• Gelipter
    3.4k
    To mi je drago čuti iako kažem po upisima nekih dalo bi se i drukcije zaključiti. U kontekstu podržavanja ideje i svojevrsnog otpora slažem se da je oportuno i logično učlaniti se recimo u FD. Mogu se i složiti s tobom da je dosta tzv. kafanskih političara ili navijača koji samo kritiziraju, ali ništa ne poduzimaju osobno, ali i dalje smatram da si se nespretno izrazio vezano uz navijače iz Zagreba. Sad smo već dugo offtopic, možda da se vratimo prvotnoj temi iako je i ona jednako mučna.

    Edit: sad sam vidio da si komentirao ovo kaj sam napisao.
  • Građanski1911
    326


    To je tema za širu raspravu... najbolji primjer je Hajduk koji za hrvatske prilike ima fenomelanu posjetu, s 10.000+ ljudi na tekmi se u ovom trenutku niti jedan kolektiv ne može pohvaliti osim hrvatske nogometne reprezentacije i Dinama u Europi.

    No, je li ta brojka od 10.000+ ljudi zaista fenomelana? Za regiju od milijun ljudi u kojima je Hajduk "vjera" i "dio života"? Pa 10.000+ ljudi je prosjek prve švedske lige...u usporedbi s Njemačkom to je rang niželigaških klubova
  • Gelipter
    3.4k
    Posljednjih godina kod tovara je ta posjeta i manja i kod njih nije glede toga situacija bajna iako oni uvijek služe kao primjer dobre posjete. Ipak, prema njihovoj igri i uspješnosti ni to ne treba čuditi.
  • Mali dioničar
    14k


    A možda je to ono čemu društvo i treba težiti - da se više ljudi aktivno bavi sportom pa hoda po Sljemenu ili trči ili rekreativno igra nogomet za vrijeme prvoligaških utakmica.

    Je, tema je dosta opširna.
  • Infinity
    15.2k
    Posljednjih godina kod tovara je ta posjeta i manja i kod njih nije glede toga situacija bajna iako oni uvijek služe kao primjer dobre posjete. Ipak, prema njihovoj igri i uspješnosti ni to ne treba čuditi.Gelipter

    To i nije bas tocno. Hajduk je u posljednjih deset sezona samo dva puta imao posjetu ispod 8.000, u sezonama 10/11 i 14/15. Sve ostalo je neki standard 8.500-9.500 uz izuzetak sezone 17/18 kada su imali 12.000.

    Drze oni taj nivo s posjetom prilicno dobro.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Kasno se uključujem u raspravu.

    Imaš 2 ili 3 tisuće ljudi u ZG kojima taj Dinamo nešto znači, te ljude je bolje nazvati fanaticima.marcio amoroso
    Broj je mnogo veći, samo ljudi ne doalze na tekmu iz sebi osobno znanih 10 različitih razloga.

    ajmo reći da ni na Futsalu nije bajna posjeta.Mali dioničar


    ovo koliko sad bude je jako solidna brojka sa obzirom na praćenje zg dvoranskih sportova. Kao prvo to.

    Kao drugo mislim da je povelika razlika ljudi koji prate veliki nogomet, samim time (G)NK, sam Futsal, i sam Futsal Dinamo.

    Vjerujem da među današnjim velikog Dinama fanovima ima simpatizera bivšeg Nacionala, vjerovatno i starijih fanova Uspinjače i dr..

    A i sam FD ima tek 7 godina rada. Polako, doće oni na svoje. Mislim i tvrdim da F. Dinamo ima najveću Futsal domaću posjetu, e sad..( da je nać taj podatak za vidjeti.)

    No, je li ta brojka od 10.000+ ljudi zaista fenomelana? Za regiju od milijun ljudi u kojima je Hajduk "vjera" i "dio života"? Pa 10.000+ ljudi je prosjek prve švedske lige...u usporedbi s Njemačkom to je rang niželigaških klubovaGrađanski1911

    da se ne bi nitko uvrijedio , ljudi kod nas bi dali "sve" da imamo prosjek od 8k, a da ne pričam 10k+


    @marcio amoroso
    Jedno off.top.pitanje za tebe, što misliš kolika bi zapravo brojka na HNL-u bila kad bi samo simpatizeri pratili Dinamo.(dakle takvi kao ti "deda" i bilo tko drugi koji ste protiv Mamića,već.djela uprave i klupske nepravde i krađe) i ovi koji su tu jer prate Dinamo bez obzira tko god krao kluba ili tko god sjedio u upravi kluba.

    A što onda recimo misliš kad bi BBB pratili samo Futsal Dinamo?
    Ne misliš li da bi time možda nekad doslo da bi jedno,dva kola sam FD imao bolju podsjetu u dvorani nego recimo veliki Dinamo na Maksimiru?
  • Neki tip
    19k
    fzjgc1gzd7a9izdo.jpg

    Iz današnjeg intervjua u VL s Tomaševićem.

