• Jurki
    26k
    pa da mi kao clanovi pokrijemo klubu taj gap.Crni86

    Klub treba podrzavati vrijednosti, ali samo do granice kad pocinje ulaziti u novcanike ljudi.
    Bilo bi komentara.. "ostavili pare kladionici i zavukli ruku u novcanik ljudi koji iovako puno novaca daju klubu i vec sad jedva sklapaju kraj s krajem".
    Nastavi niz.. po vlastitom izboru.
  • Crni86
    22.2k
    zato sam reko da bi naisli vjerojatno na veliko protivljenje i mnogima bi onda kladara postala prihvatljiva na prsima.

    Vjerujem da ima mnogih decki koji su tu pisali kojima ne bi bio problem dat recimo 60 eura za clanarinu kako bi se klub iskazao u borbi protiv kocke. Meni recimo to ne bi bio problem, cak bi sa zadovoljstvom izdvojio i vise godisnje jer je za visji cilj, ali iskreno mislim da smo takvi u manjini i da bi prevladali ugl ovakvi komentari kakve si naveo.

    Nemremo imat ovce i novce ovog trenutka. To je bila i poanta bossovog komentara.
  • NORTE
    25.1k
    protivnik reklamiranja kladionica i smatram da će to isto jednog dana postati tema i u širim krugovima u državi.deda

    Hrvatska je prije manje od pola godine tek provela zakon koji još više potiče kladionice na sponzorstva sportskih klubova, dakle tek je počelo i država to potiče i to će tako ostati još dugo vremena.

    U neku ruku je u redu da kladionice vraćaju dio novca u hrvatski sport od kojeg itekako zarađuju, što su davno zazivali i neki sportski djelatnici.

    No s druge strane njihov proizvod je visoko rizična aktivnost od koje kod nekih nastaju ovisnost i financijski pa i egzistencijski problemi, a posebno su ranjivi mlađi punoljetnici koji već s 18 godina mogu si stvoriti ozbiljne životne probleme.

    Ta sportska sponzorstva su i dalje čisto reklamiranje kladionica.

    Imamo primjer iz sporta gdje MNK Olmissum kao jedini protivnik obveze nošenja logotipa supersporta trola kladionicu i hns.
    Na dres su nadodali natpise super ljepilo, super mama, super sušilo, super baka, turbo folk...
    mnk-olmissum2_HSq8Pb7.jpg

    Samo zbog tog poteza imaju moj veliki respekt.

    Od nekud se mora početi, krenulo se s duhanskim proizvodima, a već se po EU uvode zabrane oglašavanja određene hrane i sokova, vjerujem da će na red doći i mobiteli kod maloljetnika itd.
  • vjeko1701
    25.6k
    Ja osobno ne volim tzv. "babysitting" zakone i općenito poglede na zakonodavstvo. Nikakvu značajnu promjenu kod ljudi nećeš dobiti zabranom sponzoriranja ili čak i potpunom zabranom. Ako želiš svoju populaciju štititi od poroka, uloži u edukaciju i uloži u metode pomoći ovisnicima i strogo se postavi po pitanju mladih. Imaj bolesno stroge kazne za kladionice, kockarnice i automat klubove koje se ulovi sa ljudima ispod dobne granice u poslovnici, podigni dobnu granicu za kockanje na 23 godine.

    Uz sve to, uvijek će biti oni koji će si život uništiti time, to je jednostavno tako. Al kozmetičke zabrane koje ne rade razliku su samo politkanstvo a ne rješavanje problema. Meni je dobar princip u kojem obvezuješ da kladionice sponzoriraju sport. Od njega doslovce žive pa da barem malo te love vrate nazad.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.