• Kepec
    5.1k
    Plav je Karin, i Gornji i Donji i Vice.
  • Navijač Dinama
    7.7k
    Jedan osvrtni komentar od moje malenkosti i iz dubine duše, čisto onako da se ispusem i izbacim to iz sebe i kako se osjećam i kako nažalost jesam.

    Razlika osjećaja 3-4mjeseca, lupa nas Balkani, lupa i Viktoria, ali ona češka, ne ona Beckamova, ista ona koju smo zgazili na Maksimiru 2019e sa skoro pola gasa tada, pa onda krompirski gol Sahitia, ozljeda Petkovića, a prije njega odlazak Ivanušeca, Šutala, Livakovića kojeg sam dosta tesko čak podnio iako je to samo jelte nogomet, ali ima tu puno više toga.

    antinogomet i raspad sistema u punom sjaju, bez muda, morala, motivacije i tako bliže a i tako dalje, muke najveće, osjećaj koda je umiralo nešto u meni i osjećaj nelagode i ružnoće koji neprijatelju poželio ne bi. Nekakva vrsta jebene depresije, demonizacija kojanse osjetila na okolicu, ali i najviše na osobe mi bliske, roditelji normalno, nemoj se sikirat, bit će bolje, čak sam tada i osjetio tatine osjećaje kao veliko zagriženog dinamovca koji je po malo i prestao gledat utakmkce ali bi ga članci za Dinamo i rezultat uvijek zdušno zanimali i pitao bi me nakon svake utakmice "kako smo igrali", ko je bio najbolji na terenu, i prije toga svega jesi li gledao utakmicu jesi li išao u Zagreb.

    neprežaljene muke koje nitkome ne bi poželio, ružan i gadan osjećaj koji psiholozi ne bi znali detektirat i prikazat ga, mozda cak i za nekog proucavanja na fakultetima u svszi sa mentalcima bi to bilo, vjerujem da se takvim osjecajem osjecalo više nego pola foruma, i veliki dio puka, osim onih ne iskrenih dinamovaca koji su tada to čekali da imaju prostor za kritizirat, jer to stalno rade, jer im je dosadno u životu, nemaju pametnijeg posla a i jer su to čisto najveće pičke od ljudi i od samih osoba. Uz to sve decki trunu po zatvorima diljem one ciganije od one raspale države, a nije ova prekodrinska šumadija, među tim dečkima koji su bili tamo dole i osobni poznanici, niti znaš u kakvim su uvjetima, jel sve u redu, ni šta ni kako, a medijo u svom ounom obliku neinformiranosti lažima, osuda i svega najgoreg što sve i jedan prkatički medij to u HR zaslužuje. Crvi.

    I ajde krenulo je polako to 12.mjesec, ugodna hladnoća, ne probija kosti, vijesti polako nekim svojim tokom idu, pozitivne one, puštaju se kući momci iz kazamata, a i samim time još slijed nekih događaja i ugodan Božić, međutim nova godina znači i povratak HNL-a i onog Dinama koji je postao svakodnevnica, 24/7/365.

    Mirovali su stari demoni i osjećaji do one 0-3 lokomotive, čak mi je i smješmo bilo, jer sam bio uvjeren da je to samo početak na koji se treba naviknut, a onda... najavljeni izbori u klubu, 2-2 u nikad punijoj Krajnčevićevoj iako sam dojma da smo trebali to uzet, bio sam čak više zadovoljan nego razočaran, i da smo tada pokazali dio one igre i zainteresiranost da kad hoćemo, možemo, pa neće nas do jučernjašnja filijala sramotit.. nema smisla, pa onda Gorica gdje sam izuzetno bio impresioniran igrom i stavom, navijanjem da i ne govorim, pa onda na sve to Betis... 6.ekipa iz Spanjolske, gard agresiva, ona dinamovska europska ekipa iz nekih skorašnjih godina se vratila, bez straha prltiv ikoga, Varaždin koji smo trebali dlbit sa 2-3 razlike, pukom srećom za Varazdince nije, i taj sav obrt dolazi u te dvije utakmice, da je to ona karma i onaj oblik ružnog dinamovskog osjećaja, vjerovatno bi onaj slobodnjak Josea bio gol, i Varazdin bi izvuko bod sa Maksmiria, ali nisu, jer je krenulo se vraćat nam se za sve. Pa onda prolaz Netisa i ove Rijeke o kojoj cu kasnije, jeben i fenomenalan osjećaj, prožireme dinamovska pozitiva i euforija koja se dešava u posljednje vrijeme i lijepo je biti Dinamovac.

