• Mali Zeus
    9.4k
    Bude to sve Zakon o obnovi riješio.

    Gdje ima volje i ideje ima i načina. Recimo zgrada Mullera, lijepo obnovljena, iznutra moderna. Ak se nemre drugačije neka se riješi tako. A potres je samo ukazao na stanje grada i škola, bolnica i vrtića u istom. Ali nema veze Bandić očisti nekoj bakici ulicu od snijeha ili asfaltira par metara ceste nakon 20 godina i ima glas.
  • The Undertaker
    4k
    Pa o tome i govorim. Vidio sam svakakvih anketa o koječemu, manje ili više relevantnih, ali o stadionu nijednu. Moguće da sam nešto propustio ali ako netko ima neka stavi link.
    Naše mišljenje ovisi o okolini u kojoj se krećemo. Prema mojoj, Bandić nikad u Zagrebu ne bi pobijedio na izborima. A stvarnost je drugačija.
  • mniokl
    254
    Mislim da ove novinare koji su oko Dinama nitko ne smatra bitnima.Olivari,Blažičko i ekipa odavno su izgubili svaki integritet.
  • xavier
    11.1k


    Pa i napisao sam da je to možda i jedino pitanje gdje zapravo imamo iste ili slične stavove s njima.
  • mniokl
    254
    Oni imaju stavove po narudžbi iz Hercegovine
  • Nino Bule
    11.3k
    postoji razlika između izbornih anketa i ostalih anketa. Osim ocitog interesa da se plati izborna anketa, ona predviđa neku buducu radnju za koju se lako promjeni misljenje, a i ljudi cesto glasaju za onog tko misli da ce ostvarit rezultat, a ne nuzno onoga tko im je najbolji. Anketa poput "koja vam je najdraza boja" su puno lakse i preciznije tako da bi bilo vrlo korisno imat ankete o podrsci za buduci stadion.
  • Mali dioničar
    14k


    Je, sve je to u redu kaj veliš. A kako bi strukturirao anketu/istraživanje za stadion?

    Kao prvo, koliko stanovnika grada Zagreba uopće zanima ta tema?

    Od ovih koje tema zanima, koliko je navijača Dinama, a koliko hejtera Dinama i nogometa uopće koji ni ne žele nikakav stadion?

    A tek onda slijedi pitanje dizajna i zatvaranja financijske konstrukcije.

    U tom slučaju, stadiona ne bude još desetljećima.

    Najbolje bi bilo da tko god pobijedi ima ovakav pragmatičan i jasan pristup poput Barića i to je to.
  • Dino
    2.2k
    Opcenito bi bilo najbolje da se obnova Zagreba vrsi tako da se polurusevne zgrade prodaju privatnim investitorima koji bi bili obvezni napravit zgradu kojoj ce procelje biti replika prijasnje zgrade. Tako se to radilo u Poljskoj i Ceskoj poslije ww2 ako se ne varam i to je najbolji model.flexXy

    Bilo bi savrseno, da postoje vlasnici urusenih i ostecenih zgrada...
  • Mali Zeus
    9.4k
    Bilo bi savrseno, da postoje vlasnici urusenih i ostecenih zgrada...Dino

    kako misliš ne postoje?
  • Mali dioničar
    14k
    bi bilo vrlo korisno imat ankete o podrsci za buduci stadion.Nino Bule

    @Neki tip sa Zapada je napravio anketu, a sad koliko smo mi reprezentativni uzorak za navijača Dinama kao takvog, a kamo li za prosječnog stanovnika Grada Zagreba, o tom potom...

    https://www.zonadinamo.com/discussion/473/nova-anketa-stadion-te-socioekonomska-politička-i-demografska-struktura-navijača-dinama-/p2
  • Dino
    2.2k

    Lijepo, velku vecinu tih stanova su na koristenje “dobili” dobri prijatelji partije i stekli nasljedno pravo. Dakle, mogu zivjet nutra dok god imaju potomaka. Sitniji problem je kaj niko od tih ljudi nema vlasnicki list, a ni neku potvrdu o koristenju stanova jer nekretnine jos glase na jugoslaviju. Nisu svi stanovi u toj prici, medutim kak sam reko velka vecina jest. I sam znas da je centar grada (a i sire) tijekom povijesti uvijek bio nekom oduzet, a nekom poklonjen.

    Druga prica su gradski stanovi jer oni imaju vlasnika (grad) i ondje se placa najamnina.
  • Mali Zeus
    9.4k
    Vjerojatno misliš na zaštićene najmoprimce?

    Mislim da nije problem što nekretnine glase na Jugoslaviju jer ne glase nekretnine na neku državu. Isto tako oni ne stječu nasljedno pravo. Imaju mogućnost ili otkupa stanova ili sklapanja novog ugovora o najmu, po tržišnim cijenama. E sad koliko je takvih stanova i da li je velika većina ne znam.

    Tako smo za vrijeme donošenja zakona mogli čitati upravo potresne priče bračnog para Nola vezano uz to.
  • Dino
    2.2k
    Mislim da nije problem što nekretnine glase na JugoslavijuMali Zeus

    Problem je nazalost jer fond za obnovu jos uvijek nije donesen, a EU ne zeli dat pare iz fonda solidarnosti zato kaj zele imat crno na bijelo tko je vlasnik. Nasa drzava je financijski oduvijek u banani i para za neku kolko tolko normalnu obnovu nema.

    Jako se puno zadrzavam u centru grada te poznam puno ljudi koji su u navedenoj situaciji, dakle nalaze se tam od bivse drzave, ne placaju najam, nemaju vlasnicki list i nazalost su nemocni ako se sami ne odluce obnavljat ono u cem zive.
  • agramZ
    2.3k
    u zagrebu znaci stvarno obicni gradjani zive u centru?
  • Mali Zeus
    9.4k
    ma kužim sve, što se tiče vlasničkih odnosa Zagreb je teški kaos. Recimo kako se u bivšoj državi više pažnje poklanjalu posjedu, a ne vlasništvu imaš cijela naselja koha se još uvijek vode kao livade, šume itd i nisu u vlasništvu Grada.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.