• Građanski1911
    326
    Još bih napomenuo važnost Dinama za promociju sporta i zdravog načina života, posebno među mladima...

    Ne kažem da bi "Dinamovo pitanje" trebalo biti ključno pitanje kod odabira gradskog oca, ali među važnijima (ovdje govorim o Dinamovim navijačima), zašto ne?
  • SAS1987
    13.3k
    Imaš 2 ili 3 tisuće ljudi u ZG kojima taj Dinamo nešto znači, te ljude je bolje nazvati fanaticima.marcio amoroso

    Što se tiče navijača je Dinamo je klub koji je neviđeno devastiran posljednjih 30 godina, doslovno je "spaljena zemlja". Najprije promjena imena, onda Mamići, bojkot, problemi sa stadionom itd. i kao takav je prošle sezone na Maksimir dovukao 150 000 - 200 000 gledatelja. To što je na stadionu u prosjeku 4k ljudi je više stvar rada u klubu i infrastrukturi nego popularnosti te važnosti kluba za ljude.

    Sjećam se jednog članka o stadionu iz neke 1993 / 1994 kada su u klubu kazali da je stadion treba nadograditi jer bi im inače Uefa mogla reducirati kapacitet iz 60k na 25k i da bi to bio jako veliki financijski udar na klub. A sada smo došli do situacije da nam je stadion od 24k prevelik :smile:

    Ovih izbora će Dinamo (stadion i demokratizacija) biti važnije predizborno pitanje nego što neki mislite.
  • marcio amoroso
    32k

    Meni je jasno da je bilo svega i svačega. Ono moje su brojke koje se ne mogu maskirati. Jednostavno je tako i jbg.
  • marcio amoroso
    32k

    Aha, znaci im, ali ne toliko da odu na tekmu ili uplate članarinu. Šta misliš koliko Dinamo ima članova iz Zagreba? Koliko boysi? Koliko fd?
    Svima znaci, ali vrijeme i novac neda nitko.
  • Gelipter
    3.4k
    znači komentiraš kak je Dinamovih navijača malo i onda tu još dodatno dijeliš po regionalnoj pripadnosti. To nam stvarno sad treba. Bravo! :clap: Ti uglavnom hoćeš reći da u Zagrebu nema navijača Dinama ili nema dovoljno po broju stanovnika? Imam osjećaj da stalno imam deja vu ovdje na nekim temama. Stalno se ističu razlozi ovakve situacije i neki se i dalje iščuđavaju svemu, a navodno su dobronamjerni.
  • Mali dioničar
    14k
    onda tu još dodatno dijeliš po regionalnoj pripadnosti.Gelipter

    Čovjek govori u kontekstu lokalnih izbora.

    I na temi Aktivizam je bilo riječi o anomaliji da više ljudi iz kvarta gdje se nešto crta dodje cugati na otvaranje grafita nego na Dinamovu utakmicu. I da se ne miješamo s mamićizmima i zakaj je kaj kak, ajmo reći da ni na Futsalu nije bajna posjeta.
  • marcio amoroso
    32k

    Ma nemamo se šta iščuđavati. Evo, GNK je otjerao ljude, jeste. Zašto se onda ti koji su otjerani ne učlane u boyse ili fd? Zašto boysi imaju 1000 članova a ja npr iz Berlina samo učlanio 7 ljudi u boyse?
    Zašto se u boyse ne učlani 50 hiljada otjeranih? Ili u fd? Zašto ih nema nigdje i nikada i nikako a znaci im?
  • Građanski1911
    326
    Zašto se u boyse ne učlani 50 hiljada otjeranih? Ili u fd?marcio amoroso

    Zašto bi se netko tko se ne smatra Bad Blue Boysom, a futsal kao sport ga ne zanima, učlanio u jedan od ta dva entiteta?
  • Gelipter
    3.4k
    Da odgovorim obojici. Prvo kaj se tiče crtanja grafita i kolko se ljudi okupi nisam znao da se tome mora prisustvovati s članskom iskaznicom kluba ili boysa. Ti ljudi koji dođu na crtanje, a ne na tekmu možda jednog dana i dođu kad se stvari promijene. U svakom slučaju to kaj dođu na crtanje je bolje neg da uopće izgube osjećaj za sve povezano s Dinamom. Drugo, ne znam gdje sam ja govorio o tome da je posjeta na Futsalu velika pa da mi se sad to imputira. Iako već sam prije koji mjesec govorio da imam osjećaj da se ovdje na Zoni stvara neka konkurencija i animozitet između ljudi koji prate FD i Gnk ili kao ja i jedno i drugo. Ja sam se više uključio jer mi se ne čini u redu to prozivanje Zagrepčana među kojima ima svega i ne vidim tu poveznicu Marciovih riječi u kontekstu lokalnih izbora, a izvan konteksta pljuckanja po Zagrepčanima.
  • marcio amoroso
    32k

    Zato jer je na neki način otjeran od uprave GNK. Fd i bbb su opozicija. Mene Futsal ne zanima, ali podržim kako mogu i koliko mogu zbog ideje.
  • marcio amoroso
    32k
    imam osjećaj da se ovdje na Zoni stvara neka konkurencija i animozitet između ljudi koji prate FD i Gnk ili kao ja i jedno i drugo.Gelipter

    Ovo nisi u pravu. Na Zoni će FD uvijek biti dobrodošao. Uostalom je jedan od moderatora zone i povjerenik FD-a a čak dvojica su plavi prijatelji.
  • Građanski1911
    326
    ajmo reći da ni na Futsalu nije bajna posjeta.Mali dioničar

    U kojem kontekstu?

    U usporedbi s najjačim nogometnim klubovima u državi - posjeta je slaba
    U usporedbi s ostalim zagrebačkim klubovima - posjeta je odlična (jedino NK Dinamo ima veći broj prodanih ulaznica)
    U usporedbi s ostalim futsal klubovima - posjeta je odlična
    U usporedbi s ostalim dvoranskim sportovima - posjeta je bajna

    U Hrvatskoj, a posebno Zagrebu izgubila se kultura odlazaka na utakmice. Razloga za to je dosta, a po meni su najveći ljudi koji su upravljali i još uvijek upravljaju zagrebačkim športskim klubovima...
  • Mali dioničar
    14k
    U kojem kontekstu?Građanski1911

    U kontekstu trenda.
  • Građanski1911
    326


    Pa ok, i svaka ti čast na tome... no nije tako kod svih. Nekima futsal kao sport i FD kao klub nisu sjeli, ne prate ih i to je ok. Ne razmišljaju svi na taj način - učlanit ću se da podržim priču, makar me sport i klub ne zanimaju.
  • marcio amoroso
    32k

    Ma ne treba se nitko ljutiti ili misliti da imam nešto protiv Zagrepčana, imam tu jako puno prijatelja i zo mi je zadnje na pameti.
    Samo mislim da svi mi možemo više i bolje, mislim da nam ne trebaju podjele, bezvezno etiketiranje i tituliranje koje nema veze sa istinom.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.