    Betis kući nabije Bilbaa, a Bilbao u ponedjeljak dobije drugoplasiranu Gironu koja se jelte bori za titulu sa jebenim Realom, pljuc pljuc.

    Da malko skrenem sa teme, poanta je Dinamo naš i taj osjećaj i to je da će valjda neki ljudi krenut malo više cijenit Dinamov poduhvat izbacivanja Betisa, kao i sam klub Dinamo, i to ne bilo kakvom igrom, nego Dinamo koji je odigrao odličnu defenzivnu i discipliniranu utakmicu, nismo se samo otišli potuć/ naguzit u Španiju pa ako izgubimo 2-0 dobro je, bolje nego 5-0 i to od šeste ekipe Španjolskog prvenstva, a mi uzeli i dobar obol za uzvrat, kući smo gubili i opet imali snage da izjednačimo i čak možda i bili oštećeni za penal gdje bi vjv. preokrenuli jednog Betisa za koje bi svi u hr osim dinama dali i mater i svekrvu i oca i didu da igraju sa njima u Europskoj fazi, i gdje smo do negdje 35.e minute igrali narodno rečeno atomski nogomet da je bilo malo više sreće i spretnije, bilo bi 2-3:0 do onog gola Bakambua, ali nismo stali nismo se predali.

    Onda i danas utakmica sa Rijekom, 1-0, po meni penal koji je došao baš zbog te neke kozmičke pravde, iako nisam teoretičar i ne vjerujem u mnogo šta osim religijski u Boga i ovako idealistički u Dinamo.
    lagano realiziran nasrpam onog kad je sve ovo sranje i počelo onim penalom protiv mrtvog hajduka.

    možda fizički ne koliko i psihički praznina se osjetila kod igrača, ali i unatoč tome, disciplina od nazad, onaj RPG leti, Max povuče, djeluje puno sigurnije nego prije, KTC ministar odbrane uz Šimunića i već od mene otpjevani Perković, ali ovaj Dinamov ne Thompson, koji nebitno stoper ili bek, sve igra, i svugdje je jednako dobar.

    Rijeka nije izgubila ove sezone, dobijali su, meli ekipe(hajduka u gostima gdje mi ne znamo za pobjedu od valjda 2020- 2021), "atomska ekipa" sa Primorja sa ćelavim genijalcem, i ne nije uvreda za ćelave, i sam znam nekad u zivotu imat više dlaka pod pazusima nego na glavi.

    (zapravo samo odličnim motivatorom i hyperom, koji ima i da se ne lazemo nimalo, i jako solidne do dobre igrače da ne grijesimo dušu, perspektivnu ekipu). Koju smo demobilizirali od naprijed ko Marko Babić četničke kante na Trpinji.

    I zato svaka čast svim igračima, navijačima, kao i treneru kojeg kad treba kritizirat, kritizirat ću ga ja prvi, al kad treba pohvalit ga, uistinu i pohvalit ga.

    Dinamovo proljeće tek počinje i jako dobro hvata veliki zamah, i apsolutno mi se sviđa, i smatram da bi svi trebali uživat u ovim trenutcima i biti svjesni i dijelom toga.

    Zbog sve što se izdešavalo, to smo apsolutno zaslužili.
  • plavac173
    2.6k
    Tjedan zapocinjemo naslovom indexa i SN:

    Dinamo ima više sreće nego pameti? Ne, Dinamo ima ono što Rijeka i Hajduk nemaju

    U zimskim analizama i prognozama zaključak je bio da će titulu osvojiti onaj koji bude najmanje loš. Rijeka je posrnula u jako važnom trenutku, Hajduk je dobio samo dvije od pet utakmica u nastavku prvenstva, a Dinamo je ulazi u seriju pozitivnih rezultata. U takvom naletu i s golemim iskustvom pobjeđivanja bit će ga jako teško zaustaviti.


