je posrijedi bilo nešto slično što će glavonja godinama kasnije raditi po sličnoj špranci. Ako se netko točno sjeća što je posrijedi neka napiše čisto zbog burne povijesti afera u klubu. https://www.poslovni.hr/lifestyle/dinamova-godina-s-konzumom-na-prsima-186152
    1982. - predsjednik Đuro Prilika, umirovljeni general JNA
    Eto još ću napomenut da su tih godina za počasne predsjednike proglašeni Marko Belinić i Većeslav Holjevac, vrli revolucionari.

    Što želim reći ovom crticom iz povijesti?
    Nisu nositelji Dinamovog identiteta bili kojekakvi prvoborci, narodni heroji, generali, agenti, direktori državnih poduzeća i slična ološ već Dinamova publika i igrači koji su bili više-manje vezani za grad i narod. O tome koliko su igrači imali utjecaj na taj prije svega hrvatski identitet kluba dovoljno govori činjenica da se generacije '67 i '82 razno raznim metodama brzo rastavljene jer su bile svojevrstan prst u oko režimu, sve je rečeno u dokumentarcima o tim generacijama. Valjalo bi u tim dokumentarcima istaknut izjavu Rore, čovjeka s Visa, da je pojam Hrvat i Hrvatska ozbiljno shvatio tek kad je došao u Dinamo jer da je do tada bio indoktriniran onim drugim.
    Ako se nije tada Dinamo poistovjećivalo s tim ološom u upravi nema razloga da ga se danas u potpunosti poistovjećuje, a pogotovo na to pravo nemaju takvi koji se pozivaju na gore opisana "bolja vremena". Pjesma jasno govori: "Ti nisi Dinamo, Dinamo smo mi!"
    Igrači danas su više-manje profesionalci uz tu i tamo kojeg Dinamovca, ali to su okolnosti koje su iznad kluba i posljedica su modernizacije i profesionalizacije nogometa.
  • Majki2111
    2.6k
    Hvala. Evo prekjučer kad je Orša zabio gol sam izbacio na trenutak svu negativu kaj je oko kluba. A za ostalo si u pravu također. Treba iskustva.
  • Neki tip
    19k
    Ne da se može nego se mora jer upravo se na taj period najčešće pozivaju svi ti neki razno razni nezadovoljnici, bojkotaši, "ne idem dok ne odu" koji zazivaju neki sretniji Dinamo kad je sve bilo kao idilično oko kluba.XXVI-IV

    Nisu nositelji Dinamovog identiteta bili kojekakvi prvoborci, narodni heroji, generali, agenti, direktori državnih poduzeća i slična ološ već Dinamova publika i igrači koji su bili više-manje vezani za grad i narodXXVI-IV


    Hvala na ovom postu.. slične sam verzije, samo bez linkova na biografije, dosad pisao već nekoliko puta.

    Volio bih da netko upre prstom u taj idealni Dinamo, kad je uprava bila destilat najboljih među nama, čestitih pravednika sposobnih za velike sportske uspjehe, uz dobru financijsku sliku, bez osobne koristi osim časti i bez upliva politike koju je "Tuđman uveo u klub".

    Povijest Dinama je povijest naših identiteta, našeg iracionalnog vezivanja uz nogometni klub.

    Naravno da "idealnom Dinamu" ili Dinamu naših ideala težimo, neki među vama se za njega i bore, neki poput mene konformistički sjede i gledaju tekme, ponešto napišu i uplate, pasivno se nadaju boljem Dinamu. No tu smo.

    A neki, ipak, biraju drugi put.. I to je legitimno, čak mi u neku ruku i razumljivo.
    Problem je u tome što na tom putu - Dinama nema. On je samo neka utvara u "boljoj budućnosti" i nekakvoj izmaštanoj prošlosti. Međutim, Dinama kao nogometnog kluba, sa svim svojim usranim upravama, ali i sa svom svojom simbolikom i identitetskom snagom zbog koje valjda i jesmo tu, tog Dinama na tom putu nema. Takvim mi je putem, osobno, nezamislivo poći.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    i2hpk8vrrpv75vgt.jpg
    Evo šta i malci misle o porazu Dinama :blush:

    Pogledajte na tu psianku ili šta je već
  • Majki2111
    2.6k
    Čisto ako je nekom prošlo ispod radara. Dinamo nudi Keku 500 000 HRK mjesečno uključujući bonuse. Slovenski savez nudi tri put manje. Konačnu odluku donjet će sam Kek.
  • Somport
    556
    Je li itko dobio novu člansku od kluba? Malo sam zbunjen s nečim pa da mi netko objasni u čem je fora.
  • xavier
    11.1k


    A da podijeliš s nama koji još nismo produžavali članstvo u zadnje vrijeme pa da znamo o čemu se radi?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.