    P.S. molim moderatore da prebace u temu Stadion Maksimir, tamo je prikladnije.
  • nkdz
    829
    https://m.vecernji.hr/vijesti/premijer-nas-posprdno-zove-aktivisti-s-ulice-ali-ja-sam-na-ulici-i-pricam-s-gradanima-o-problemima-1469157

    Što je sa sportom? – Treba više ulagati u rekreativni i amaterski sport, da postoji infrastruktura i za djecu i odrasle koji se bave sportom. Mi se protivimo natkrivanju sljemenskih potoka, ti potoci se mogu urediti za staze, rekreaciju, da postanu rekreativni koridori sjever-jug. Dinamov stadion je potpuno neadekvatan onome što međunarodna natjecanja traže. Mi nemamo krov, kad je hladnije vrijeme i kiša netko može dobiti upalu pluća. Potrošili smo 700 milijuna kuna za obnovu koja nije ni blizu gotova. Napravit ćemo odmah financijsku studiju i vjerujem da za 300 milijuna kuna možemo imati stadion adekvatan za grad Zagreb – kaže Tomašević.

    edit: @Neki tip sa Zapada je bio brzi
  • Neki tip
    19k

    Kasniš. :joke:

    Nego, meni se iz ovoga čini da bi on dovršavao obnovu postojećeg.. tipa stavio krov i tako
  • xavier
    11.1k


    Dobar dio političara misli tako iz razloga što zapravo ne idu na utakmice i ne razumiju u kojoj je mjeri ovaj stadion loš i disfunkcionalan. Misle "imaš tu već dosta potrebnih elementa i racionalnije je samo to završiti". No onda se nikad stare građevine ne bi rušile i mijenjale novima.

    Nekad možeš renovirati, a nekad to jednostavno nema smisla.
  • nkdz
    829
    Tomislav Tomašević, oporbeni zastupnik (Zagreb je naš!) u Skupštini Grada smatra da prije svega treba napraviti i vidjeti sve financijske analize vezane uz Maksimir.

    'Pretpostavljam da je jeftinije srušiti i sagraditi novi stadion nego održavati i ulagati u postojeći. Međutim, ako se to zna već niz godina, postavlja se pitanje zašto ništa nije učinjeno dvadeset godina. U dva desetljeća gradska uprava gradonačelnika Milana Bandića potrošila je stotine milijuna kuna. On za to treba politički odgovarati', smatra Tomašević.

    Napominje da je siguran da Grad ne bi trebao u potpunosti financirati rušenje i gradnju Maksimira, ali i dodaje da bi prije svega trebalo vidjeti financijske analize te ugovore o korištenju stadiona u budućnosti.

    'Protiv toga sam da Grad sam ili pretežito financira gradnju stadiona s obzirom na Dinamove prihode. Sve zapravo ovisi o financijskim projekcijama', kazao je Tomašević.

    Na pitanje kako gleda na to da se stadion sruši i na istom mjestu sagradi novi, posebno s aspekta dodatnih troškova, Tomašević je naveo kako financijske analize moraju biti ključne u donošenju bilo kakve odluke.

    'I prije dvije godine tvrdio sam da je isplativije sagraditi novi stadion za 50 milijuna eura nego uložiti isti iznos u natkrivanje. Treba vidjeti kakav bi bio model gradnje i kako bi se financirao. A na kraju se postavlja pitanje zašto se to nije ranije učinilo ako se znalo da je jeftinije, nego se u dvadesetak godina potrošilo 700 - 800 milijuna kuna', zaključio je Tomašević.

    https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/novi-stadion-na-maksimiru-baric-neka-dinamo-proda-olma-i-financira-gradnju-foto-20191105


    progooglao sam njega i kaj kaze za stadion
  • SAS1987
    13.3k
    najbolji primjer je Hajduk koji za hrvatske prilike ima fenomelanu posjetuGrađanski1911

    Jako se zaboravlja da je Dinamo do bojkota i eskalacije svih sranja imao slično posjetu ko Hajduk. Samo što je nakon toga Dinamo a Hajduk se digao po pitanju posjete. I još je treba uzeti u obzir da Maksimir za razliku od Poljuda nema krov.
  • marcio amoroso
    32k
    . I još je treba uzeti u obzir da Maksimir za razliku od Poljuda nema krov.SAS1987

    Uzmi u obzir i da je Split manji jedno 5, 6 puta od Zagreba.
  • Gelipter
    3.4k
    Valjda se podrazumijeva cijelo područje Dalmacije pogotovo ono koje gravitira Splitu, a kaj se Zagreba tiče, opće je poznato da u njemu živi jako puno ljudi podrijetlom iz drugih krajeva Hrvatske, među kojima gotovo najviše dalmoša koji većinom ne navijaju za Najveći hrvatski klub.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.