• Kepec
    4.8k
    Plav je Karin, i Gornji i Donji i Vice.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Jedan osvrtni komentar od moje malenkosti i iz dubine duše, čisto onako da se ispusem i izbacim to iz sebe i kako se osjećam i kako nažalost jesam.

    Razlika osjećaja 3-4mjeseca, lupa nas Balkani, lupa i Viktoria, ali ona češka, ne ona Beckamova, ista ona koju smo zgazili na Maksimiru 2019e sa skoro pola gasa tada, pa onda krompirski gol Sahitia, ozljeda Petkovića, a prije njega odlazak Ivanušeca, Šutala, Livakovića kojeg sam dosta tesko čak podnio iako je to samo jelte nogomet, ali ima tu puno više toga.

    antinogomet i raspad sistema u punom sjaju, bez muda, morala, motivacije i tako bliže a i tako dalje, muke najveće, osjećaj koda je umiralo nešto u meni i osjećaj nelagode i ružnoće koji neprijatelju poželio ne bi. Nekakva vrsta jebene depresije, demonizacija kojanse osjetila na okolicu, ali i najviše na osobe mi bliske, roditelji normalno, nemoj se sikirat, bit će bolje, čak sam tada i osjetio tatine osjećaje kao veliko zagriženog dinamovca koji je po malo i prestao gledat utakmkce ali bi ga članci za Dinamo i rezultat uvijek zdušno zanimali i pitao bi me nakon svake utakmice "kako smo igrali", ko je bio najbolji na terenu, i prije toga svega jesi li gledao utakmicu jesi li išao u Zagreb.

    neprežaljene muke koje nitkome ne bi poželio, ružan i gadan osjećaj koji psiholozi ne bi znali detektirat i prikazat ga, mozda cak i za nekog proucavanja na fakultetima u svszi sa mentalcima bi to bilo, vjerujem da se takvim osjecajem osjecalo više nego pola foruma, i veliki dio puka, osim onih ne iskrenih dinamovaca koji su tada to čekali da imaju prostor za kritizirat, jer to stalno rade, jer im je dosadno u životu, nemaju pametnijeg posla a i jer su to čisto najveće pičke od ljudi i od samih osoba. Uz to sve decki trunu po zatvorima diljem one ciganije od one raspale države, a nije ova prekodrinska šumadija, među tim dečkima koji su bili tamo dole i osobni poznanici, niti znaš u kakvim su uvjetima, jel sve u redu, ni šta ni kako, a medijo u svom ounom obliku neinformiranosti lažima, osuda i svega najgoreg što sve i jedan prkatički medij to u HR zaslužuje. Crvi.

    I ajde krenulo je polako to 12.mjesec, ugodna hladnoća, ne probija kosti, vijesti polako nekim svojim tokom idu, pozitivne one, puštaju se kući momci iz kazamata, a i samim time još slijed nekih događaja i ugodan Božić, međutim nova godina znači i povratak HNL-a i onog Dinama koji je postao svakodnevnica, 24/7/365.

    Mirovali su stari demoni i osjećaji do one 0-3 lokomotive, čak mi je i smješmo bilo, jer sam bio uvjeren da je to samo početak na koji se treba naviknut, a onda... najavljeni izbori u klubu, 2-2 u nikad punijoj Krajnčevićevoj iako sam dojma da smo trebali to uzet, bio sam čak više zadovoljan nego razočaran, i da smo tada pokazali dio one igre i zainteresiranost da kad hoćemo, možemo, pa neće nas do jučernjašnja filijala sramotit.. nema smisla, pa onda Gorica gdje sam izuzetno bio impresioniran igrom i stavom, navijanjem da i ne govorim, pa onda na sve to Betis... 6.ekipa iz Spanjolske, gard agresiva, ona dinamovska europska ekipa iz nekih skorašnjih godina se vratila, bez straha prltiv ikoga, Varaždin koji smo trebali dlbit sa 2-3 razlike, pukom srećom za Varazdince nije, i taj sav obrt dolazi u te dvije utakmice, da je to ona karma i onaj oblik ružnog dinamovskog osjećaja, vjerovatno bi onaj slobodnjak Josea bio gol, i Varazdin bi izvuko bod sa Maksmiria, ali nisu, jer je krenulo se vraćat nam se za sve. Pa onda prolaz Netisa i ove Rijeke o kojoj cu kasnije, jeben i fenomenalan osjećaj, prožireme dinamovska pozitiva i euforija koja se dešava u posljednje vrijeme i lijepo je biti Dinamovac.

