• NitkoBitan
    13k
    Srecom ne postoji globalna udruga automehanicara koja je godinama, desetljecima sustavno radila na zastiti pedofila u svojim redovimaJaro

    Posalji mi presudu u kojoj je Crkva osudena za sustavno sticenje pedofila. Necemo pricat ovako na rekla kazala. I tog automehanicara ce primit neka druga firma jer nema tko drugi radit.

    Kako ce pedofil bit osuden je stvar pravosuda a ne Crkve. I vec sam napisao u svom prvom upisu na ovu problematiku da vise manje svako stiti ljude u svojim redovima koliko je to moguce. To kaj se ovi kakti kunu u Boga ne bi ih trebalo u ocima gradanstva i pravosuda cinit razlicitim od ostalih prijestupnika, nisu time nista gori, a ni bolji.
  • Jaro
    5.9k
    OK, nema toga jer nema presude za takvo sto, "Crimen sollicitationis" nikad nije poslan biskupima. Katolici su danas gore proganjani nego Zidovi za vrijeme drugog svjetskog rata i problematika izgradnje sinagoge u Zg je jednaka problematici izgradnje crkve... I ljudi koji prve subote klece i mole na trgovima to rade zbog moralnog (i drugog) zdravlja opce populacije i samo misle na nase dobro i prosperitet...
  • NitkoBitan
    13k
    Katolici su danas gore proganjani nego Zidovi za vrijeme drugog svjetskog rata i problematika izgradnje sinagoge u Zg je jednaka problematici izgradnje crkve... I ljudi koji prve subote klece i mole na trgovima to rade zbog moralnog (i drugog) zdravlja opce populacije i samo misle na nase dobro i prosperitet...Jaro

    Amen! :lol:
  • mali M
    3.6k
    sarkazam... alat najačih... momci neznam čemu uzrujavanje, @Tom Hanks pozivam, slobodno imenom i prezimenom napiši na kojeg misliš i zašto.. A Jaro, možeš li molim te reći koja je danas religija najprogonjenija i čijh 15-20 članova DNEVNO te religije bude ubijeno samo zbog te vjere? da ne spominjemo zatvaranje i tešku diskriminaciju, ako ti nije problem? možeš li reč koja religija ima otvorenih najviše škola pogotovo u najsiromašnijim predjelima, institucija za siromašnije, koja ima najviše javnih kuhinja otvorenih? Sigurnosnih kuća za zlostavljanje? jel možda Jelena Veljača primila koju zlostavljanu ženu? Napominjem, ovi koji kleče na trgu, nisu moj "cup of tea", ali da, njihova osnovna nakana je moralnost. da li su to mogli bolje iskomunicirati od samog početka, jesu. da li su mogli odrezati ove političare koji su se nakeljili na njih, jesu. al osnovna nakana i je veće dobro i prosperitet.. vidimo kako ubrzano rastemo i razvijamo se kao grad sa sadašnjim vladajućima... evo upravo sjeverni dio se davi u smradu kompostane u Jazbini.. prosperitet...
  • GZomanid
    572
    Pedofila ima u svim sferama drustva, a svecenici nisu jedina profesija koja je u kontaktu sa djecom. Ne bih rekao da nesto posebno odskacu od opce populacije po stopi pedofilije xy/100k. Medutim puno vise klikova donosi clanak koji za pedofiliju optuzuje svecenika, a ne automehanicara, a ima tu i pakosti. Odnosno ako pedofil nije svecenik onda medijima uopce nije bitno cime se bavi.NitkoBitan

    Naravno da novinari pišu samo ono kaj se dobro klikče ali isto tako mi nije jasan stav vjernika koji štite pedofile u crkvenim redovima. Uopće nije pitanje jel ih među pedofilima ima manje ili više od ostalih profesija, nego po meni niti jedan svećenik NE SMIJE biti pedofil! Pa nije to zanimanje nego poziv, tim ljudima je dana pozicija da budu spone između Boga i ljudi. Tu nema ni malo mogućnosti da se krivuda u moralnim načelima.
    Da se mene pita, ako Crkva zataji ijednog svog pedofila umjesto da ga prijavi i preda organima koji se time bave, treba biti optužena za organizirani kriminal.. I da, sad ćete reći ne trebaju svi odgovarati za djelo jednoga, ali opet si ponovite - to je Sveta katolička crkva, a ne netko tko pokušava zajebati državu, zakone ili onog malog ministranta koji je bio na ispovijedi kad nije trebao biti.
  • Jaro
    5.9k
    A Jaro, možeš li molim te reći koja je danas religija najprogonjenija i čijh 15-20 članova DNEVNO te religije bude ubijeno samo zbog te vjere? da ne spominjemo zatvaranje i tešku diskriminaciju, ako ti nije problem?mali M

    Yep, eno razapeti katolici uz Aleju Bologne svaki dan, a čuo sam da su Arenu u Pulu ponovo stavili u pogon kako bi Katolike bacali lavovima ponovo.
    O čem ti pričaš? Kakve veze sad ovo tvoje ima s raspravom i "diskriminacijom i progonom" katolika u Zagrebu i Hrvatskoj?

    Uopće nije pitanje jel ih među pedofilima ima manje ili više od ostalih profesija, nego po meni niti jedan svećenik NE SMIJE biti pedofil!GZomanid

    po meni nitko bez obzira na rasu, spol, dob, vjeroispovjest, zanimanje, politicku opredjeljenost ne smije biti pedofil.

