• deda
    26.3k
    Koja prava? :rofl:
  • BluePhone67
    3k
    A kakva uopće ide s pravima oko tih imena?xavier

    Ne znamo, moramo se o tome ozbiljno raspitat da ne popusimo kaznu pa eto ako netko zna vise o tome slobodno nek napise o tome koju pametnu. Ima super ideja, sada jedino ostaje taj problem vezano za imena kluba i imena igraca i vezano za ziro racun dali moramo otvoriti i na sto na obrt :lol:

    Edit: i vezano za nagradne igre jer se i to mora prijaviti ?
  • deda
    26.3k
    Ma jedino na crno, za nešto ozbiljno krenuti mogu te odrati do kraja života.
  • 000
    941
    Ma jedino na crno, za nešto ozbiljno krenuti mogu te odrati do kraja života.deda

    Upravo tako.
  • weasley
    27
    a da se pokuša uspostavit kontakt i suradnja s nekom postojećom firmom?
  • deda
    26.3k
    Svašta se može, ali korištenje službenog imena i znakovlja bez odobrenja je kršenje zakona. Boysi nemaju niti jednu majicu koja koristi Dinamo font, službeno ime Dinama, čak i slike igrača Dinama se fotošopiralo da ne bi bilo problema.
  • Papastrumf
    9.1k
    Onda kontaktirajte gnk. Vaša ideja, njihova prava i dogovorite se ;)
  • Infinity
    14.9k
    Posaljite meni u BiH da dilam, kod nas moze sve :rofl: . Kod nas ljudi imaju placene reklame za facebook stranice koje na crno prodaju odjecu, obucu i slicno, sve 'markirano' za oko 30-40% cijene. Bila je prije jedna stranica koja je prodavala dresove za oko 70KM po komadu. Sve kopije, ali jako dobre kopije. Imali su desetine tisuca pratitelja i po komentarima vidim da se masovno kupuje. Kasnije su nudili ostalu sportsku opremu poput trenirki, patika i slicno, pa i NBA dresove, trenirke itd. Imali su web stranicu koja je napravljena vrlo pametno. Sva roba je bila istaknuta, ali bez cijene. Moras im poslati upit, nitko ne moze dokazati da prodaju. Tako se i za ovu robu na facebooku moralo pitati, nigdje nije bila istaknuta cijena. S tim stvarima inspekcija nema nista, jer nije registrovana radnja, to je posao za krim policiju. A sto ce ti oni doci jer si prodao par majica, znas da hoce.

    Sto se tice koristenja imena kluba i igraca. To se ne smije. Klub polaze pravo na sve svoje, jer je sigurno zasticeno. Isto tako igrac moze podnijeti tuzbu ako netko ostvaruje dobit na njegovo ime. Moze se kontaktirati Lamza, napraviti majica na kojoj nema nikakvih obiljezja Dinama i da on to dozvoli i moze se prodavati, Dinamo ne polaze nikakva prava. Al da bi kombinirali Lamzu i Dinamo onda je potrebna suglasnost Dinama i Lamze. Moj prijedlog je da se kontaktira Cro Sport Vez koji vec ima suradnju s Dinamom i da se s njima nesto iskombinira.
  • 000
    941
    Ma ne isplati se onda toliko zaje****t oko par majica :wink:
    Nije da cemo otvarati tvornicu istih.
  • Infinity
    14.9k
    Udjoh na temu da nesto napisem, ali okrenu me tema. Nisam ranije primjecivao, jer ne ulazim na Dinamovu fb stranicu s obzirom da mi sve izbaci na naslovnicu, pa nemam potrebu da listam i pretrazujem. Ne znam da li su ranije imali gumb 'kupi odmah', al danas mi na naslovnicu izbacuje 'dinamo dodaje gumb kupi odmah'. Klikom na isti preusmjerava te na web shop. Pomislio sam kako su sad silovali ponudu na web shopu, ali nista. Sjetili su se dodati tu opciju na fb, jer sigurno da dosta ljudi udje na stranicu i taj gumb je dobra reklama, ali je ponuda i dalje ocajna. Pa moj lokalni klub iz trece lige da ima web shop ne bi sigurno imao nista losiju ponudu od Dinama.
  • Eduardo
    16.8k
    Možda nas sad za Black Friday iznenade, osvježe ponudu i razvale popustima :roll:
  • deda
    26.3k
    Pa već im je vrijeme za kalendare ako ništa drugo. Ja pratim webshop već nekoliko godina i ponuda nikad nije bila lošija.
  • BluePhone67
    3k
    Imam osjecaj da su sa fan shopom oni premasili sva svoja ocekivanja i ispunili minimalno duplo kvotu nego inace, prije otvorenja shopa i zadovoljili formu i financije za ovu godinu gdje je netko u marketingu bez ikakvog ulaganja ugrabio dobar bonus na ustrb svojeg nezalaganja i neznanja ali su se poslozili dobre vibracije oko kluba i puniji stadioni , novi shop i novi dresovi adidas, a opet ostavio si prostor za sljedecu godinu da financije ne padaju vec uvijek rastu kao u nekoj telemarketing firmi gdje se gledaju iskljucivo rast ili barem stagniranje na proslu godinu.
  • marcio amoroso
    31.4k

    Oni i ne znaju šta je black friday
  • xavier
    11k
    baš to. A zamisli koji bi njima problem bio da moraju raditi specijalne ponude za jedan dan. Mislim da bi u startu rekli da im se to ne isplati :smile:

    Kad bi i radili tako nešto, bilo bi logično da akciju iz fore nazovu Blue friday umjesto black.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.