    Betis kući nabije Bilbaa, a Bilbao u ponedjeljak dobije drugoplasiranu Gironu koja se jelte bori za titulu sa jebenim Realom, pljuc pljuc.

    Da malko skrenem sa teme, poanta je Dinamo naš i taj osjećaj i to je da će valjda neki ljudi krenut malo više cijenit Dinamov poduhvat izbacivanja Betisa, kao i sam klub Dinamo, i to ne bilo kakvom igrom, nego Dinamo koji je odigrao odličnu defenzivnu i discipliniranu utakmicu, nismo se samo otišli potuć/ naguzit u Španiju pa ako izgubimo 2-0 dobro je, bolje nego 5-0 i to od šeste ekipe Španjolskog prvenstva, a mi uzeli i dobar obol za uzvrat, kući smo gubili i opet imali snage da izjednačimo i čak možda i bili oštećeni za penal gdje bi vjv. preokrenuli jednog Betisa za koje bi svi u hr osim dinama dali i mater i svekrvu i oca i didu da igraju sa njima u Europskoj fazi, i gdje smo do negdje 35.e minute igrali narodno rečeno atomski nogomet da je bilo malo više sreće i spretnije, bilo bi 2-3:0 do onog gola Bakambua, ali nismo stali nismo se predali.

    Onda i danas utakmica sa Rijekom, 1-0, po meni penal koji je došao baš zbog te neke kozmičke pravde, iako nisam teoretičar i ne vjerujem u mnogo šta osim religijski u Boga i ovako idealistički u Dinamo.
    lagano realiziran nasrpam onog kad je sve ovo sranje i počelo onim penalom protiv mrtvog hajduka.

    možda fizički ne koliko i psihički praznina se osjetila kod igrača, ali i unatoč tome, disciplina od nazad, onaj RPG leti, Max povuče, djeluje puno sigurnije nego prije, KTC ministar odbrane uz Šimunića i već od mene otpjevani Perković, ali ovaj Dinamov ne Thompson, koji nebitno stoper ili bek, sve igra, i svugdje je jednako dobar.

    Rijeka nije izgubila ove sezone, dobijali su, meli ekipe(hajduka u gostima gdje mi ne znamo za pobjedu od valjda 2020- 2021), "atomska ekipa" sa Primorja sa ćelavim genijalcem, i ne nije uvreda za ćelave, i sam znam nekad u zivotu imat više dlaka pod pazusima nego na glavi.

    (zapravo samo odličnim motivatorom i hyperom, koji ima i da se ne lazemo nimalo, i jako solidne do dobre igrače da ne grijesimo dušu, perspektivnu ekipu). Koju smo demobilizirali od naprijed ko Marko Babić četničke kante na Trpinji.

    I zato svaka čast svim igračima, navijačima, kao i treneru kojeg kad treba kritizirat, kritizirat ću ga ja prvi, al kad treba pohvalit ga, uistinu i pohvalit ga.

    Dinamovo proljeće tek počinje i jako dobro hvata veliki zamah, i apsolutno mi se sviđa, i smatram da bi svi trebali uživat u ovim trenutcima i biti svjesni i dijelom toga.

    Zbog sve što se izdešavalo, to smo apsolutno zaslužili.
  • plavac173
    2.6k
    Tjedan zapocinjemo naslovom indexa i SN:

    Dinamo ima više sreće nego pameti? Ne, Dinamo ima ono što Rijeka i Hajduk nemaju

    U zimskim analizama i prognozama zaključak je bio da će titulu osvojiti onaj koji bude najmanje loš. Rijeka je posrnula u jako važnom trenutku, Hajduk je dobio samo dvije od pet utakmica u nastavku prvenstva, a Dinamo je ulazi u seriju pozitivnih rezultata. U takvom naletu i s golemim iskustvom pobjeđivanja bit će ga jako teško zaustaviti.


