• Majki2111
    2.5k
    Pa ne znam, nebi reko da je toliko loše, dapače, nemam nikaj protiv. Bio sam na licu mjesta par puta. Bilo dost dobro. Upoznaš nove ljude, popričaš s ekipom, poslušaš pjesme. Eventualno da, smeće to kaj ostane. Al sobro, ja ne bacam smeće tako jer sam trijezan i držim do svoga grada tako da se ne osjećam krivim. Evo baš sam prošli put upozno neke ljude sa Erasmusa kaj su došli iz Belgije, Sevilje i Poljske.

    Zna bit luđaka kaj se pentraju gore po zgradi pa će se srondat kad tad...
  • Nolifer
    5.9k


    gledam to ovako, daj zabrij, da je isto tamo neko bio, al ko bi puštao recimo tumpija sa svojim domoljubnim pjesmama, pa sve do takvih ''teških'' stvari za neke, misliš da bi onda bilo pravih reakcija sa strane nekih?

    Jer ovo kaj sam vidio i poslije čitao po internetu, nemrem vjerovat da to nikome nije smetalo i da im je to promaklo.

    Priznajem, ja prvi nejdem u kazalište, bio svega par puta u životu, meni je dovoljno i kaj nam diname spremi na tekmi, pa to ti dođe isto, ko kazališna predstava neka.

    I da ono majmuniranje tamo preskakivanje na tom kazalištu je bilo zaista užas, kakva je to poruka onda koju šalju? '' mi smo mali majmuni, dajte nam banane, da se zabavimo sa strane''?

    Uglavnom da, čudni su ti mladi danas ako im je to takva zabava, bar budi kulturan i počisti sa sobom poslije, a najbolji sam imao odgovor od neke poznanice, kaj je isto brijala na to, pa je rekla: ''neka uhljebi u čistoći zarade nešto''. Eto i kaj onda reći


    A sad čitam da će im bit pojačana kontrola na tim neformalnim okupljanjima, pa kaj su čekali do sad?
  • flexXy
    1.8k
    neka uhljebi u čistoći zarade neštobbbjura

    Takvi su mi najjaci, svi koje znam da to govore su ili oni koji se prave neki progresivci ili oni koji su kao tu domaci purgeri. Teska ironija sve u svemu, da takvi najmanje drze do grada u kojem zive.
  • reziser
    5.8k
    'neka uhljebi u čistoći zarade nešto'bbbjura

    da, ti ljudi kaj skupljaju smeće su baš uhhljebi
    a njihovo ponašanje govori o njima samima

    to nije niti malo moj đir, imam neke druge prioritete u životu :wink:

    i ja sam nekad davno bio mlad i lud, ali ovak se nikad nisam ponašao...
    žalosno
    ja sam ko Cico...pravi domaći "dečec"
    i sad mi suza u oku za njim
  • gh0c
    256
    Da im nije zabranjeno i onemogućeno, dobar dio njih bi bio na mjestima gdje je i takva muzika i takvo ponašanje puno primjerenije i razumljivije.

    A i ovo "na mladima svijet ostaje" je relikt prošlosti (kao i Sjeverna Koreja kao sinonim represije, cenzure i dikature) koji je takvim učinila ova plandemija koja je pod agendom zaštite najstarijih i najugroženijih teško ugrozila baš mlade, aktivne, radništvo, zdravstvo, školstvo, obitelji...
  • über alles
    1.4k
    Kad sam bio prije dva tjedna bile su cavoglave...za svakog po nesto.

    To kod hnk je ovak i onak situacija zbog korone kakve kod nas inace nema(iako je na zapadu i sjeveru europe to dosta cesta stvar).

    A i budimo realni,stavi tu situaciju kod hnk prije deset godina kad sam ja bio u srednjoj bilo bi puno gore,pa kod svake druge klupice bi bio neki incident(oni koji su tad bili u opticaju se mogu samo sjetit ribnjaka i strossa i sve je jasno).
  • xavier
    11k
    Mislim da ipak puno pretjerujete. To je jednostavno generacijski sukob. Ljudi od 20 godina jednostavno imaju drugačije prioritete u životu od njihovih roditelja. I svaki put oni stariji smatraju da je u njihovo vrijeme sve bilo puno normalnije i da današnja mladež ima sasvim krive prioritete i gledanje na život. I ne sumnjam da će se za 20-30 godina ti današnji klinci zgražati kako se njihova djeca ne znaju normalno zabavljati.

    Kako ste i napisali, jedina je razlika što se to inače događa malo dalje od očiju javnosti, a sukob je koš dodatno produbljen iz razloga što stariji često puno ozbiljnije shvaćaju koronu pa im je još teže shvatiti zašto mlade uopće nije briga za to.
  • Nolifer
    5.9k


    Zakaj bi pretjerivali? Idalje smo mi mladi isto tako, samo iskusniji i znamo se kulturnije ponašat i partijat. Recimo, ovo kaj rade po meni nije normalno i samo izazivanje vraga. Ako su ti prioriteti ostavljat smeće i majmunirat se kod HNK samo izvoli, ali ako se razboliš od tamo i dođeš doma šmrkav, odi se liječit onda negdje drugdje, jer si opterećenje za zdrastveni sustav, jer dok su se neki držali reda, ovi se drže večinom nereda... Što slike i dokazuju...

