• NORTE
    9k
    Ne vidim razloga da se stadion, barem djelomično, ne otvori u drugoj polovici lipnja.
    — Cosey

    Barem za sezonce, ako ništa drugo
    Tundra86

    Zanimljiva teorija. Koja ima smisla.
  • Pop corn
    4.9k
    Ja recimo nisam uvjeren da bi izbori sami po sebi iznjedrili ni više ni manje kandidata nego kad ih nema, al jedina razlika je što bi taj kandidat imao legitimitet i zato su izbori bitni. Makar bio jedan kandidat i makar jedan član izašao na izbore.Kwedi

    Tu se slažem, al da bi se pojavilo par ljudi bi, jer pretpostavka za sve ovo je čista situacija koja prethodi izborima. Al to nije tema i time se ne zamarati.

    Zamarati se time da će oni pokušati nekoga instalirati, a ne birati.
  • seljak86
    2.3k
    Je li netko čuo za priču o KK Dinamu koji je donedavno bio KK Rudeš? Ima li kakvih komentara na to? Jesu li novinarske tvrdnje da ih grupa podržava istinite ili samo prazne priče?
  • xavier
    11.1k


    Pa komentiramo to već tjedan na temi "Ostali sportovi".
  • seljak86
    2.3k
    Ah, pardon. Ispao sam tele. Nisam uopće vidio tu temu, a pokušavao sam pronaći kaj grupa na to veli.
  • Mr Blue
    3.3k
    Zamarati se time da će oni pokušati nekoga instalirati, a ne birati.Pop corn

    Ovo je neupitno. Meni se samo čini da će ovim tempom ostati bez ljudi koje mogu instalirati... :wink:
  • Majki2111
    2.6k
    Kako će se igrati kvalifikacije za Ligu prvaka i Europsku ligu sljedeće sezone još je uvijek nepoznanica. Problem bi mogao biti manjak termina, s obzirom na kasni završetak ove sezone, tako da se nagađa da bi se kvalifikacijski dio europskih natjecanja u sezoni 2020./21. mogao odigrati na jednu utakmicu. No sustav se ne bi trebao mijenjati i Hrvatska bi u kvalifikacijama za Ligu prvaka trebala imati dva predstavnika.

    Bude li prvak Dinamo, a vrlo vjerojatno hoće, s koeficijentom 33.500 bit će sigurno među deset nositelja u 2. pretkolu, u kojem bi otvorio europski put, a isto tako i među šest nositelja u trećem kvalifikacijskom kolu. Što se tiče četvrtog pretkola, play-off runde, tu će biti gusto. Na Putu prvaka u LP igraju se samo četiri utakmice, a od Dinama već sada bolji koeficijent imaju Celtic (34.000), koji kreće već u 1. kvalifikacijskom kolu, te Ajax (69.500), koji čeka u play-offu.

    Prvenstva u Škotskoj i Nizozemskoj su već okončana, a zagrebačka momčad pratit će pozorno natjecanja koja bi se trebala nastaviti u nekim drugim državama.

    Od Dinama će, već je sada jasno, veći koeficijent imati i Olympiacos, koji u Grčkoj (nastavak se očekuje 6. lipnja) ima 14 bodova viška u odnosu na PAOK. Jedno mjesto je realno otvoreno, a ispred Dinama se po koeficijentu mogu probiti klubovi iz još četiri države u kojima će se prvenstvo nastaviti - Austrije, Švicarske, Danske i Češke.

    No da se ta natjecanja završe s aktualnim redoslijedom na ljestvici, Dinamo bi bio nositelj i u posljednjem kvalifikacijskom kolu LP. Modri moraju navijati da prvaci ne budu RB Salzburg (tri boda manje od LASK-a), Basel (pet bodova manje od St. Gallena i Young Boysa), FC Kopenhagen (12 bodova manje od Midtjyllanda) i Viktoria Plzen (osam bodova manje od Slavije Prag). Dakle, Danska i Češka ne bi trebala biti problem, nešto opasnija je Švicarska, a najopasnija Austrija.

    No postoji i jedna za Dinamo dobra caka. Ako pobjednik Lige prvaka u sezoni 2019./20. izbori plasman u elitno natjecanje i preko nacionalnog prvenstva, a za to su šanse ogromne, tada će Ajax izravno ući u skupinu LP i osloboditi jedno mjesto u kvalifikacijama. Jedan iz dvojca RB Salzburg - Basel tada može i do naslova, a da Dinamo u play-offu bude nositelj. Oprez je, naravno, nužan. Do te faze natjecanja Dinamo mora izbaciti dva suparnika.
  • Infinity
    15.2k
    O tom igranju na jednu utakmicu sam i ja razmisljao. Ne znam kako bi odredili domacine, al igranje na neutralnom terenu mi nema smisla s obzirom da se svakako igra pred praznim tribinama. Mozda je najlogicnije da ekipa s vecim koeficijentom ima prednost domaceg terena uz mogucnost prepustanja domacinstva. Dinamo bi na taj nacin bio domacin u svim kvalifikacijskim utakmicama, mada je moguce i da bi u svim bio gost s obzirom da se Maksimir raspada i da bi mozda morali prepustiti domacinstvo. Ruku na srce, kvalifikacije obicno igramo bolje vani tako da nam to ne bi trebao biti neki prevelik udarac.


