• Građanski1911
    326
    S obzirom na to da je aktualna situacija u Dinamu produkt višedesetljetne sprege nelegitimne uprave GNK-a i politike (HDZ na parlamentarnoj razini te SDP/Bandić na lokalnoj), pred nama su jako bitni izbori.

    Također, s obzirom na aktualnu političku situaciju - HDZ-ova slaba većina u saboru + odmak od Mamićeve političke klike te mogući odlazak Bandića - 2021 bi mogla biti prijelomna godina za naš klub.

    Ako Bandić dobije novi mandat (a rekao bih da je i dalje prvi favorit) i u dogledno vrijeme ne završi u zatvoru (što spada u sferu SF-a), nastavlja se Statsu quo sa Zagrebom, Dinamom i Maksimirom.

    Ako Bandić pak izgubi mandat i većinu u Skupštini, postoji mogućnost da nova gradska vlast odluči riješiti problem Dinama i stadiona.

    Kakvo je mišjenje zonaša o predstojećim izborima, postoji li po vama kandidat i opcija koji bi mogli riješiti dva goruća problema za Dinamove navijače - upravu i stadion?
  • Neki tip
    19k
    Ako Bandić dobije novi mandat (a rekao bih da je i dalje prvi favorit)Građanski1911

    Ako bih se u išta kladio, onda je to da Bandić 100% pada na lokalnim izborima.

    Znam da ga se i ranije medijski otpisivalo i podcjenjivalo interesnu mu mrežu, ali oko ovoga nemam nikakve dvojbe i potpisujem već sada. Bandić od lokalnih izbora nadalje neće biti gradonačelnik, a stranka mu je u smislu političkog kapitala ionako on sam. S njim nestaje i stranka.
  • Građanski1911
    326
    U međuizbornom periodu Zagrepčani ne prestaju s kritiziranjem Bandića, ne postoji šansa da za njega glasaju na idućim izborima, pa uredno pobjeđuje...

    Jel bi stavio ruku u vatru da će Tomašević u drugom krugu imati više glasova od Bandića? Ili nekakav SDP-ov kandidat (Mrak Taritaš)? Otto Barić mlađi?

    Treba doduše pričekati i vidjeti koga će HDZ i Most kandidirati, oni imaju jake organizacije i ako kandidiraju neka jaka imena (Beroš HDZ ili Raspudić Most), onda bi se stanje na kladionicama moglo promijeniti...

    Svakako se nadam da će DTSM u kampanji uputiti svim kandidatima pitanja o Dinamu i Maksimiru te da te teme neće biti na marginama političkih programa i potkopavane populističkim frazama o nedostatku vrtića.
  • flexXy
    1.9k
    Beros nece ici sigurno, on je svoj politicki utjecaj izgubio zadnjih par mjeseci a i uostalom sta on ima veze sa Zagrebom. Tomasevic je politicki klaun koji ima potencijala za dobit 15-ak posto od preostalih komunjara u Zagrebu i to je to. Sdp je jak u Zagrebu i rekli su da idu sa svojim kandidatom tako da on nema sanse. Za nas Dinamovce bi od ovih sto su rekli da se kandidiraju najbolji bili Baric ili netko iz Mosta. Hdz, Bandic i sdp su status quo iducih 5 godina. Bandicu poslije izbora zelim robiju do smrti.
  • Mali dioničar
    13.9k
    Meni Barić na prvu izgleda ok, a ima vremena za analizu.

    Za Raspudića ne bih glasao ako baš ne moram kao manje zlo, a rado bih dao glas Mariji iako nije operativac, ali djeluje pametno pa bi valjda znala delegirati. Ali to nema realne šanse.

    Ne bih se čudio da Plenky angažira Martinu Bienefeld, to bi recimo bilo zanimljivo.
  • Mr Blue
    3.3k
    U međuizbornom periodu Zagrepčani ne prestaju s kritiziranjem Bandića, ne postoji šansa da za njega glasaju na idućim izborima, pa uredno pobjeđuje...Građanski1911

    Ovo je istina. Mislim da je sad doduše malo drugačije. Za razliku od ranijih izbora, nikad prije nisam osjećao takav animozitet ljudi prema gradonačelniku, čak više nema ni onih koji ga brane gdje god stignu. Naravno, do izbora se još to stigne promijeniti.