    SN:
    Modri su jednostavno bili bolji, aktualni prvaci su pokazali da su pravi prvaci, momčad koja ne želi potonuti. I kad ih svi otpisuju, evo njih opet. I da, čini nam se da je upravo Dinamo nakon ove dramatične pobjede u samoj završnici derbija postao glavni kandidat za naslov prvaka. Ne vidimo da bi sad nakon ovih ogromnih trijumfa protiv Betisa i Rijeke više itko mogao zaustaviti Jakirovićevo društvo.

    Naravno, možete kazati da je to presmiona tvrdnja, ali hrabri na kraju uvijek pobjeđuju. A Dinamo je hrabar, motiviran, već uistinu jako dugo ovu momčad nismo vidjeli tako gladnu uspjeha. U Maksimiru vlada pozitivna vibra, stvari se slažu na najbolji mogući način i izgleda da sve dolazi na svoje. Trebalo je neko vrijeme, ali stiglo je.

    Krenulo je i trenera Sergeja Jakirovića, čovjeka kojeg su mnogi već vidjeli na izlaznim stepenicama. Sad je Profa ušao u lift koji juri prema vrhu nebodera, nezaustavljivo. Rekli bismo, sad je stvarno postao Profesor.


    https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/dinamo-ima-vise-srece-nego-pameti-ne-dinamo-ima-ono-sto-rijeka-i-hajduk-nemaju/2541892.aspx


    https://sportske.jutarnji.hr/sn/sport-mix/komentari/rijeka-je-igrala-ziheraski-a-tako-se-ne-postaje-sampion-ne-vidimo-tko-sada-moze-zaustaviti-jakirovicev-dinamo-15432246?fbclid=IwAR3I7U6IMQicedFXbyoC_cTclAD7Rb3RJmYW8oV8aqETmGL7ePCXGR29nTg_aem_Aenql_Jw2_u8Z2nRoSi-grjTwbCq9ckKbnlyxVOxVK7-MBrWxI3Qd-jlJcLtjmeHcG4
  • Keyser Soze
    8.5k
    Ja se ne bi zalijetao s najavama kako ćemo sad pomest sve, jeben je uspjeh izbacit Betis i dobit Rijeku ni 3 dana kasnije, ali mi moramo još odraditi 3 najteža gostovanja u ligi, ako tu uzmemo 7 od 9 bodova bit ćemo prvaci.
  • Mali Zeus
    10.4k
    Nećemo sve pomesti, al smo u igri i fizički i glava je unutra, pokako se stvari slažu i def smo sad faforiti za naslov zbog pobjedničkog iskustva i mentaliteta. Rijeka neće nigdje otići tj. bit će blizu, a na kraju krajeva moguć i naš još koji kiks, ništa još nije gotovo.
  • bongo
    689
    Bit će još svega do kraja prvenstva i sve je i dalje otvoreno.

    Osijek je idući vikend nevjerojatno bitan, zato je odlična stvar što je protivnik u kupu Gorica koju bi nadam se kombinirana ekipa trebala riješiti.

    Sreća što nakon utakmica protiv PAOK-a imamo utakmice protiv Rudeša vani i Slaven Belupa doma.

    Onda slijedi reprezentativna pauza pa ćemo vidjeti kako stvari stoje da ne skačemo previše unaprijed.
  • striko
    1.2k
    Bruni kazna od 5000 eura
  • Džudžan86
    244
    Sportnet.hr prenosi da je Petko kaznjen novcanom kaznom u iznosu od 5 tisuca eura
  • mali M
    3.8k
    Ako je to točno to je najbolje riješenje. Bit će tugy-plaky od južnih cvilidreta, ali boli me briga. Baš kao i za rezultate do kraja sezone. Ma buraz piši mi sve pobjede 1:0 u 90-oj do kraja sezone, boli me briga. Idemo obilježit ovu sezonu na sve strane, sad dal smo sa potkapcitiranim trenerom i lošijim kadrom igrali kao prime Real ili smo sve na guzove dobili, stvarno me briga! Daj mi samo pobjede!
  • Hnlovac
    322
    Neka im donese u tačkama 5000 eura u kovanicama od 10 centi
  • Mr Anderson
    5.8k
    Opet će ovi dolje kmečat, oni su računali da će propustiti derbi...hahaha.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.