• Dino
    2.2k

    Da, al se drasticno smanjuje broj stanovnika u samom centru. Evo primjer, kad sam se ja upisivao u osnovnu skolu koja se nalazi na 700m od Trga broj ucenika je iznosio 647. Danas, 11 godina kasnije ta brojka iznosi 300. Nekima se zgadio centar, neki nemaju prostora (iako mi je to nepojmljivo, al aj), a neki su uspjeli skupit lovu i kupit si neku novogradnju gdje imaju sredene papire i sad se mogu smijat ovima kojima se urusilo neodrzavano ruglo.


    Pricaj mi o tom...nazalost sve to je tolko komplicirano da ljudi izgube volju za sredivanjem papira i jednostavno odluce zivjet u nekretnini dok ne zagusti.
  • agramZ
    2.3k
    interesantno mi je da si "obicni" gradjani uopce mogu priustiti zivjeti u centru. u becu je totalno suprotno. centar je teska fantazija za nas obicne smrtnike. nikada nisam poznavao ikoga ili uopce cuo za nekoga da zivi ili da je zivio u centru grada. taj centar je ono sto turisti vide i to onda nazalost bude ta svjetska-turisticka slika beca, iako to nikakve veze nema s realnoscu jer nitko normalan ne zivi u centru..
  • Mali dioničar
    14k


    Pa valjda ti je poznata povijest grada Zagreba.

    Recimo Nama ti je bila Koestner und Ohler pa Koestner und neki ustaša pa Narodni magazin.

    Tudjman i cijelo partijsko rukovodstvo se uselilo po Tuškancu i Pantovčaku.

    Zbilja to ne znaš?!
  • Dino
    2.2k

    Nije si nitko ni kupio stan u centru Zagreba hahaha o tom ti pricam, Bec je apsolutno druga prica. Kod nas je kvadrat u centru 3000-4000€ ak je stan adaptiran i spreman za useljenje. Sam nema ih puno jer ti koji si nisu kupili stan nemreju ga prodat. A ak bas imas love na bacanje das kolko neko trazi i zivis u centru.
  • Nino Bule
    11.3k
    Ima starijih ljudi koji zive u ruinama u centru koliko god hoces.
  • agramZ
    2.3k
    znam, ali nisam siguran koliko to sad znaci. bec je od pada monarhije, znaci od 1919 godine bez prestanka vodjen od socijaldemokrata. valjda znas i njihov "mentalitet", sve za radnike, radnicka klasa ovo ono... na kraju su radnike otjerali u predgradje.

    ne pricam ni ja o kupovini stanova. to je jos veca fantazija ovdje, i to se ne odnosi samo na centar. unajmiti stan je standard ali opet nikako u centru.
  • Dino
    2.2k

    Jasno Austrija i Njemacka malo drugacije funkcioniraju po tom pitanju. Medutim, kod nas ima i ljudi koji su u gradskom najmu u centru i to po ne pretjerano viskom cijenama za nas standard, a vama bi vjerojatno to bila smijurija.

    Zivot u centru grada definitivno ima prednost u odnosu na predgrade, no tesko je naci nekretninu po “normalnoj” cijeni, s papirima i u useljivom stanju. Zato vecina preferira kvartove u tramvajskoj zoni.

    Sad mislim da smo se vec dosta odmaknuli od teme pa cu rec da i rjesavanje pravnih odnosa mora bit jedan od ciljeva buduceg gradonacelnika :grin:
  • agramZ
    2.3k
    ma sve jasno, uvijek mi je bilo interesantno znati gdje se sve zivi u glavnim gradovima, tj. odnos centar vs. ostatak grada.
  • Građanski1911
    327
    Barić o odnosu navijača i Dinama

    "Nekad ne razumijem motive. Ima tu jako puno istine, ali ako su rezultati dobri, navijači moraju disati za momčad. Možda sam ja ovdje idealist, nisam ekstreman u navijanju. Uvijek postoje ultrasi, ali ovakva situacija u Dinamu je atipična. Najžešći navijači inače najviše dišu za klub. Teško mi je reći otkuda je došla ta mržnja, je li to mržnja prema jednom čovjeku, ili što? Momčad tu najviše pati. Najbolje igraju kada su navijači uz njih".
  • Mali dioničar
    14k


    Voditelj se nije pretrgnuo od upita vezanih za status članova kluba. A sam Antolić se navukao na tanak led hvaleći se brojem članova pa bi inteligentniji voditelj u tom trenu postavio pitanje članskih prava.

    Radi se o vrlo lukavoj stategiji podijeli pa vladaj...ljudi sa svih tribina osim sjeverne se prikazuju kao normalni navijači i članovi koje zanima samo članska iskaznica i artikli u fan shopu, a sjever su ekstremni članovi/aktivisti koji traže kruha preko pogače i to traže na vulgaran i nasilan način.

    Barić se u kampanji predstavlja kao veliki dinamovac kojeg zanima samo teren i navijaštvo u smislu simpatizerstva te onaj tko će riješiti pitanje stadiona. On sam se ne izjašnjava o ustroju kluba, a s obzirom na to da mu to kao temu nisu nabacili iz Indexa, nitko drugi ni neće.

    Ako išta trebam izdvojiti kao pozitivno, meni je to upravo činjenica da su se obojica izjasnili za novi stadion i to na ovoj lokaciji.
  • Građanski1911
    327
    Barić se u kampanji predstavlja kao veliki dinamovac kojeg zanima samo teren i navijaštvo u smislu simpatizerstva te onaj tko će riješiti pitanje stadiona. On sam se ne izjašnjava o ustroju kluba, a s obzirom na to da mu to kao temu nisu nabacili iz Indexa, nitko drugi ni neće.Mali dioničar

    Ne bih rekao da se nije izjasnio, čovjek tvrdi da "navijači trebaju disati za momčad ako su rezultati dobri", jer samo su rezultati bitni za jedan sportski klub. Ako smo ispred tovara i igramo Ligu prvaka sve ostalo je nebitno

    O ustrojstvu kluba dovoljno se izjasnio i ovdje:

    "Teško mi je reći otkuda je došla ta mržnja, je li to mržnja prema jednom čovjeku, ili što? Momčad tu najviše pati. Najbolje igraju kada su navijači uz njih".

    Je, problem je u "mržnji" prema jednom čovjeku, svi smo mi ljubobmorni na uspjeh tog jednog čovjeka, zato rušimo Dinamo.
  • xavier
    11.1k
    Zapravo kad se sve zbroji ispada da nas ima valjda 1000 kojima su ta pitanja bitna, a ostali žele samo biti ispred tovara na tablici, ne sramotiti se u Europi i po mogućnosti dobiti natkriveni stadion...ako to bude ispunjeno, ne smeta im onda ni čobanluk koji su Mamići uveli u Dinamo kao "novo normalno", ni represija prema navijačima, ni krađa ogromnog iznosa novca iz kluba, ni nemogućnost ostvarivanja članskih prava...
  • Mali Zeus
    9.4k
    Super za novi stadion, ali kao nije mu jasno otkud mržnju. Ajd bježi.
  • marcio amoroso
    32.1k
    Zapravo kad se sve zbroji ispada da nas ima valjda 1000 kojima su ta pitanja bitnaxavier

    Ovo je nažalost istina, možda nije baš tisuću, ali nije ni puno više.
  • Papastrumf
    9.5k
    Ne bih to baš tako banalizirao. Mislim da je ona Edurdova tablica i usporedba posjećenosti europskih utakmica na Maksimiru rekla puno toga.
    Naravno, nije sve tako jednostavno, ali se da dosta toga iščitati.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.