    I muci me ona izjava Ceferina da lige koje se ne okoncaju do 1.8. nece imati putnike u Europu. Jel se to odnosi i na ove koji su proglasili kraj? To znaci da npr. Belgija ostaje bez ucesnika u Europi. Ako Belgija dobija ucesnike onda njegova izjava nema bas nikakvu tezinu jer 31.7. svi savezi par kola prije kraja mogu proglasiti kraj i steci pravo nastupa u Europi.
  • Guinness
    1.9k
    I muci me ona izjava Ceferina da lige koje se ne okoncaju do 1.8. nece imati putnike u Europu. Jel se to odnosi i na ove koji su proglasili kraj? To znaci da npr. Belgija ostaje bez ucesnika u Europi. Ako Belgija dobija ucesnike onda njegova izjava nema bas nikakvu tezinu jer 31.7. svi savezi par kola prije kraja mogu proglasiti kraj i steci pravo nastupa u Europi.Infinity

    Nekako sumnjam da će uskratit put u europu psgu, ajaxu i njima... To šta se prijeti je klošarima kao što je naš savez pa su bogobojazni od takvih kretenarija...
  • xavier
    11.1k
    Mislim da je Čeferin demantirao da je to izjavio.
  • Infinity
    15.2k
    Nisu mi to onda nikakve prijetnje. HNS moze prekinuti prvenstvo u 32. kolu kao sto su ovi prekinuli u nekom 21. kolu, proglasiti prvaka i poslati klubove u Europu. HNS-ov kalendar je takav da ce se HNL zavrsiti prije 1.8. i nema neke brige. Ako ce PSG bez zavrsenog prvenstva u LP onda ce i Dinamo ako bude potrebe. Moze on pricat sta hoce. Njegove rijeci mogu samo uputiti saveze da ne odugovlace s ligama, da se ne igra do desetog mjeseca i ako se ne zavrsi do 1.8. da se proglasi kraj. Nista drugo.
  • NORTE
    9k
    lige koje se ne okoncaju do 1.8. nece imati putnike u EuropuInfinity

    Ako i postoji neki rok to je 20.08. a ni to nije konačno, jer Uefine grupe počinju tek krajem 10.mjeseca . Znači dovoljno vremena za sve kvalifikacije.
  • Kwedi
    3.8k
    Bio sam smješten u rezidenciji gdje su stanovali igrači Rome. Tamo su mi, naravno, bile sve stvari. Ispred rezidencije je rampa, tamo se ne može ući bez dozvole. Stigli smo kombijem, trebali smo uzeti sve stvari kako bih mogao krenuti u Zagreb. Nismo željeli da netko iz Rome vidi da se iseljavam iz rezidencije, jer bi onda sigurno uslijedili dodatni razgovori, pritisci da ostanem, a ja sam se već odlučio za Dinamo i odmah sam želio u Zagreb. Za upravljačem kombija bio je vozač koje me inače vozio, znali su ga na ulazu te smo tako prošli. Andy je sjedio na mjestu suvozača. Kad su nas pustili preko rampe, došao je jedan čovjek iz Rome koji radi u toj rezidenciji, te je pitao Andija tko je on i što tu radi... Kazao mu je da mi pomaže samo donijeti stvari u rezidenciju. Međutim, putne torbe su bile prazne. Mi smo u te torbe zapravo došli utovariti moje stvari. Sve se odigravalo brzo, tako da smo u toj rezidenciji čak u toj brzini i ostavili neke stvari. Pa, mi smo zapravo bježali iz rezidencije, ha-ha... Plašili smo se da netko ne javi čovjeku na rampi da nas zaustavi pri izlasku, da netko ne pozove policiju! Bilo je to baš kad se u Italiji pojavio koronavirus, čak su nam mjerili i temperaturu. Da sve bude brže i da netko ne vidi da vraćamo putne torbe u kombi, preko zida rezidencije bacili smo neke moje torbe, ha-ha... Kasnije smo ih uzeli kad smo izašli s kombijem. Ma, bilo je tamo i kamera, baš je bilo uzbudljivo, zaista kao u nekom filmu. Kad smo izašli, samo je bilo - stisni gas! Ma, nisam imao ugovor s Romom, sve je bilo O.K. Nisu iz Rome mogli spriječiti moj odlazak u Dinamo, ali mogli su nas zadržati u rezidenciji, tko zna kako se sve moglo odvijati.


    Daniel Barel Tueto Fotso i Andy Bara kao Tihi i Prle.
  • Mr Blue
    3.3k
    Fascinantno mi je da se baš nitko makar ne zapita na ovakve stvari: pa je li moguće da je ovo normalno? I ovakve stvari izlaze u novinama pod normalno, klasična sportska priča...

    A Bara svakako više izgleda kao kamatar nego agent igračima, ali vjerojatno dođe na isto. Sve skupa odvratno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.