    SN:
    Modri su jednostavno bili bolji, aktualni prvaci su pokazali da su pravi prvaci, momčad koja ne želi potonuti. I kad ih svi otpisuju, evo njih opet. I da, čini nam se da je upravo Dinamo nakon ove dramatične pobjede u samoj završnici derbija postao glavni kandidat za naslov prvaka. Ne vidimo da bi sad nakon ovih ogromnih trijumfa protiv Betisa i Rijeke više itko mogao zaustaviti Jakirovićevo društvo.

    Naravno, možete kazati da je to presmiona tvrdnja, ali hrabri na kraju uvijek pobjeđuju. A Dinamo je hrabar, motiviran, već uistinu jako dugo ovu momčad nismo vidjeli tako gladnu uspjeha. U Maksimiru vlada pozitivna vibra, stvari se slažu na najbolji mogući način i izgleda da sve dolazi na svoje. Trebalo je neko vrijeme, ali stiglo je.

    Krenulo je i trenera Sergeja Jakirovića, čovjeka kojeg su mnogi već vidjeli na izlaznim stepenicama. Sad je Profa ušao u lift koji juri prema vrhu nebodera, nezaustavljivo. Rekli bismo, sad je stvarno postao Profesor.


    https://www.index.hr/mobile/sport/clanak/dinamo-ima-vise-srece-nego-pameti-ne-dinamo-ima-ono-sto-rijeka-i-hajduk-nemaju/2541892.aspx


    https://sportske.jutarnji.hr/sn/sport-mix/komentari/rijeka-je-igrala-ziheraski-a-tako-se-ne-postaje-sampion-ne-vidimo-tko-sada-moze-zaustaviti-jakirovicev-dinamo-15432246?fbclid=IwAR3I7U6IMQicedFXbyoC_cTclAD7Rb3RJmYW8oV8aqETmGL7ePCXGR29nTg_aem_Aenql_Jw2_u8Z2nRoSi-grjTwbCq9ckKbnlyxVOxVK7-MBrWxI3Qd-jlJcLtjmeHcG4
  • Keyser Soze
    8.2k
    Ja se ne bi zalijetao s najavama kako ćemo sad pomest sve, jeben je uspjeh izbacit Betis i dobit Rijeku ni 3 dana kasnije, ali mi moramo još odraditi 3 najteža gostovanja u ligi, ako tu uzmemo 7 od 9 bodova bit ćemo prvaci.
  • Mali Zeus
    9.8k
    Nećemo sve pomesti, al smo u igri i fizički i glava je unutra, pokako se stvari slažu i def smo sad faforiti za naslov zbog pobjedničkog iskustva i mentaliteta. Rijeka neće nigdje otići tj. bit će blizu, a na kraju krajeva moguć i naš još koji kiks, ništa još nije gotovo.
  • bongo
    674
    Bit će još svega do kraja prvenstva i sve je i dalje otvoreno.

    Osijek je idući vikend nevjerojatno bitan, zato je odlična stvar što je protivnik u kupu Gorica koju bi nadam se kombinirana ekipa trebala riješiti.

    Sreća što nakon utakmica protiv PAOK-a imamo utakmice protiv Rudeša vani i Slaven Belupa doma.

    Onda slijedi reprezentativna pauza pa ćemo vidjeti kako stvari stoje da ne skačemo previše unaprijed.
  • striko
    1.2k
    Bruni kazna od 5000 eura
  • Džudžan86
    242
    Sportnet.hr prenosi da je Petko kaznjen novcanom kaznom u iznosu od 5 tisuca eura
  • mali M
    3.5k
    Ako je to točno to je najbolje riješenje. Bit će tugy-plaky od južnih cvilidreta, ali boli me briga. Baš kao i za rezultate do kraja sezone. Ma buraz piši mi sve pobjede 1:0 u 90-oj do kraja sezone, boli me briga. Idemo obilježit ovu sezonu na sve strane, sad dal smo sa potkapcitiranim trenerom i lošijim kadrom igrali kao prime Real ili smo sve na guzove dobili, stvarno me briga! Daj mi samo pobjede!
  • Hnlovac
    231
    Neka im donese u tačkama 5000 eura u kovanicama od 10 centi
  • Mr Anderson
    5.4k
    Opet će ovi dolje kmečat, oni su računali da će propustiti derbi...hahaha.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.