    Meni je isto pun kufer svega, ali nije mi to razlog i način da uništavam jednu takvu ustanovu kao što je HNK.

    To sve isto ovisi o odgoju, a isto tako recimo, ako se ide već tamo, a dođeš mi doma bez maske , pa se praviš blesav kao da ništa nije (imam detalj iz familije), jer to onda nije ok i to me živcira, kad ljudi svjesno ne nose maske, a idu na masovna okupljanja nepotrebno, da je vrijeme normalno, ne bih ništa rekao
  • Infinity
    14.9k
    Ovo mi zvuci poput onih koji bi digli cijenu lijecenja svima koji puse, konzumiraju alkohol, jedu previse masnog, pretili su itd. Sve to zajedno s nenosenjem maske spada pod nezdravo ponasanje koje svjesno opterecuje zdravstveni sustav. Onda bi svima koji ne zive po doktorovu receptu trebalo poskupiti lijecenje ili mu reco da se sad tu ne lijeci.

    Pusti djecu, nek luduju. Ako nece sad bit van granica normale, kad ce? Osobno poznajem normalne kojima je mladost ludost dosla s 30 godina kad su vec ozenjeni. I sta da radis tad? Ovima sto se okupljaju da ce nesto biti vec bi nakon 2-3 susreta svi kuci lezali bolesni. Ocigledno se pretjeruje. Kad vidim generaciju koja kuci lijeno lezi bez imalo viska energije, adrenalina i zelje za izbacivanjem svega iz sebe, tad cu reci da su mladi podbacili.
  • Majki2111
    2.5k
    Nemoj generalizirat, ne luduju svi. Za smeće se slažem, to nije u redu.
  • Nolifer
    5.9k
    Ovo mi zvuci poput onih koji bi digli cijenu lijecenja svima koji puse, konzumiraju alkohol, jedu previse masnog, pretili su itd. Sve to zajedno s nenosenjem maske spada pod nezdravo ponasanje koje svjesno opterecuje zdravstveni sustav. Onda bi svima koji ne zive po doktorovu receptu trebalo poskupiti lijecenje ili mu reco da se sad tu ne lijeci.

    Pusti djecu, nek luduju. Ako nece sad bit van granica normale, kad ce? Osobno poznajem normalne kojima je mladost ludost dosla s 30 godina kad su vec ozenjeni. I sta da radis tad? Ovima sto se okupljaju da ce nesto biti vec bi nakon 2-3 susreta svi kuci lezali bolesni. Ocigledno se pretjeruje. Kad vidim generaciju koja kuci lijeno lezi bez imalo viska energije, adrenalina i zelje za izbacivanjem svega iz sebe, tad cu reci da su mladi podbacili.
    Infinity

    svako ima svoje razloge zašto su postali takvi, oni su sad nebitni koje si nabrojao, jer ako bumo aktualno komentirali, fokusirajmo se na ovo trenutno kaj se događa...

    Sve u svemu neodgovorno se ponašaju sa tim nenošenjem maski i još idu tamo na ta okupljanja. Kako bi reagirao, da se sad neka mlađarija ode okupljati ispred Maksimira i uništi ga do kraja? Da diraju našu Svetinju?

    Sve je to stvar kulture i odgoja, ništa više
  • Nolifer
    5.9k
    ↪bbbjura Nemoj generalizirat, ne luduju svi. Za smeće se slažem, to nije u redu.Majki2111

    Pa slike tamo i snimke sve govore, znači tamo se luduje i ostavlja se smeće, možda neko to ne radi, ali ipak ima divljaka kojima ništa nije sveto, zar se mora pišat po HNK? da ne velim i kenjat
  • Infinity
    14.9k
    Kako ce ga unistiti ako se tamo okupe, piju i ostave smece koje se dan kasnije pokupi? Nije da se drugacije ponasamo za vrijeme utakmica.

    Da je nekulturno, jeste. Da je neocekivano, nije. Cudi me tvoje razmisljanje s obzirom da jedva cekas povratak gledatelja na tribine. Cak mi zvuci i sebicno.
  • Nolifer
    5.9k
    Cak mi zvuci i sebicnoInfinity

    Nije sebično ni malo, već obrnuto, jer oni su ti koji su sebični i to rade. Osobno nemam ništa protiv partijanja i sam sam proveo tako te godine, pa znam kaj pričam, a ovo kaj rade definitivno nije ok. Ako već moraju negdje partijat, neka odu na neko mjesto di to nije HNK...

    Kako ce ga unistiti ako se tamo okupe, piju i ostave smece koje se dan kasnije pokupi? Nije da se drugacije ponasamo za vrijeme utakmica.Infinity

    Hoće recimo šarat će sa nekim svojim grafiti sranjima, možda razbit staklo koje...

    Da jedva čekam ić na stadion, jer već dugo nisam bio, tako da mi fali da...
  • Majki2111
    2.5k
    Kolko znam okupljanja su na Savi i na Jarunu još. Snimke nisam vidio. O čemu je riječ?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.