• rioda
    2.6k
    Na čemu temeljiš mišljenje? Ili je u pitanju tvoj dojam?
  • NitkoBitan
    12.3k
    Na temelju aktivnog pohodenja utakmica od kraja 2016. godine (izuzev doba covid potvrda) i zivota u blizini Maksimira. Ne vidim bas toliko nezagrebackih registracija da bih rekao da je oko pola ekipe na tekmama izvan Zagreba, jedino ak se teleportiraju.

    Naravno da bih volio vidjet sluzbene statistike prebivalista vlasnika godisnjih i pojedinacnih karata. Moja procjena je da je na manjim tekmama 90% ljudi iz Zagreba i okolice dok na vecim tekmama Zagreb i okolica cini oko 75%.

    Mislim da malo precijenjujemo volju ljudi izvan Zagreba za posjecivanjem Maksimira. Nemre se trpat simpatizere u isti kos sa grupama BBB koji imaju lavovsku zelju i volju. Evo i ove udruge izvan Zagreba veliku vecinu utakmica gledaju u svojim bazama (barem veci dio clanova), gdje ce onda netko drugi tko je manje zagrizen cesce ic na tekme.
  • ShanKu
    364
    Jel ima kaj ekipe iz Slovenije na sjevernoj tribini u zadnje vrijeme? Na manjim utakmicama mislim..
  • Droljo
    5.1k
    Ne vidim bas toliko nezagrebackih registracijaNitkoBitan
    Uglavnom budu puni auti kad idemo za Zagreb tak da i ne mora biti puno auta/kombija. Sve benge na putu do doma budu pune ljudi koji putuju. Posebno se to vidi baš na povratku jer tad svi u isto vrijeme idu. A to je samo jedan smjer iz zga
  • deda
    28.1k
    Uvaženi kolega @SAS1987
  • Muka
    344


    Nisi uopće svjestan koliko ljudi dolazi van ZG-a na tekme i kako to baš nije jednostavno kako si misliš.

    Skidam kapu i ogromni respekt svima koji su došli i dosta ih je bilo iz baš dalekih destinacija sada na tekmi protiv belupa :clap:
  • nemapredaje
    2k


    Da se još jednom vratim na ovu temu, sa sada aktualnim problemom.

    Reci mi hoće li jednom potencijalnom stranom sportskom direktoru biti veći mamac to da smo osvojili europski trofej (pa makar i EKL) ili informacija da ćemo osvojiti 18. od mogućih 19 prvenstava plus kup
    i superkup?

    Isto tako, bi li jednom Kentu (primjer samo) kojeg smo pokušavali dovesti prevaga u odluci bila činjenica da smo vlasnici europskog trofeja (pa makar i EKL)?

    Mnogi nisu svjesni koliko za brandiranje kluba znači osvajanje europskog trofeja. Mnogo više nego silni tiktokovi, instagrami, youtube challenge videi igrača i slično.
  • Švabo86
    66
    Mislim da tu imas stvarno losu procjenu. Ja osobno znam hrpu ljudi koji dolazi iz Broda, Virovitice, Bjelovara, BiH, pa cak iz Slovenije ili dalje dijaspore. I to redovito. I to kako Droljo kaze, auti i kombiji su puni. Ali tu ljudi ne mogu na svaku utakmicu zbog distance, pa moraju birat tekme, pa je logicno da ce birate vece i vaznije tekme.
  • Iskrenjak
    100

    Isto tako, pitanje je kaj podrazumijevaš pod "van Zagreba".
    Jako puno ekipe dolazi npr. iz Turopolja (unatoč nesretnoj tovarskoj okupaciji Gorice) i Zagorja. To službeno nije Zagreb, al je to ekipa koja je svaki dan poslom u zg i vezani su uz grad.
    Pa onda ak ideš po tablicama to su ZG (i KR) tablice, a ekipi treba sat vremena da se doveze do stadiona najmanje bez gužve.
  • Captain America
    14k
    Reci mi hoće li jednom potencijalnom stranom sportskom direktoru biti veći mamac to da smo osvojili europski trofej (pa makar i EKL) ili informacija da ćemo osvojiti 18. od mogućih 19 prvenstava plus kup
    i superkup?

    Isto tako, bi li jednom Kentu (primjer samo) kojeg smo pokušavali dovesti prevaga u odluci bila činjenica da smo vlasnici europskog trofeja (pa makar i EKL)?
    nemapredaje

    Možeš postaviti i pitanje je li nekom Kentu interesantnija borba za još dodatno pojačanu LP ili sigurno igranje EL. Isto tako možeš postaviti pitanje je li nekom stranom SDu primamljivije znati da ima veći budget za slaganje ekipe ili da ima ograničen budget kakav je bio ove sezone. I dan-danas se dio ljudi žali da Šimić nije mogao pokazati što sve zna zbog ograničenog budgeta.
  • nemapredaje
    2k


    Stalno guraš tezu usporedbe EKL sa LP i EL. Nitko nije rekao da EKL nije slabija od LP i EL, dapače. Cilj bi uvijek trebao biti nasup u LP ili barem EL, ali sada kada si u EKL onda nemreš reći "ma boli me kurac za istu". Daš sve od sebe da ideš što dalje i daj Bože osvojiš istu.

    Ali čovječe, stvar je u tome da si ti rekao da je kup i superkup hrvatske bitnije osvojiti nego EKL. O toj usporedbi ti ja govorim kad spominjem sportskog direktora i strana pojačanja.
  • Droljo
    5.1k
    Daš sve od sebe da ideš što daljenemapredaje
    Kao i u svakom natjecanju koje igramo! Ako krenemo birati i izmišljati to će značiti da nismo više velik klub koji uvijek i svuda ide na pobjedu.
  • Draž
    1.1k
    Jako puno ekipe dolazi npr. iz Turopolja (unatoč nesretnoj tovarskoj okupaciji Gorice)Iskrenjak

    Da ne bi netko pogrešno protumačio da su tovari okupirali Veliku Goricu, pretpostavljam da si htio reći da okupiraju stadion kad igraju sa Goricom?
  • Iskrenjak
    100

    Ma naravno. VG u srcu!
    Isprike ako je netko krivo shvatio. Zato i kažem nesretnoj.
  • Kepec
    4.8k
    U zadnje vrijeme se dosta kritiziralo Kaneka, u jednu ruku s razlogom,u drugu ruku ne bih se složio, nije toliko loš koliko mu možda fale igrači unutar 16 metara dok probija stranu pa svaka njegova lopta ide u prazno.
    S obzirom da igramo na taj način s Petkovićem trebalo bi ga poticati da se više izbija na udarac sa 16 metara, pa igrači pokupljaju odbijance ili se izbori korner. Puno bolja opcija nego probijanje do golaut linije pa visoka lopta na nikoga.
    Smatram da on ima tu kvalitetu, očito je da mu je puno lakše proći po strani kad si gurne loptu, ali mogao bi probati i po sredini se "zapiknuti" i doći do udarca.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.