    Otisli smo s teme izgradnje sinagoge u Zagrebu nasiroko i potpuno nebitno i nevezano za temu...
  • mali M
    3.6k
    buraz, nemožeš izjaviti
    Katolici su danas gore proganjani nego Zidovi za vrijeme drugog svjetskog rataJaro
    i onda kakve veze ima s raspravom i "diskriminacijom i progonom" katolika u Zagrebu i Hrvatskoj. Lupiš nešto generalizirajuće i onda se čudiš općenitom odgovoru.. i ponavljam, sarkazam ti nije neki odraz frajerstva nego baš suprotno.. ja uopće neznam zašto se potegla tema sinagoge u ovom kontekstu... nit sam protiv te sinagoge, niti me zanima.. izruguješ se i kritiziraš Crkvu i onda kad te se otvoreno nešto pita ti odeš u sarkazam.. evo tvoja komunikacija spada pod sekularizaciju društva.. živio ti meni, neću više širiti temu, nema potrebe s obzirom da vidim da se bezveze dižu tenzije u nedostatku argumenata...
  • Jaro
    5.9k
    isprike, mislio sam reći:

    Katolici u Hrvatskoj su danas gore proganjani nego Židovi za vrijeme drugog svjetskog rata.

    Jel sad OK?
    A gdje sam ja to izrugivao Crkvu? Kritizirao jesam i opet ću. Kao sve druge sfere koje tvore i utječu na društveni život. Pogotovo one kojih sam eto i član nekih 40+ godina (što više, što manje aktivno).
  • Neki tip
    19.6k
    U raspravu vam se ne miješam, ali u sarkazam ne dam dirati! :victory: :lol:

    Prvo, nije pobogu svaka ironija sarkazam.

    Drugo, i ironija i sarkazam su legitimne stilske figure koje se koriste i u književnosti, bome i u formi polemike.

    Treće, sarkazam jest blizak i sličan ironiji, no u sebi sadrži malo više oštrine, ali i dozu humora.

    Onaj koji se tim figurama zna služiti ne radi to jer mu je eto ponestalo argumenata pa ne zna jadan di će od sramote, i eto ga stoga u sarkazmu, nego da bi ukazao na apsurdnost neke situacije ili argumenata polemičkog protivnika.

    Ne treba pretjerivati, pogotovo ako poštuješ polemičkog protivnika, ali ako ti je rasprave naprosto dosta ili ako protivnik ne zna uzvratiti već je uvređen i povređen, onda je sarkazam sasvim zgodan način za završit besmislenu raspravu (i primit bukvicu moderatora :snicker: :lol: ).

    Uglavnom, da budemo načisto, @mali M nijednom se riječju ne referiram na tebe niti vašu raspravu (u smislu "zauzimanja strana"), samo ne mogu dopustiti da se u mome gradu ovako govori o ironiji i sarkazmu! :snicker:
  • mali M
    3.6k
    :lol: otprilike si u pravu. ironija je stilska figura koja u sebi ima dozu humora, dapače to joj je i svrha... sarkazam ima negativnu konotaciju i njemu je jedina svrha izrugati sugovornika. lako se pomješaju, ali sarkazam se kaže da je oružje manjka argumenata.. ironija nije.. ironiji sam i sam sklon ponekad.. a u raspravu dalje i neću ići jer mi je bitniji razlog zašto smo tu nego nečija životna opredjeljenja.. (osim ako ne pričamo o klupskom opredjeljenju :) )
  • db-izbjeglica
    13.2k
    Da se mene pita, ako Crkva zataji ijednog svog pedofila umjesto da ga prijavi i preda organima koji se time bave, treba biti optužena za organizirani kriminal..GZomanid

    Ovo je ekvivalent kao da država bude optužena za organizirani kriminal ako neki službenik u xyz županiji ima razvijenu shemu primanja mita. Možeš i na višu razinu, premijer/predsjednik... jel kompletna država kriva za nedjela koja je on počinio?

    Možeš istu analogiju primjeniti i na navijački svijet!

    Odmaknite se od kolektivizma...
  • Neki tip
    19.6k


    Uf, nisam otprilike nego skroz u pravu, ali progledat ću ti kroz prste ovaj put. :lol:

    Šalim se, sarkazam jest i podsmjeh, ruganje, zato velim da treba paziti na doze kad poštuješ protivnika (naglasak na tome), ali ja ovdje iskreno nisam vidio nemoć argumenta, nego upravo ono što se pomoću ironije i sarkazma radi - ukazivanje na ono što autor vidi apsurdom.

    I još nekaj u vezi sarkazma, Jaro ni u jednom svom postu nije išao na tebe osobno, ad hominem jelte, nije ismijavao tebe i tvoj karakter, nego argumentaciju, a to je ne samo bitna, nego ključna razlika.

    (ne ulazeći uopće u to tko je u pravu)

    Šteta rasprave inače, nije bila loša. Ono jučer je bilo za sjest i plakati (neravnopravna borba), ova vaša je bila za pročitati.
  • Deleted User
    0
    u koja kavga ovdje ........šteta da nisam iz Grada Zagreba !
  • mali M
    3.6k
    šta si propustio moj Andrija... maltene je bio Jeruzalem '33. :rofl:
  • 1986-Pl
    167
    Isprike na prekidanju teme, no je li žičara i dalje besplatna ili nije?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.