    Trenutno još uvijek nemam neku preferencu za koga bih glasao, volio bih da se isprofiliraju kandidati polako... Zasad su mi svi jednako loši.
    U svakom slučaju, moje mišljenje je da je oporba poprilično, u nedostatku bolje riječi, nesposobna. Uopće ne mogu zamisliti situaciju u kojoj netko od oporbenjaka preuzima ulogu gradonačelnika/ce. Zato mislim da će jednostavno doći do toga da će bandićevi glasači glasati za HDZ, koji bi mogao iskoristiti tu vakuum situaciju i jahati "val promjene". Ovisi naravno koga će postaviti za kandidata. I na kraju balade - neće biti ništa novo.

    postoji li po vama kandidat i opcija koji bi mogli riješiti dva goruća problema za Dinamove navijače - upravu i stadion?Građanski1911

    Od trenutne ekipe, nažalost, ne.
  • Crusades1986
    9.5k
    Meni je za sad na broju jedan Otto, broj dva mi je netko od Raspudića (Marija ili NIno) ako bude, a za drugi krug glasam za manje zlo uz napomenu da ako bude netko iz ove staljinističke koalicije mežemo glasam za bilo koga drugoga.
  • SAS1987
    13.2k
    Zbog Dinama koliko toliko pratim lokalnu politiku u Zagrebu pa mogu kazati da je Možemo (Tomasevic) vise puta kazao da mu je rjesavanje situacije u Dinamu jedan od top prioriteta na lokalnom nivoju i zagovara socio model. To ce mu uz rjesavanje stadiona u Maksimiru biti i dio predizbornog programa.

    Jos jednom, uzimajte u obzir da ja pratim samo sto neki političar prica o dinamu. Ne zanima me ako je komunjara, desničar ako ima je sposoban ili ne. Pratim samo iskljucivo kroz prizmu Dinama.

    slazem se, Otto mi je u onom intervjuju ispao kao super kandidat.
  • xavier
    11.1k
    Što se tiče prvog kruga, puno toga ovisi o planovima i potrebama HDZ-a. Ukoliko im Bandić više ne treba po nikakvoj osnovi i ako nakon dugo vremena izađu na zagrebačke izbore s ozbiljnim kandidatom, onda vjerojatno imaju siguran drugi krug gdje će onda biti klasika..."ljevica vs desnica" (namjerno pod navodnicima).

    No ako nitko s desnice neće ponuditi kandidata za kojeg birači misle da ima realne šanse postati gradonačelnik, puno vas će se iznenaditi koliko će glasova opet dobiti Bandić.
  • xavier
    11.1k


    Dinamo na žalost ne zanima dovoljno ljudi da bi netko to gurao kako ozbiljno predizborno pitanje, a što se tiče stadiona, kako stvari stoje, kod prosječnog stanovnika Zagreba plus će na žalost dobiti onaj koji izjavi da grad neće dati ni kune za stadion, a ne onaj koji želi riješiti to pitanje.
  • SAS1987
    13.2k
    ja samo prenosim to sto je on osobno kazao. I to više puta :smile:
  • Gelipter
    3.4k
    Bandić je napokon valjda gotova priča. Novinari gotovo svih medija zadnjih mjeseci pišu negativno o njemu što pokazuje da je pao u nemilost svih bitnih aktera. Ipak, u njegovom slučaju ništa nije sigurno. Godinama već u Zagrebu vlada prešutni dogovor adezeja i Banderosa da oni ne šalju jače kandidate, a zauzvrat veliki dio kolača u gradu dobiva adeze. Sdp je na nacionalnoj razini u rasulu u Zg može biti samo još gore. Ostali:kaj se Mosta tiče i ja bih rađe Selakicu vidio i Grmoja je ok, Sladoljev svakak bar u skupštini. Tomašević, koji se u zadnje vrijeme nameće kao glavni kandidat za nasljednika koliko mi god odbojni bili njegovi svjetonazori, ako bi nekim čudom išao bez Radničke fronte i ostalih redikula čak bi njega zaokružio prije neg frfljavog šmrkavca. Vesna Kamen Škare Papir Ožbolt potencijalno iznanađenje izbora. :lol: Kao što sam već negdje prije napisao Banderosa će ipak ako ništa drugo biologija onemogućiti.
  • Cosey
    432
    Slično kao i s Mamićem, predugo slušam da je on gotov da bih zaista povjerovao u to.
    Također, ako i padne, osim njegovog pada nisam siguran, s obzirom na konkurenciju, da će stvari previše na bolje.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Ja samo jednu stvar ne kontam, s kim god pričam iz ZG pljuje Bandića ili mu se smije a taj Bandić stalno osvaja izbore. Jel ja poznajem krive ljude ili za njega glasaju mrtvi....
  • xavier
    11.1k


    Evo kod mene u kvartu ljudi ne vole previše Bandića, ali kad dođu izbori uredno mu daju glas pravdajući to da nema drugih ozbiljnih kandidata s desnice (da sad ne ulazimo u to po čemu je Bandić uopće "desnica"), a ne žele da "neki komunist" dođe na vlast.
  • immerwieder
    1.2k
    na zadnja dva izbora je mile i bio indirektno hdz kandidat, ona Mađerić je poslije zbrinuta i nitko više niti ne zna kolko je dobila, jedna od varijanti je i sada da ostane tako jer je tolko hdzovaca postavljeno po gradskim firmama da nije potrebno ulaziti u neki rizik
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.