• mali M
    3.5k
    ma to se slažem skroz. bio i ja nekoliko puta unutra i baš su baš nezainteresirani za život, a kamoli za posao. Čisto gledam vizualno kako izgleda i kako ima sigurno potencijal, ono što se želi zaštiti je vjerojatno da od nje ne naprave neke kerefeke, mada, dopuštaju se svakakvi kerefeki u ZG na svakom koraku pa sad, ajde, tu su odlučili povuć crtu... al dobro...
  • NORTE
    9.3k
    Izjava profesora prometnog razvoja:

    "Nepraktično je i neprihvatljivo, prema europskim standardima, održavati autobusne linije koje idu paralelno s prugom, kao što je to slučaj s linijama između Zaprešića i Črnomerca, Velike Gorice i Glavnog kolodvora, Sesveta i Dupca".

    Zagreb hitno treba velike promjene u prometu, već u ovom i idućem političkom mandatu.
  • Bosskovitz
    7.6k
    Ne razumijem ove zahvate u namjenu privatnog prostora. Pročitao sam na Linekdinu prije nekoliko dana odličnu analizu, ne mogu se sad sjetiti kod koga pa da ju zalijepim ovdje, zašto u toj zgradi ne može biti robna kuća, sve i da se njome vrhunski upravlja i da nije socijalistički mastodont kao Nama. Da skratim, poslovni model robnih kuća je naprosto izumro svugdje u razvijenom svijetu, jedini rijetki primjerci koji su opstali su kuće poput Harrodsa zbog specifične lokacije u svjetskim prijestolnicama i prebacivanja fokusa na luksuzne marke; no Zagreb nije London ili Pariz nit će se (nažalost) u prostoru Name prodavati Louis Vuitton, Loro Piana, YSL i Burberry. Jedini donekle funkcionalni model robne kuće bio bi mega drogerija, no ni to nema smisla kad doslovno postoji u obliku velikog Mullera na Jelačić placu.

    Bojim se da je populističko ograničavanje namjene te zgrade isključivo na robnu kuću korak prema tome da dobijemo desetljeće praznog zdanja u centru grada. A ako postoji poslovni model koji funkcionira unutar tog okvira, volio bih zaista da zgradu kupi Kastner & Öhler (oni i dalje postoje u Austriji) i nazove ju tim imenom jer ako već čuvamo tradiciju grada, onda čuvamo originale, a ne loše socijalističke kopije.
  • Jaro
    5.7k
    Kastner & ÖhlerBosskovitz

    Jesu oni uopce dobili naknadu za oduzetu imovinu ikad
  • Bosskovitz
    7.6k


    Vjerojatno ne jer je to prilično komplicirano. Negdje sam čitao da su njih dvojica još 1939. morali prodati cijelo poduzeće zetovima da im nacisti ne bi konfiscirali firmu, nakon čega su pobjegli u Zagreb, ali kad su ovdje ustaše dovedene na vlast su Öhlera otpravile u logor (mislim da je ubijen u Buchenwaldu), a zagrebačka robna kuća je postala Kastner & Grgić. Onda su došli komunisti i konfiscirali sve, a tamo je uselila Nama.
  • Mali Zeus
    9.8k
    mislim da da iako ne znam koliko je to pametno tj održivo. Moja žena ide tam skoro svaku sub i uvijek nešto nađe kaj joj treba za dobru cijenu.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Nakon suludih zahtjeva za očuvanjem konstruktivnih i arhitektonskih detalja zgrada... sad su krenuli i sa namjenom.

    Vrlo pametno....
  • Jaro
    5.7k
    a kaj ce komunisti nego pokisati diktirati sve sto mogu...
  • jedan u nizu
    6.2k
    https://www.jutarnji.hr/kultura/art/pogledajte-kakva-zgrada-nice-u-samom-centru-zagreba-revolucionarni-mladi-arhitekt-predlozio-je-drugo-rjesenje-15421275

    strasno kakvo ce novo moderno ruglo niknuti tamo.
    Ali barem mrvu pozitivno sto postoji neki arhitekt koji ima tradicionalnije ideje
  • Bosskovitz
    7.6k


    Moram priznati da nikad nisam bio fan repliciranja starih stilova, samo u iznimnim prilikama kad je nešto srušeno u ratu, prirodnim nepogodama i slično. Svako razdoblje ima svoje arhitketonske stilove i dok god volumenom, bojama i oblicima poštuju okolinu u kojoj se nalaze - uvijek ću radije biti za to nego za fejkanje stilova iz prošlosti.
  • jedan u nizu
    6.2k


    slazem se, ali mislim da ovo ne postuje okolinu u kojoj se nalazi. To je na Langovom trgu, niti 50m od Europskog trga. I jos cijeli dio oko Ribnjaka je graden u tom stilu. Ne mora se napraviti zgrada da izgleda kao da se gradila prije 150 godina, ali barem moze biti uklopljenja u to.
    Ovo sto se gradi mi je predaleko od bilo kakvog stila. Pa kao ona zgrada preko puta samog ribnjaka, totalno nagrduje prostor.
    Za takvu zgradu nikad nebi rekao nesto lose da se gradi u nekom 'novijem' kvartu koji nema stariju arhitekturu, ili neki prepoznatljjivi stil gradnje.
  • mali M
    3.5k
    znate mene već i u kojem će smjeru ići moj komentar ovoga.. u krugu od 50 metara je naređeno Opus Deiu da mora napraviti građevinu "repliku" kuće koja je zapuštena/napuštena/urušena već desetljećima i to citiram: "gradski Zavod za zaštitu spomenika kulture ovu kuću,iako nije imala status zaštićenog spomenika kulture, očito smatra "visokovaloriziranim kulturnim dobrom", što se čini novim načinom spašavanja baštine od strane gradskih vlasti." Očito 50 metara dalje nije "visokovalorizirano kulturno dobro".. i to visokovalorizirano kulturno dobro je dobilo naljepnicu od državnog inspektorata da se mora rušiti.. malo smo si jednaki, a malo jednakiji... ha čuj...
  • Dino
    2.2k
    Postoji li neka razlika u cijeni izmedu “modernog” i retro dizajna? Jer ako ne postoji, ne vidim cak ni tu jednu pozitivnu stranu gradnje neceg slicnom onom kaj sam ja nedavno dizajniro igrajuci se u programu za 3d skice.
  • Tundra
    518
    Kvaliteta zraka u Zagrebu trenutno se nalazi na razinama da nije preporučljivo izlaziti iz kuće. Iako crveni mediji šute o tome, jer moraju, na stranicama Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja (https://iszz.azo.hr/iskzl/) može se vidjeti trenutno stanje. Nevjerojatno je koliko nesposobni senf i njegova ekipa iz dana u dan sve više uništavaju Zagreb. Čisto sumnjam da ovakvo onečišćenje zraka u gradu nema veze s nedavnim događajima na Jakuševcu i Čretu.
  • Nolifer
    6.7k


    Pa i sam je tvrdio da je zrak dobar, ali samo smrdi :rofl:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.